reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Příslušenství k notebooku

husky14 (4214)|15.1.2010 09:39
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Příslušenství k notebooku

Notebooky jsou konstruovány z hlediska úspory místa, většinou ale na úkor pohodlí při práci. Vyhovují vám tyhle řešení, nebo si práci bez připojeného LCD, pořádné myši či numerické klávesnice nedokážete představit? Jak s NB pracujete? Ať už je váš přístup jakýkoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
petr.svec (320)|15.1.2010 09:42
přesně tak nedokážu představit... v podstatě bych navrhl nový typ notebooku ... bez klávesnice a touchpadu... ale o to s více konektorama usb, dvi ...
Richmond (8084)|15.1.2010 10:08
[quote=petr.svec;338234]v podstatě bych navrhl nový typ notebooku ... bez klávesnice a touchpadu...[/quote]
Gratuluji, objevil jste opet kolo (TabletPC)! :D Kazdopadne ani dotykac nedokaze nahradit klavesnici, leda multidotekac - s tim uz se da stisknout i ALT+ CTRL + DEL ;)
Neregistrovaný (0)|15.1.2010 13:49
Urcite to chce mys, nejhorsi je delat bez ni. Sice to jde, ale vzdycky je to pomalejsi a zurim.
durib (1141)|15.1.2010 14:44
Urcite bezdratova mys (neco s prijmacem Logitech Nano, ale jina mys), dale externi disk a pro delsi praci bych si nechal libit i bezdrat klavesnici. Pokud nekoukam do netbooku, externi displey nepotrebuju.
Moje prani je vsak Tablet PC s multidotykem a moznosti prehrat FullHD, to by byla bomba.
thomas.007 (43)|15.1.2010 15:31
K notebooku používám jen drátovou myš, bez té bych se v AutoCADu neobešel.
Ale jinak si vystačím s tím co má notebook od základu :cool:
Určitě se hodí externí HDD, numpad a na filmy velké LCD, ale bez toho dá se obejít :D
odb (505)|15.1.2010 15:37
Urcite mys, vsetko ostatne sa da zvladnut. Niesom ziadny manik do filmov hudby, neupravujem video, nerobim v AUTOCADe, takze vsetko ostatne staci. Na komfort desktopu to nebude mat asi nikdy.
Neregistrovaný (0)|15.1.2010 15:44
Dá se vyžít i s tím co NTB má.
využívám netbook s 500GB diskem, je v něm místa dostatek, tak externí disk není potřeba. Bez myši se také v pohodě obejdu, po 6 letech jen s notebookem jsem si na touchpad zvyknul. Doma je přes HDMI využíván k přehrávání FULL HD filmů na 127cm plazmě
littleon (22)|15.1.2010 16:32
Notebook jsem si pořizoval z nutnosti - na práci v terénu. Když člověk musí, zvykne si na ledacos, ale nikdy jsem nepochopil dobrovolníky, kteří na něm pracují doma. Nemluvě o lidech, co si koupí notebook domů místo desktopu s odůvodněním, že si jej mohou přenést z obýváku do ložnice, i přes varování o nízkém výkonu. Ale zase na druhou stranu je poté celkem sranda odpovídat na otázky typu "půjde mi tam tahle hra?" či "proč se to spouští tak pomalu?", v ideálním případě "proč mi to nejde, na starém PC mi to šlo". Vím, že existuje určité procento lidí, kteří prostě notebook potřebují (pro práci v terénu, studenti apod.). Zbytek (čti převážná část kupujících) jen podléhá módě k pobavení lidí, kteří to vnímají. Ještě více legrace zažívám s netbooky, což je zrovna teď trend aktuální.

Ale abych také zodpověděl otázku, tak k notebooku nepřipojuji nic. Vystačím si vybavením, které má, protože na většinu práce a veškerou "PC zábavu", používám desktop.
Richmond (8084)|15.1.2010 18:29
[quote=Neregistrovaný;338303]Urcite to chce mys, nejhorsi je delat bez ni.[/quote]
Podle me je dotykac jeste lepsi (zkuste si treba Quake na dotekaci - proste jenom ukazujete na panacka a ten po chvilce padne, samozrejme je nutne premapovat strelbu na jine nez leve tlacitko mysi), horsi je to s klavesnici - bez ty se neda ani hrat ani poradne psat a nevyzehli to ani osd klavesnice.
chytrolin (23)|15.1.2010 19:07
Za rok a pul pouzivani notebooku jsem se dopracoval k tomu, ze pripojuju vsechno :-). Podle priority: Mys, sluchatka (daji se pocitat?), klavesnice, monitor, disk, repro.

To se clovek vzdycky divi, kdyz to spusti ve skole a kouka na takovej "pidi" display a s touchpadem mu trva vsechno 2 nasobek casu, nez doma...
Neregistrovaný (0)|15.1.2010 22:39
Na machrování a cesty nic, na praci mys + klavesnice + externi monitor + dokovaci stanice.
Scoobyk (9)|16.1.2010 12:32
Tak já mám: chladící podložku, bezdrátovej set Klávesnice+myš, ovšem klávesnicu používám jen občas, apotom přes HDMI připojenou 24 LCD s druhou plochou na pouštění filmů, televize a práci v PS.
Neregistrovaný (0)|16.1.2010 19:57
Mno, mně jako studentovi stačí brašna a myška (touchpad nemám špatný, ale prostřední tlačítko citelně chybí). Jediné, co mám ještě v plánu, je podložka. Nejde ani tak o úhel, ale o přístup vzduchu k nasávacím otvorům ve spodní části.
Dál používám občas ještě scanner, ale to je mimo oblast zájmu tohoto tématu.
mufman (6)|16.1.2010 22:50
K notebooku zásadně používám externí bezdrátovou myš, krom situací potřeby maximální mobility, to trpím s touchpadem. Klávesnice mi nevadí, zvykl jsem si. Poměrně často ale připojuju k notebooku monitor a používám, ikdyž to není ideální vlivem rozdílností displejů, rozšíření plochy, což je velmi návykové a velmi užitečné pracovat na dvou monitorech současně.
CRYSIS (0)|17.1.2010 00:12
Prosim vas, tady ty notebooky pripojovat k monitorum je uplna blbost. Externi mys pro zmirneni utrpeni pri praci s tak ohavnym pristrojem ale jinak nic. Budto pc nebo netbook. Take jsem z tech, co si mysli, ze notebooky jsou aspiranty na vyrazeni z trhu. Na prenos neco, co vypada jako zvetseny telefon(netbook) ale pro seriozni traveni casu toto zarizeni nelze brat vazne.
Miloš C (0)|17.1.2010 10:21
V prosinci jsem si kupoval počítač, čekal jsem na Win 7. Nechtěl jsem ani Lin, ani Mac, děkuju, už jsem tam byl. Měl jsem 3 podmínky: matný displej, spodní dokovací konektor a formát displeje 4:3 (vejde se na něj asi o 7 řádek víc než na 16:10). Ta poslední podmínka je dnes u nového počítače nesplnitelná. Výběr - poté, co mne technici v práci zrazovali od počítačů firem začínajících na "A" - se zúžil na Sony, Dell, Toshiba a HP. Sony předražený, formát displeje ještě nudlovitější než je dnes obvyklé (fuj), navíc Sony nabízí výhradně lesklé displeje (skvělé pro líčící se sekretářku), Dell na moji soukromou kapsu taky předražený, Toshiba M10 nedostupná, tak jsem šel do HP.
Hry nehraju, o video nezájem, jde mi hlavně o práci s texty, internet, fotky, hudbu. Nakonec jsem si koupil 6730b s C2D 2,53 s Win 7 Business, 320 GB a s ním zároveň dokovací stanici 150W. Dohromady 25 tisíc Kč. Stolní počítač jsem nechtěl, pokud by nastaly problémy, mohu notebook odnést do práce a technici se mi na něj můžou mrknout. Mohl jsem si dva počítače dovolit, ale chtěl jsem si zjednodušit život a proto jen jeden.
Jedu na služ. cestu nebo konferenci - počítač jen vyjmu z dokovací stanice, po návratu zaklapnu do dokiny zpátky a je to, žádné babrání s kabely.
Sestava: notebook 6730b, docking station 150W, myš, klávesnice Dell (chtěl jsem jen americkou se širokým levým Shiftem, takže z Aukra), externí disk Samsung S2 2,5" 500GB (hudba, fotky), monitor HP1965 19" (ano, 4:3), sluchátka s mikrofonem, fleška Sandisk 16GB, externí zvukovka iMic, wifi router D-Link, skener Epson, síťová tiskárnička HP 2015dn (právě v opravě, odešel mi stejně jako tisícům jiných majitelů tohoto modelu "formatter", oprava 2500 Kč, nekupovat!). To vše připojím jediným zaklapnutím a odpojím jediným stisknutím tlačítka. Navíc má dokina vypínač. Spokojenost.
Richmond (8084)|17.1.2010 10:36
[quote=XARAA;338864]Na prenos neco, co vypada jako zvetseny telefon(netbook)[/quote]
Na prenos jedine UMPC (MID), je to jedina vec, ktera se da strcit do kapsy a pritom ma plnohodnotny OS a neni k nim zapotrebi mys diky touchscreenu ;) Pro notebooky mam taktez pochopeni - dost lidi potrebuje mit s sebou "kancl" takze vyzaduji kvalitnejsi klavesnici, ovsem 20" notebooky jsou uz na povazenou :rolleyes:
xmarek (1676)|17.1.2010 11:03
Notebooky používám už x let, takže bych si např. pro vlastní potřebu nikdy nekoupil notebook bez možnosti připojit k dokovací stanici.
A jestli používám to či ono? Jak kdy a jak kde. Vždy záleží na povaze práce a místě kde se nacházím. Doma si potrpím na veškeré vymoženosti, které notebook nebo spíš periferie připojené k němu nabízí. V práci používám to co mi zákazník nebo firma poskytne.
okleger (83)|17.1.2010 14:24
Nedám dopustit na bezdrátovou pěti tlačítkovou myš (Logitech Nano), chladící podložku (Zalman NC2000), televizní kartu (AVER TV Express slim do express card slotu) a sem tam na externí repro s 5.1 zvukovkou (Genius SW-HF 5.1 5001 a Creative SoundBlaster 5.1 do USB) na svým HP Pavilion dv5-1040et.
czhunter (775)|17.1.2010 17:10
K notebooku používám pouze myš a sluchátka, všechno ostatní mám navěšený na desktopu.
Teď ale budu muset půl roku používat notebook jako hlavní PC, tak toho asi bude potřeba víc.
Cev (101)|19.1.2010 01:04
V terénu musím z prostorových důvodů vystačit bez numerické klávesnice a myši, ale jinak jedině s num. klávesnicí a myší.