reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rychlý PC po startu

wojmirek (173)|13.1.2010 19:34
Dobrý den ,
Chci se zeptat co mám udělat aby PC začal co nejrychleji reagovat při startu . Např. u Windows 7 , hned když se spustí tak můžete na cokoliv kliknout a do tří vteřin se to načte . Jenže na mém pc ( Windows XP home edition ) když po startu něco spustím tak se to načítá třeba minutu :( . Záleží třeba na místu na HDD nebo prostě u XP nic nenadělám ? Díky za rady .
Salamander (6177)|13.1.2010 19:36
Tohle hlavne zalezi na rychlosti HDD :)
( A obecne celeho PC )
wojmirek (173)|13.1.2010 19:42
[quote=Salamander;337611]Tohle hlavne zalezi na rychlosti HDD :)
( A obecne celeho PC )[/quote]

A kde prosím zjistím rychlost HDD ? ( Chci ji sem napsat jestli se stím dá něco dělat . )

Jinak

RAM : 1GB
CPU : DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200)
Salamander (6177)|13.1.2010 19:46
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=98

a minimalne 2GB RAMka by taky nebyla od veci :)
wojmirek (173)|13.1.2010 19:52
Průměr čtení mi vyšlo 61 MB/s ... ale jinak se v tom moc nevyznám , to je dobré :) ? ...asik moc ne :D .
VLAN (656)|15.1.2010 19:58
[quote=wojmirek;337630]Průměr čtení mi vyšlo 61 MB/s ... ale jinak se v tom moc nevyznám , to je dobré :) ? ...asik moc ne :D .[/quote]

víš, nevadí když budeš mít pomalý disk, ale je dobré aby byl defragmentovaný, dále také rozdělit na 2 sektory a na jednom mít pouze systém s programy, na druhém dokumenty. To mě rapidně pomohlo u notebooku.
Aytech (475)|15.1.2010 20:23
[quote=VLAN;338457]víš, nevadí když budeš mít pomalý disk, ale je dobré aby byl defragmentovaný, dále také rozdělit na 2 sektory a na jednom mít pouze systém s programy, na druhém dokumenty. To mě rapidně pomohlo u notebooku.[/quote]

jj, defragmentace urcite, jeste vycisteni disku

2wojmirek: podivej se jake programy se ti spusti pri startu OS. Start ? run ? msconfig ? Startup. Zakaz co nepotrebujes. pokud nevis co jaky proces dela, vygoogluj ho.
Taky se podivej na Sluzby, a zakaz ty ktery nepouzivas
Logout (4018)|15.1.2010 21:33
Ale hlavní problém bych viděl tu RAM, 1GB se sice dá používat v pohodě, ale lagovat to trochu bude...
wojmirek (173)|16.1.2010 09:26
[quote=VLAN;338457]víš, nevadí když budeš mít pomalý disk, ale je dobré aby byl defragmentovaný, dále také rozdělit na 2 sektory a na jednom mít pouze systém s programy, na druhém dokumenty. To mě rapidně pomohlo u notebooku.[/quote]

Ok . defragmentaci jsem provedl ale trochu jsem tě nepochopil co jsi myslel s tím rozdělit na dva sektory . Mohl bys to prosím trochu rozšířit díky .
robky (3195)|16.1.2010 09:39
[quote=wojmirek;338550]Ok . defragmentaci jsem provedl ale trochu jsem tě nepochopil co jsi myslel s tím rozdělit na dva sektory . Mohl bys to prosím trochu rozšířit díky .[/quote]

VLAN mal zrejme na mysli rozdeliť hdd na dve partície ....

Skontroloval by som ešte vo vlastnostiach systémovej partície, či nemáš zaškrtnuté šetrenie miesta kompresiou jednotky ....to je tiež pekný žrút výkonu, hlavne u slabších zostáv ...
vlastnosti hdd.jpg
VLAN (656)|16.1.2010 11:11
[quote=wojmirek;338550]Ok . defragmentaci jsem provedl ale trochu jsem tě nepochopil co jsi myslel s tím rozdělit na dva sektory . Mohl bys to prosím trochu rozšířit díky .[/quote]

Když budeš instalovat systém, bude se tě ptát kam nainastalovat. Máš tam možnosti vytváření odílů, tímto způsobem můžeš vytvořit nový oddíl. Další varianta je to udělat Softwarově pomocí programů na správu HDD, např. pomocí Partition Magic 8.0, s tím jsem měl dobré zkušenosti. Jinak ti můžu doporučit ještě program CCleaner, ten ti disk vyčistí, zbaví problémů s registry a můžeš pomocí něj nastavit programy které chceš spouštět při startu, je to freeware a je opravdu dobrý.
Logout (4018)|16.1.2010 20:57
Ale rozdělením disků zas nějakej extra rozdíl ve výkonu nezískáš (jen se zkrátěj seeky při startu os, a budeš tam mít trochu větší pořádek). Dělat to u fčního systéímu je imho zbytečný.
VLAN (656)|17.1.2010 12:23
[quote=Logout;338821]Ale rozdělením disků zas nějakej extra rozdíl ve výkonu nezískáš (jen se zkrátěj seeky při startu os, a budeš tam mít trochu větší pořádek). Dělat to u fčního systéímu je imho zbytečný.[/quote]

U mého pomalého Notebooku to pomohlo, ale jak myslíš je to zbytečné když je na PC instalovaný operační systém, musel by to dělat znova.

Souhrn doporučení:

1.Vyčistit disk pomocí CClener, zakázat nepotřebné programy ab yse automaticky spouštěly. Mít defragmentovaný disk.
2. Zvýšit RAM alespoň na 2 Gb, dokoupením druhé moc neutratíš a hodně získáš.
3. Možnost investice do rychlejšího disku.
Smeli (2302)|17.1.2010 12:33
[quote=VLAN;338961]U mého pomalého Notebooku to pomohlo, ale jak myslíš je to zbytečné když je na PC instalovaný operační systém, musel by to dělat znova.

Souhrn doporučení:

1.Vyčistit disk pomocí CClener, zakázat nepotřebné programy ab yse automaticky spouštěly. Mít defragmentovaný disk.
2. Zvýšit RAM alespoň na 2 Gb, dokoupením druhé moc neutratíš a hodně získáš.
3. Možnost investice do rychlejšího disku.[/quote]

1) souhlas až na jednu drobnost - u XP se doporučuje, že pokud uživatel nedefragmentoval disk, tak by to ani neměl dělat. Jakmile spustí defragmentaci jednou, měl by ji pak dělat vždy a pravidelně. U Vist a W7 je to zase někde jinde.
2) souhlas :)
3) ani ne, tímhle krokem by se ani daleko nedostal. Podle mě velikou část rychlosti na W7 děla superfetch a pokročilejší indexace.
VLAN (656)|17.1.2010 12:56
Já na XPčkách defragmentuju pomocí programu Tuneup Utilities 2008, zatím vše bez problému.
Integrovanou defragmentaci nepoužívám, zdá se mi moc dlouhá a pomalá.
Trilli_) (10)|19.1.2010 22:27
defregmentace disku, defregmentace registru, jasný, vypnutí nepotřebnych veci ....
stáhni si Glary Utilities , najdeš ho nekde tady na forku...
dá se tam nastavit zpozdění poustěcích aplikací po naběhnuti windows ;)
pro příklad : jestli se ti pousti deamon tools a ty ho používáš, tak si tam nastav ať se zapne až po 10 sekundach co naběhnou windowsi ;)
puma87 (3)|20.1.2010 03:53
zkus program bootvis a dej trace-optimize system dej reboot now a nech to až se spustí a objeví se tí takova tabulka to bude neakou chvíly chroupat disk a mněl bys mít o par secund rychlejší start,jinak vypni nepotřebne programy ktere se ti po startu spouští mě třeba se spouští xp za 23s