reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prosím o radu:Klávesnice na hry podsvícená modře.

majkl 11 (207)|13.1.2010 15:16
Chtěl bych koupit klávesnici na hry, která má modré podsvícení.Prosím o radu. Líbí se mi třeba tato: Razer Lycosa Gaming Keyboard, http://www.okcomputers.cz/razer-lycosa-gaming-keyboard/d-74136/ má někdo zkušenosti?
I třeba s opotřebením kláves, přece jenom pogumovaná tlačítka nevím co vydrží.Děkuji za názory
lexxxa (714)|13.1.2010 16:21
osobne jsem nakup podsvicene klavesnice resil zhruba pred rokem,nakonec jsem koupil Logitech G15,sice neni podsvicena modre ale max spokojenost.co si pamatuji tak LYCOSA je urcite dobra klavesnice, chybu s ni urcite neudelas,osobne by mi vadila absence ceskych znaku,:notsure jestli uz se dela CZ podpora.

jinak jestli nehledis na penize bych se kouknul i na ROCCAT VALO,je o par stovek drazsi,sviti modre, ma i LCD DISPLAY,sice tez nema CZ,ale imho patri asi k tomu nejlepsimu co lze koupit,i kdyz tech maker je zbytecne moc,libi se mi font pismen v kurzive(pred rokem nebyla dostupna,jinak bych si ji koupil,je fakt krasna)

http://www.roccat.org/Products/Gaming-Keyboards/ROCCAT-Valo/


majkl 11 (207)|13.1.2010 20:54
Cz nemá, jen polepky, nebo některé firmy nabízejí že je klávesnice Cz vyřezaná lejzrem což nevím nevím. Ale spíše mě matou ty pogumovaná tlačítka nemám s tím zkušenosti a např. v autě to šlo za rok do p..... CHci určitě modr. podsvícení mam i myš Razer Lachesis 4000dpi Banshee Blue a bednu která svítí v modré barvě, nechci barevnou hudbu ani za to dávat moc peňez ale zase aby to pěkně makalo. Jinak bych koupil třeba tuhle: Microsoft Sidewinder X6 Keyboard 1.0 Win USB
https://www.svethardware.cz/recenze-sest-hernich-klavesnic-v-testu/25556-4
lexxxa (714)|13.1.2010 21:00
[quote=majkl 11;337705]Cz nemá, jen polepky, nebo některé firmy nabízejí že je klávesnice Cz vyřezaná lejzrem což nevím nevím. Ale spíše mě matou ty pogumovaná tlačítka nemám s tím zkušenosti a např. v autě to šlo za rok do p..... CHci určitě modr. podsvícení mam i myš Razer Lachesis 4000dpi Banshee Blue a bednu která svítí v modré barvě, nechci barevnou hudbu ani za to dávat moc peňez ale zase aby to pěkně makalo. Jinak bych koupil třeba tuhle: Microsoft Sidewinder X6 Keyboard 1.0 Win USB
https://www.svethardware.cz/recenze-sest-hernich-klavesnic-v-testu/25556-4[/quote]

vyrezane CZ mam na sve a nic moc- vubec to nesviti,neni to proste ono,a samolepky na prosvicenou imho bude vypadat strasne,a hlavne to bude hodne videt,ja bych si to na klavesnici za dvojku nedal, s tou zivotnosti pogumovani budes muset na nekoho kdo ji ma dele,zkus diskuzi k vyrobku co je na czc.cz
meeee (1110)|13.1.2010 21:09
Já mám k Lycose jednu výtku.
Tak jako snad všechno od Razeru má ty šílený lesklý plasty. A to je věc velmi vytáčecí. Aby to slušně vypadalo, musíš to permanentně čistit. Jinak to vypadá příšerně, je to zapatlaný jaksviň ať si ruce myješ jak často chceš.

Ono v těch modře podsvícených moc na výběr nemáš, osobně bych ale spíš než po Lycose sáhnul po Logitechu G11 (poslední dobou pořádně drahej, za tuhle cenu jsem kupoval G15 :hmm), Saiteku Eclipse II nebo pak počkal, až vypustí Logitech G110 s CZ layoutem.
lexxxa (714)|13.1.2010 21:15
[quote=meeee;337720]Já mám k Lycose jednu výtku.
Tak jako snad všechno od Razeru má ty šílený lesklý plasty. A to je věc velmi vytáčecí. Aby to slušně vypadalo, musíš to permanentně čistit. Jinak to vypadá příšerně, je to zapatlaný jaksviň ať si ruce myješ jak často chceš.

Ono v těch modře podsvícených moc na výběr nemáš, osobně bych ale spíš než po Lycose sáhnul po Logitechu G11 (poslední dobou pořádně drahej, za tuhle cenu jsem kupoval G15 :hmm), Saiteku Eclipse II nebo pak počkal, až vypustí Logitech G110 s CZ layoutem.[/quote]

:notsure tomu saiteku vytykali ze sviti v pravo ctvrt klavesnice ponekud malo,a rozdil je trochu videt,co si tak nejak pamatuji,a i kvalita je takova moc spotrebni:notsure
meeee (1110)|13.1.2010 21:32
To že by to byla kvalitou nějaká podřadnější klávesnice, bych asi netvrdil. Saitek většinou polohovací zařízení umí a tahle klávesnice je IMHO z těch povedenejch kousků (už jenom to, že je tu s námi nějakých 3,5 roku mluví samo za sebe).
lexxxa (714)|13.1.2010 21:39
[quote=meeee;337743]To že by to byla kvalitou nějaká podřadnější klávesnice, bych asi netvrdil. Saitek většinou polohovací zařízení umí a tahle klávesnice je z těch povedenejch kousků (už jenom to, že je tu s námi nějakých 3,5 roku mluví samo za sebe).[/quote]

nemyslel jsem uplne podradnejsi-ale z Logitechu,Razru,a MS sidewinder je asi nejslabsi,treba i designove,ale to uz je vec nazoru,kazdej preferuje trosku neco jineho, osobne u me vitezi Roccat,jak designem tak provedenim,rovnomernosti podsviceni,i kdyz si za to necha patricne zaplatit;)

citace uzivatele z czc(nemusi byt objektivni,jen ze jsem se opravdu o podsvicene klavesnice zajimal,a neco jsem precetl,nez neco koupim,tak se o to dost zajimam)

mno tak ja mam tuto klavesnici a opravdu to moc dobre nesviti, je nerovnomerne podsvicena a musi bejt uplna tma abys neco videl. (modrou nevivim skoro vubec v seru ) ale ja si jinak nestezuju me to staci...jako s podsvicenim klaves u notebooku MacBook Pro se to neda srovnat :P :D ma asi nejlepe podsvicenou klavesnici jakou sem kdy videl takze kdyz mi moje normal klavesnice nestaci na praci tak jedu primo na notasu
meeee (1110)|13.1.2010 21:46
Ju, na design já nekoukám, Roccatu (zatím) moc nedůvěřuju - pořád je to ještě na tomhle poli nováček,
Logitech momentálně v modrý má jenom tu předraženou G11 (G110 s US layoutem nepočítám), Razer ty podělaný lesklý plasty a Sidewinder nám odpadá kvůli nemodrýmu podsvícení (jinak IMHO dneska nejlepší klávesnice, kdybych si kupoval domů novou, tak zrovna tuhle).
A včíl mudruj.
Crowax (1)|13.1.2010 21:51
Lycosu mam už asi rok a půl. Klady a zápory...
Určitě ten lesklý plast patří k záporům, ať děláš co děláš, prostě je potřeba to pořád leštit.
Jinak je oproti konkurenci relativně malá, díky tomu, že má programovatelné všechny klávesy dle profilu, namísto spousty "bonusových".
Gumový povrch je naprosto výtečná věc, "once u go rubber, u never go back". Příjemné na dotyk a pokud píšeš hodně, tak nedocenitelné, prsty pohodlně sedí a po pár hodinách používání nemáš otlučené prsty. A jejich životnost... těžko říct, po roce a půl intenzivního používání cca 6+ hodin denně... Klávesa A, relativně hodně používaná, už nemá téměř ten střed, takže je to vlastně trojúheník.
Pokud by jsi ji ale vybíral, tak se první informuj jakou kupuješ, první edice, co se dostala na trh, měla etrémní poruchovost, je to sice přes rok, co už by se neměly na trhu vyskytovat... ale... Jinak na nich odcházel dotykový panel a někdy i komunikace s PC, tedy profily a mody podsviceni.
Ale jelikož jsem měl možnost si všechny ostatní vyzkoušet, tak pro mne stále nejlepší volba.
majkl 11 (207)|14.1.2010 09:00
Na tuhle : Logitechu G11, jsem taky koukal ale nechci stříbro vše je v černém , vím vím chci toho asi moc ale když už do toho člověk tolik vložil tak ať se mu to i líbí né. Ten lesklý plast jsem tak tyky řešil ale na notebooku ,ASPIRE 8920G ,ho mám taky hold ho prostě utírám co se dá dělat.Akorát pořád nevím co s tou klavesnicí vzhledem k tomu že jsou na pc i děti. Ty cz mi tam dost vadí.
meeee (1110)|14.1.2010 09:26
A hele: koukám, že G110 v CZ layoutu už některý shopy hlásí "skladem".
majkl 11 (207)|14.1.2010 09:29
O téhle: Logitechu G11 ,jsem také přemýšlel ale nechci žadnou stříbrnou barvu nikde, vím vím chci toho moc ale když už jsem do toho tolik investoval tak ať se mi to i líbí né.
Jen pořád nevím ty tlačítka hrajou a pišou na pc i děti a ta čeština nějak chybí i mě co s tím? To řezání vypadá opravdu tak strašně?
meeee (1110)|14.1.2010 09:31
G110 ale nemá stříbrnou nikde...:notsure
majkl 11 (207)|14.1.2010 11:29
Já myslel stříbrná u G 11, ta G110 vypadá super ale ta cena už i za tu Lycosu je to docela dost přece jenom jsou to klávesy a teď babo raď
majkl 11 (207)|14.1.2010 11:36
Kterou?????
majkl 11 (207)|14.1.2010 11:39
[quote=meeee;337751]Ju, na design já nekoukám, Roccatu (zatím) moc nedůvěřuju - pořád je to ještě na tomhle poli nováček,
Logitech momentálně v modrý má jenom tu předraženou G11 (G110 s US layoutem nepočítám), Razer ty podělaný lesklý plasty a Sidewinder nám odpadá kvůli nemodrýmu podsvícení (jinak IMHO dneska nejlepší klávesnice, kdybych si kupoval domů novou, tak zrovna tuhle).
A včíl mudruj.[/quote]

Kterou ?????
meeee (1110)|14.1.2010 11:40
No, v drtivý většině případů jakmile si člověk projde vývojem, co se klávesnic týče, až k těmhle kouskům, zjistí, že to za ty prachy fakt stojí a už se vracet nechce. Jasně, seženeš super klávesnici i kolem tisícovky (Logitech Wave, Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000) ale ty nejsou podsvícený, nebo pak levnější podsvícený kousky, který mají spusty neduhů (pískání, silně nerovnoměrný podsvícení)...

IMHO na periferiích se šetřit / hledat kompromisy nevyplácí a pořádnej komfort je k nezaplacení.
Jasně, někomu stačí Genius, Trust, někdo postoupí o level výš na A4Tech nebo levnější Logitechy, ale když jsi nahlodanej tímhle směrem, práskni do toho.:)


[quote=majkl 11;337919]Kterou ?????[/quote]
Bych volil pro sebe? Sidewindera. Mám sice G15 a nemůžu si stěžovat, ale přeci jenom mi Sidewinder přijde jako lepší klávesnice. Ale v době, kdy jsem kupoval G15 se ještě Sidewinder u nás neprodával.
robky (3195)|14.1.2010 11:56
[quote=meeee;337920]
Bych volil pro sebe? Sidewindera. Mám sice G15 a nemůžu si stěžovat, ale přeci jenom mi Sidewinder přijde jako lepší klávesnice. Ale v době, kdy jsem kupoval G15 se ještě Sidewinder u nás neprodával.[/quote]
:thumb

A ktorú vybrať ?
Najlepšie bude, ak teda je taká možnosť, ošahať si ich v nejakom kamennom obchode ....

Každému vyhovuje niečo iné - mne osobne napríklad nevyhovuje modré podsvietenie (lepšie čitateľné sa mi zdá plynule regulovateľné červené podsvietenie Sidewinderu) a trochu vyšší zdvih kláves Logitechov+rozloženie kláves ... používam sidewinder a nemenil by som ....
majkl 11 (207)|14.1.2010 14:12
Vím že to patří asi jinam ale teď jsem koukal na myš Razer Lachesis 4000dpi Banshee Blue. normální cena je kolem 1300,- a tady za ni chtějí 758,-s DPH http://pc-hw-a-spotr-material.surtep.cz/mysi-a-klavesnice/razer-mouse-lachesis-banshee-blue/?
a tady 778,- s DPH nejsou to nějaké padělky nebo je to vůbec možné?? dík za názory
meeee (1110)|14.1.2010 14:25
[quote]Dodací lhůta: obvykle do 90 dnů
Stav: Není skladem[/quote]

Takže cena hezká, ale myš za ni nedostaneš.
majkl 11 (207)|14.1.2010 14:51
Copak to tam vidím ale ta cene je to možné ? Když ji přece objednám tak ji za to musí dodat né? A jinde jsou od 1200,- do 1900,-
meeee (1110)|14.1.2010 14:55
[quote=majkl 11;337986]Když ji přece objednám tak ji za to musí dodat né?[/quote]
Nemusí. Věř, že to mají ošetřené v obchodních podmínkách nebo ti pošlou mail, že by byla dostupná za nějakou normální cenu nebo se vymluví na chybu systému, atd. atd...
lexxxa (714)|14.1.2010 16:05
nejak se pozapomelo ze taky moje oblibena profi firma STEELSERIES vyrabi modre podsvicenou herni klaviaturu;) SteelSeries Merc Stealth za cenu cca 1500,- :thumb:thumb

http://www.steelseries.com/int/products/keyboards/merc_stealth/information

majkl 11 (207)|14.1.2010 20:09
Moc se mi nelíbí rozložení kláves ani vzhled , přece jenom jsem na klasiku.
lexxxa (714)|14.1.2010 20:21
jelikoz uz bohuzel neni z ceho vybirat,budes muset se rozhodnout sam z tech vyse uvedenych;)
majkl 11 (207)|14.1.2010 20:34
Jasan rozhoduji mezi: Razer Lycosa Mirror Edition a Logitech G110 s CZ layoutem, ale pořád nevím. U razeru nevim nevím ty pogumované klávesy, jestli to něco vydrží přece jenom to nejsou klávesy za 150,- a u G 110 ta cena těžké rozhodování. Jakej má G 110 zdvih kláves?
lexxxa (714)|14.1.2010 20:39
[quote=majkl 11;338136]Jasan rozhoduji mezi: Razer Lycosa Mirror Edition a Logitech G110 s CZ layoutem, ale pořád nevím. U razeru nevim nevím ty pogumované klávesy, jestli to něco vydrží přece jenom to nejsou klávesy za 150,- a u G 110 ta cena těžké rozhodování. Jakej má G 110 zdvih kláves?[/quote]

dle obrazku, nemel jsem ji v ruce, a soude podle moji G15 kterou mam doma je zdvih standard ,normalni bezny zdvih ,nevim jak bych to nazval,sila potrebna k zmacknuti i hlucnost normal jako u klavesnice logitech za 400,- co mam doma jako rezervu

osobne te chapu,zivotnosti pog. tlacitek bych se take bal,i kdyz se mi lycosa taky libi,110 ale taky nevypada uplne zle-tezke rozhodovani:notsure:D
majkl 11 (207)|14.1.2010 20:43
A můžu se kolegové ještě zeptat kde v nastavení profilu se dá dát ten spodní rámeček s popiskama? jsem asi lama
lexxxa (714)|14.1.2010 20:46
[quote=majkl 11;338138]A můžu se kolegové ještě zeptat kde v nastavení profilu se dá dát ten spodní rámeček s popiskama? jsem asi lama[/quote]

nahore v modre liste-UZIVATELSKY PANEL a tam pak PODPIS;)

asi bych koupil 110 v CZ :D;),chybu s ni neudelas

ale- Výrobce Logitech nenabízí tuto klávesnici s českými znaky, proto jsou tyto znaky doplňované lokálně vysoce špičkovou technologií, která zaručuje maximální odolnost a kontrast
majkl 11 (207)|14.1.2010 22:28
Tak jsem asi lama z lamova, :stupid protože jsem vše udělal, ale ta lišta se ne a ne zobrazit. Nebo to je až v novém tématu? Ale obrázek se taky přiřadil :notsure

UPDATE:
Tak nejsem lama :mistake už to je nějak to zlobilo :idea
OdMajkla (369)|16.6.2012 15:16
Ahoj, nemíním zakládat nové téma, a jelikož částečně moje klávesnice do tohodle téma patří, tak píšu sem.
Chtěl jsem novou klávesnici, a pořídil jsem Roccat Valo.
Problém - klávesnice maká jako fík, ale při restartu pc reaguje až po naběhnutí systému. Čili je s ní nemožný dostat se do Biosu či spustit PC v nouzáku atd. Mám ji zapojenou do USB. Mojl by někdo poradit co s tím ?
r34ktor (7477)|16.6.2012 16:38
[quote=OdMajkla;506837]Problém - klávesnice maká jako fík, ale při restartu pc reaguje až po naběhnutí systému. Čili je s ní nemožný dostat se do Biosu či spustit PC v nouzáku atd. Mám ji zapojenou do USB. Mojl by někdo poradit co s tím ?[/quote]
Máš v BIOSu nastaven Legacy USB Support na Enabled?
OdMajkla (369)|17.6.2012 10:31
Ano mam.
r34ktor (7477)|17.6.2012 12:49
A Port 64/60 Emulation také?
OdMajkla (369)|17.6.2012 17:23
jjo to jsem taky zapnul. bez výsledku.
OdMajkla (369)|23.6.2012 16:06
Nikdo neví?
kevin00 (10238)|23.6.2012 16:08
O jakou základní desku se jedná ?
OdMajkla (369)|14.7.2012 15:23
To tady fakt není nikdo schopen poradit ?
Kotty (186)|14.7.2012 16:36
Zkus vypnou Quick Boot. Pokud je problém pouze v tom, že systém nestihne klávesnici načíst, pak to možná pomůže (Boot>Boot settings configuration>Quick Boot>Disabled).
OdMajkla (369)|15.7.2012 19:01
fajn, vyzkouším. dík