reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Padání Win7 při hraní

Neregistrovaný (0)|16.1.2010 12:00
Jméno tazatele: Lefty_CZ

Znění dotazu:
Zdravím. Na novém PC mám ten problém, že při hraní her jako třeba Brothers in arms:Earned in blood, nebo Mount and blade se stane, že z ničeho nic se vypne monitor klávesnice přestane reagovat, PC začne hučet jakoby se ventilátory rozběhly naplno, a nereaguje ani tlačítko zapnutí a vypnutí. Jediné co v tu chvíli můžu dělat je vypnout PC od sítě. Potom když ho zapnu hodí hlášku že systém nebyl řádně ukončen a dává na výběr možnosti spuštění v nouzovém nebo normálním režimu. No a já nevím kde hledat chybu. Jediné co mě napadá je buď slabý zdroj, nebo že ty hry běžící na DirectX9 se nedomluví s DirectX11 které jsou ve Win 7. Tuší někdo čím by to mohlo být?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Procesor:Intel Core i5 750 s frekvencí 2,66 GHz;Operační paměť:2x 2 GB DDR3 1333 MHz;Grafická karta:NVIDIA GeForce 230 1,5 GB;Operační systém:Microsoft Windows 7 Home Premium;Zdroj: 320 W
matyyy (2527)|16.1.2010 12:12
když pustíš třeba furmark
"Stability test" "Extreme burning mode"
tak se taky pc zasekne?
jestli jo tak ho vyšli k HP na reklamaci

jaký jsou vlastně teploty grafiky(ve furmarku) a cpu(třeba při occt)
btw gt 230 alias 9600gso nebo 8800gs dx11 neumí umí jen dx10
hl.hl (1387)|16.1.2010 14:41
Jeste zkus program BlueScreenView jestli tam najdes zaznamy odpovidajici tem zasekum. Pak by se tam dalo zjistit, co to zpusobuje. Ale spis podle toho co popisujes tam nic nebude.
Lefty_CZ (0)|16.1.2010 16:05
a jak dlouho trvá test ve Furmarku? a jak vůbec probíhá? abych věděl co mám čekat.
Neregistrovaný (0)|16.1.2010 16:47
Tak jsem zkusil ten Furmark a při asi 86 stupních se to seklo. Co teda s tím? Nevíte někdo?