reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus A7V8X-X BIOS si neudrží uložené informace

markHoppus (9)|17.1.2010 11:12
zdravím, nedávno jsem přišel ke starší základní desce Asus A7V8X-X, kterou sem si osadil komponenty a vytvořil si pc. Funguje parádně, ale pokaždé když se počítač vypne a pak znovu zapne, chce po mě BIOS nastavit pracovní frekvenci procesoru (je zde výběr pd 900 MHz, přes 1200, 1500 až 1800) a je i vynulovaný systémový čas. ne že by to byl nějaký extra problém, ale pokud se to dá nějak řešit, určitě mi to pomůže. Naspadla mě vybitá baterie BIOSu. Je to možné? může se kdyžtak bezproblémově vyměnit?
Jo a ještě přestože procesor má od výroby pracovat na frekvenci 1800 MHz, pokud ji v BIOSu takhle nastavím, velmi brzo se počítač sám vypne. Na frekvenci 1500 MHz pracuje bez problémů.
hl.hl (1387)|17.1.2010 11:35
Ano je potreba vymenit baterku.
Napis, co mas presne za procesor.
To vypinani bude pravdepodobne prehrivanim. Jak vypada pasta na procesoru, byla menena nebo kontrolovana? Podivej se v BIOSu na teplotu procesoru. Je chladic horky pred tim samovolnym vypnutim?
|Mio| (1333)|17.1.2010 11:35
Ano je to vybita baterie, CR3232 jestli se nemylim, koupis ji kdekoli v hodinarstvi nebo u vietnamcu. Na kvalite az tak moc nezalezi, i obyc tam vydrzi alespon rok.
Zpjevy (92)|17.1.2010 11:36
to 'zapomínání' bude asi způsobeno vybitou baterkou na základní desce.. už se mi to taky stalo, stačí koupit novou a vyměnit, s tou frekvencí ti neporadím..
markHoppus (9)|17.1.2010 12:05
no v biosu je nastavena teplota 95°, to se mi zdá až kam, jestli se při 1800 MHz ohřívá ještě na víc, tak tam radši nechám těch 1500MHz. nový chladič se nevyplatí pořizovat. počítač bude na internet a běžné funkce, rozhodně ne na hry a náročnější aplikace.

jo a ta pasta to ovlivní hodně? ona je tepelně vodivá? určitě kontrolovaná nebyla, pravděpodobně je původní (deska může být až 5 let stará)
ale chladič se mi nějak přehřátý nezdál...
markHoppus (9)|17.1.2010 12:06
jinak za rady ohledně baterky všem děkuji, mám tu ještě jednu desku, která je ale rozbitá, baterie ovšem asi ok, tak je vyměním..