reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Laguje" mi zvuk

Septic (33)|12.1.2010 16:36
Zdravím
Pořídil jsem si zvukovou kartu Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Audio k novým reproduktorům. Pokud poslouchám hudbu (winamp) a zároveň surfuju v Opeře 10.1, tak při načítáni některých stránek , nebo při hledání ve vysouvacích prvcích stránek se zvuk zpomalí a hodně zkreslí. Občas to dělalo při přehrávání filmu (MPCHC), při lagu ve hře, nebo při vybírání více ikon na ploše přetažením. U filmů to víceméně vyřešil BSPlayer. Opery a winampu bych se ale zbavoval nerad, přes to, že např. v IE to vůbec nedělá. Musí byt lepší řešení. Crystalizer ani CMSS-3D na to nemá vliv.
Mám Windows7 64bit, cpu Phenom X4 940. Na integrovanym Realteku se tohle vůbec nedělo. Budu vděčnej za jakoukoliv radu.
MarkoSVK (53)|15.1.2010 14:14
Odinštaloval si stare ovladače? Popripade nainštaloval aktualne?
xmarek (1676)|15.1.2010 14:51
Podobný problém se vyskytoval u Creative ZS. Bohužel jak je systém vytížen více procesy (asi slabé slovo), tak zvuková karta (zejméno v ASIO) začla dělat pestvo. Jelikož jsem měl systém už tak zaneřáděný, že se s tím nedalo nic dělat, tak jsem to musel přeinstalovat. :cry A pak byl klid.
Logout (4018)|15.1.2010 17:52
Co to je za sestavu?
Zus si pomocí
http://downloads.guru3d.com/PCI-Latency-Tool-3.1-v2-download-951.html
pohrát s latencema na PCI, někdy to pomůže.
Septic (33)|18.1.2010 23:37
zkousel sem kontrolovat pomoci DPC latency checker a latence jsou obrovsky :( 12000 mikrosekund neni problem. jeste sem ale nezjistil co to dela.
sestava je:
Gigabyte amd770 ds3
phenom ii x4 940
a-data viesta 800MHz
ati hd 4780
zvukovka integrovana, snazim se o vymenu ty creative za asus xonar a doufam ze ten nebude tak nachylnej na ty latence, pac integrovany rozhodne tak nevadily
Logout (4018)|18.1.2010 23:42
Možná to dělá právě ta creative. Zkusils ty latence poladit pomocí toho PCI latency tool?
Septic (33)|18.1.2010 23:47
creative i s ovladacema je davno pryc a latence zustaly spatny. na druhym disku s xp sou ale v pohode. pci latency mi zatim nespolupracuje. umi neco vic nez ten dpc latency checker?
Edit: ten pci latency tool je bohuzel jenom pro xp.
Logout (4018)|19.1.2010 11:17
No on umí přestavovat latence pci sběrnice - jak dlouho si může jedna karta držet sběrnici pro sebe. Co umí ten latency checker nevim, ale tušim, že jen ty latence umí měřit.
Septic (33)|19.1.2010 12:02
latency chacker jen meri. ten pci latency tool mi ale bohuzel nechce pod w7 64 bezet. kdyz sem to zkusil na cistych w7 tak byly latence porad spatny. po zakazaní grafiky ve spravci zarizeni se vsechno vyresilo, ale grafiky bych se nerad vzdaval :D a tak mam otazku. budou mit ty latence spatny vliv na zvukovku, ktera nebude v pci, ale v pci-e 1x? a jeste jedna. vyresil by se problem vymenou zakladni desky?
Logout (4018)|19.1.2010 12:10
Obojí je vcelku pravděpodobné.... ale ne jisté.
Zkusil jsi vyčistit (drivesweeper) drivery grafiky a znova je nainstalovat, popř. nainstalovat nějaký starší?
Septic (33)|19.1.2010 12:16
s drivery sem skousel vsechno. navíc to dělá i s ovladaci, ktery si w7 samy nainstalovaly. nedalo by se s tou odezvou udelat neco v biosu desky?.
Septic (33)|19.1.2010 13:47
Problem vyresen! Pomohlo flashnutí biosu desky na poslední verzi z f7 na f8b. sice je to beta, ale podle stari desky se niceho lepsiho stejne uz asi ani nedockam.