reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chybí mě instalační DVD

ralen (95)|16.1.2010 08:57
Ahoj koupil jsem si notebook s předinstalovaným Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit , bohužel jsem nenašel v balení instalační medium pro připad budouciho přeinstalování.Licenční klíč je nalepeny ze spod notbooku. Je to normální že medium chybí? Pokud ano jaké jsou řešení, kde ho downoloudnout, abych ho měl doma.Nebo jak postupovat při přeinstlování OS. děkuji za odpovědi.
Richmond (8084)|16.1.2010 09:09
Nejspis mas OEM verzi, tzn. ze instalace/obnova se provadi pomoci recovery media nebo z oddilu na hdd
ralen (95)|16.1.2010 09:27
Takže pokud mě klekne disk tak jsem v pr....? Zkoušel jsem si vypalit nějakou zalohu nebo obnovu, něco mě to nabízelo, když jsem hledal vytvoření instalaček win. No zkoncil jsem u 18 vypalených dvd a to bylo jen 50%
a pak se proces ukoncil zkrz chybu. Takze mam z toho houby a pakl dvd v haji.
Naco je mi ten licencni klič. neda se sehnat nejaka multiverze nebo neco? prece nebudu kupovat další win.mel jsem z toho radost ze zacatku ale ted jsem akorat nasr......
diky
Richmond (8084)|16.1.2010 09:41
Pokud vim, tak pri prvnim spusteni pc a zalozeni uctu uzivatele to upozorni na to, aby sis udelal zalohu (5-6 dvd se vsemi aplikacemi co jsem potreboval) + k notesu bylo recovery medium. Ty sis zrejme udelal zalohu primo z Win7, ktera ti bude naprd pokud nemas dve mechaniky (v jedny instalacni medium a do druhy budes ladovat vypaleny disky se zalohou). Kdyz ti odejde disk tak se da snad nekde stahnout recovery - klic mas, ten funguje s nejvetsi pravdepodobnosti jen s Asus notebooky (tedy alespon tak to ma treba Dell, Lenovo, HP...), doporucuju si ho nekam opsat, protoze se casto odre a pak to neni citelny
robky (3195)|16.1.2010 09:45
Prelistuj návod k notebooku .... určite tam bude zmienka buď o:
- vytvorení recovery média
- obnovení systému z recovery partície ....

Ťažko radiť, keď ani nevieme o aký ntb sa jedná, každý výrobca to rieši inak ...
ralen (95)|16.1.2010 12:21
Je to HP. A pokud nejsem opravdu slepej, tak k notebooku nebylo ani jedno dvd.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K0000000000TRT
|Mio| (1333)|16.1.2010 17:29
To je ale spravne protoze INSTALACNI SOUBORY SYSTEMU JSOU NA SKRYTE CASTI DISKU.

Uz ti to tu nekolik lidi psalo, zadna DVD se nedodavaji.

Kdyz system zkolabuje preinstalujes ho prostym stiskem funkcni klavesy pri zapnuti PC(presneji POSTu), s tim ze veskera tva data budou smazana, takze si delej zalohy.
ralen (95)|17.1.2010 15:37
Tak aspon ze tak. Mam tu nejaky oddil disku cca 12GB s nazvem recovery to bude asi ono.

A co když budu chtit přeinstalovat win i když me neklekne. rekneme, že v něm mam strašnej nepořadek a spousta veci nejde odstranit a nektery ani nevim kde hledat atd... proste ho chci preinstalovat co mam udelat
robky (3195)|17.1.2010 15:46
[quote=ralen;339009]Tak aspon ze tak. Mam tu nejaky oddil disku cca 12GB s nazvem recovery to bude asi ono.

A co když budu chtit přeinstalovat win i když me neklekne. rekneme, že v něm mam strašnej nepořadek a spousta veci nejde odstranit a nektery ani nevim kde hledat atd... proste ho chci preinstalovat co mam udelat[/quote]

Odpoveď na tvoju otázku sa nachádza v predchádzajúcom poste užívateľa Mio

....preinstalujes ho prostym stiskem funkcni klavesy pri zapnuti PC(presneji POSTu)....

Akurát si pri POSTe musíš všimnúť, ktorú funkčnú klávesu stlačiť (a určite je to uvedené aj v manuále) ..
EditorPO (2819)|17.1.2010 17:10
Recovery alebo instalacne media k produktom HP si mozes objednat na hwinfo.cz za manipulacny poplatok 250 Kč.