reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer Aspire 5810TG - par otázek na majitele

Handy2 (7)|14.1.2010 02:01
Ahoj, chtěl jsem se zeptat nějakého majitele tohoto NB na pár postřehů z praxe. Co ho štve a co se mu naopak líbí. Vím, že se to tady pořád opakuje, ale k tomuto typu jsem konkrétně nic nenašel. Osobně velmi vážně uvažuji o koupi, ale mám dva problémy.

Za prvé. Nemyslíte si, že Acer s příchodem nové platformy procesorů Intel Core i nebude inovovat řadu Timeline a neosadí v brzké době nějaký nový model tímto moderním a určitě i výkonnějším procesorem? Zároveň s tím i AMD uvádí novou řadu mobility HD5xxx takže to celkem zavání. Jen se bojím abych nekoupil už v podstatě výběhový model.

Za druhé. Poohlížel jsem se po nějakém vhodném batohu pro tento notebook a nemohu najít žádný, do kterého by se vešel. Je dost "vysoký" pokud se postaví do batohu. Proto se ptám v čem tento NB přenášíte. Díky za vaše odpovědi.
Salamander (6177)|14.1.2010 02:06
Jestli uvazujes o koupi Aceru, tak si to prosim 3x poradne rozmysli ...
Mas neco proti znackam HP, Dell, Toshiba nebo Lenovo ?
johny__g (6387)|14.1.2010 08:59
Acer obecně má celkem dobrý poměr cena/výkon (i když zrovna u tohoto typu nevím nevím), spíš podprůměrnou kvalitu zpracování a hlavně mizerný servis, pokud by jsi musel reklamovat. Osobně bych si tuhle značku nekoupil.
Handy2 (7)|14.1.2010 09:34
Nevím, ale ve společnosti je všeobecně zaběhnutý dojem, že Acer = problém . Já si osobně myslím, a věřte, že většina lidí co znám má NB od uvedených a jiných značek, ale i od Aceru a rozdíl v poruchovosti nevidím. Spíš naopak. Lenovo je super, ale je to těžký velký NB a kvalita co stojí za řeč = cena větší než 28 000 atd. Na to nemám a nevidím důvod proč to podstupovat. Lenovo všeobecně žije z toho co koupili ještě od IBM a z reputace co si v dobách IBM zasloužili.

Osobně mám v rodině 2x Lenovo. Jeden levnější typ za 22 000 a druhý asi za 40 000. Je logické, že ten drahý je super, ale je pomalý. Nová baterka? Pomalu 200€ . Ten "levný" je děsný. Při delší zátěži se přehřívá,upadnul přepínač wi-fi a BT, rozpadly se krytky kolem audio konektorů, praská kryt na displayem. Já osobně proti nikomu nic nemám, ale ať dělám co chci Acer vždycky vyhraje. Já NB poměrně často přenáším. Větší display mi nevadí, ale nízká váha potěší. Něco podobného prodává Asus. Ten je podle mě co se kvality týká horší než Acer a hardwarově zase o kategorii níže. Kohokoliv se zeptám a má aktuální Acer a dříve Acer neměl, tak je spokojený. Nemluvím o modelech mimo řadu Timeline.

Právě by mě zajímalo jestli je tady nějaký majitel, který by se osobně podělil o info. Případně řekl co se mu už rozbilo a za jakou dobu. Díky
Salamander (6177)|14.1.2010 11:06
No, je pravda, ze rada Timeline se Aceru opravdu povedla (ale nic to nemeni na tom, ze maji katastroficky servis ).
Ale ted jde spis o to, co s tim notebookem budes chtit delat, jestli Ti zalezi na dlouhe vydrzi, nebo chces i vykon, protoze 5810TG ma ULV procesory - dobre pro vydrz na baterku, s vykonem je to o dost horsi (konkretne ty s jednojadrem) :)

PS: ( ale i timeline neni 100% bez chybicek :) http://www.tomshardware.com/news/acer-burn-hazard-recall-laptops,9415.html )
Handy2 (7)|14.1.2010 11:46
Jelikož studuji, tak rozhodně koloběh domov, škola, domov, škola. Je to můj defakto jediný počítač i když samozřejmě mám přístup i k jiným, ale například přehrávání filmů, nějaká starší hra občas (proto volím Radeon verzi), určitě internet a zase internet, programuju a poměrně dost píšu, takže i pohodlí při psaní, jako amatér fotím a občas upravuji fotografie (proto 4GB RAM). Takže je vidět, že je to prostě všestranný stroj, který také tráví poměrně dost času v batohu. Nejsem vášnivý hráč, takže nevyžaduji žádné extrémní výkony. Hlavní pro mě je pohodlí během běžné práce a to abych si při běžném používání internetu nesetkal s nějakým limitem (HD youtube, hodně otevřených stránek s různým flash obsahem) => dvoujádro,4GB RAM, Radeon ... Jen na okraj ještě. Stále jsem nenalezl nějaký batoh. Nevím v čem lidé který si tento NB, který je pro přenášení stvořený, nosí. :)