Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: Centurion 5 II

Starousedlík SHW Avatar uživatele VLAN
    Registrace
    Aug 2009

Coolermaster přestavil novou skříň, mě osobně celkem zaujala co vás?

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6640
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Mě osobně to přijde jako zbytečnej cedník a nic převratnýho v tom nevidím...doufám, že bude aspoň stejně kvalitní jako klasickej Centurion 5...ale zas tolik se neliší, krom toho že mi připadá víc děravej, ale nevim

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Nerozumím k čemu je tak strašně in mít v casu děr víc než má to nejdrobnější sýto. Mít takovou skříň tak nedělám nic jiného než ometám prach. Prostě, další

Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Smeli Zobrazit příspěvek
    Nerozumím k čemu je tak strašně in mít v casu děr víc než má to nejdrobnější sýto. Mít takovou skříň tak nedělám nic jiného než ometám prach. Prostě, další
    Ona je otáka kde máš PC, a jaké máš doma množství prachu(tím nechci říct že nemáš uklizeno, to nemůžu porovnat), ale já mám PC na podstavci který mám vysoký 25Cm a i stím podstavcem na stole. Chladný vzduch se drží dole, ale dole se drží i prach. Mám Case Coolermaster HAF 932 a s tím prachem to není tak hrozné. každé 3 měsíce otřu ventilátory prachovkou, profouknu pasivy a vše je ok. další nevíhodu této otevřenosti považuji za hluk třeba od HDD, což už mě netrápí, dal jsem disky do Acutake Dark Disc 2 a je ticho. Prostě každé umístění má své pro a proti, ale v některých případek je děrování + a někde -. U Centuriona 5 II mi přijde zbytečná ta pozice v prosklené bočnici pro 120mm fan, podle mě to kazí celkový airflow této skříně, ale zas někdo to uvítá pro svou Grafiku.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Co na to - že i coolemaster pomalu nahrazuje solidní skříně šmejdama ze slabýho plechu. První gladiator, sileo... a teď zmrvil i centuriona...

PS: O elite nemluvim, ta aspoň stojí ekvivalentní sumu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Že by to byla nějak vydařená poč. skříň se tedy říci nedá. Jedná se o cedník, upevnění pevných disků vypadá dost nekvalitně (obyč. uchycení), na modrý podsvícený ventilátor v přední pozici jsem snad již alergický, instalace graf. karet o max. délce 27 cm není také nijak zázračné.

Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Co na to - že i coolemaster pomalu nahrazuje solidní skříně šmejdama ze slabýho plechu. První gladiator, sileo... a teď zmrvil i centuriona...

PS: O elite nemluvim, ta aspoň stojí ekvivalentní sumu.
    Ano, ale má i super skříně: Cosmos, CosmosS, HAF 932 a Stacker. Bohužel, to lepší si nechají lépe zaplatit, ale skříň je základ a dát do papíráku za 800Kč komponenty třeba za 20000Kč a více mi přijde hloupost, ale jsou lidé kteří to dělají.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VLAN Zobrazit příspěvek
    Ona je otáka kde máš PC, a jaké máš doma množství prachu(tím nechci říct že nemáš uklizeno, to nemůžu porovnat), ale já mám PC na podstavci který mám vysoký 25Cm a i stím podstavcem na stole. Chladný vzduch se drží dole, ale dole se drží i prach. Mám Case Coolermaster HAF 932 a s tím prachem to není tak hrozné. každé 3 měsíce otřu ventilátory prachovkou, profouknu pasivy a vše je ok. další nevíhodu této otevřenosti považuji za hluk třeba od HDD, což už mě netrápí, dal jsem disky do Acutake Dark Disc 2 a je ticho. Prostě každé umístění má své pro a proti, ale v některých případek je děrování + a někde -. U Centuriona 5 II mi přijde zbytečná ta pozice v prosklené bočnici pro 120mm fan, podle mě to kazí celkový airflow této skříně, ale zas někdo to uvítá pro svou Grafiku.
    Doma uklízím pravidelně, PC sem měl jak na stole tak na zemi a v podstatě sem nepoznal rozdíl. Ano, je mě jasné že se u mě práší asi víc než v obyčejném cihláku, přesto - raději bych investoval peníze do Define R2 než do takových cedníků

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Tak imho cedník není úplně blbá skříň - jde o to, co od ní chceš. Pokud chceš absolutní ticho, tak cedník neni dobrej nápad, daleko líp se ztišuje třeba ta R2 (i když tam zas nejdou ztišit disky, protože tam nenarveš silentmaxy.

Ale pokud chceš rozumně a bez práce udělat rozumně tichej hodně přetaktovanej PC a nebojíš se vysavače, pak neni cedník úplně blbá volba - všude kde to je možný narveš ventilátory na nízkejch otáčkách a je to. Akorát finančně vykrvácíš na slušnejch ventilátorech a regulaci.

Ale při promyšlený neděravý skříni s promyšlenym chlazenim dosáhneš skoro stejnej výsledek co se týče chlazení a daleko větší ticho za menší peníze...

Registrace
    May 2006

Tak imho cedník není úplně blbá skříň - jde o to, co od ní chceš. Pokud chceš absolutní ticho, tak cedník neni dobrej nápad, daleko líp se ztišuje třeba ta R2 (i když tam zas nejdou ztišit disky, protože tam nenarveš silentmaxy.

Ale pokud chceš rozumně a bez práce udělat rozumně tichej hodně přetaktovanej PC a nebojíš se vysavače, pak neni cedník úplně blbá volba - všude kde to je možný narveš ventilátory na nízkejch otáčkách a je to. Akorát finančně vykrvácíš na slušnejch ventilátorech a regulaci.

Ale při promyšlený neděravý skříni s promyšlenym chlazenim dosáhneš skoro stejnej výsledek co se týče chlazení a daleko větší ticho za menší peníze...
    Právě že R2 je krásně opatřená i izolací proti hluku Navíc disponuje regulátory otáček pro tři fany a filtry pro přední ventilátory. Nevypadá jako síto a zároveň to není lesklý křáp s diskotékou... jen mít ty dva tisíce někde v kapse

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No mě se R2 líbí hodně - jak po stránce designový, tak i funkční, je to jedna z nejlepších skříní v tý ceně. To, že se tam nevejde disk v silentmaxu je asi její jedinej zápor....

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

to uz se mi mnohem vic libi ta Akasa Freedom Force Xone, prijde mi vymakanejsi, myslim ze ma i uzivatelsky cistitelny filtr a je o 2 kila tezsi...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Akasa je zajímavá, ale je to typ cedník a v segmentu cedníků je vcelku našlapáno, např. Dominátor (o něco horší
    cablemanagment, ale daleko daleko víc prostoru) nebo Lanccol K58 (jedinou nevýhodu, co na první pohled vidim, je
    zanedbatelně horší perforace, ale taky je dosti prostornější).

Skříní jako R2 je málo, snad jen sileo z papírovýho plechu a drahý Lian-li (určitě jsou i nějaký nexusy a tušim, že jsem
    viděl i nějakou od AC, ale ty mě poměrem cena/výkon a tak jsem na ně zas zapoměl :-)).

Registrace
    Aug 2009

Akasa je zajímavá, ale je to typ cedník a v segmentu cedníků je vcelku našlapáno, např. Dominátor (o něco horší
    cablemanagment, ale daleko daleko víc prostoru) nebo Lanccol K58 (jedinou nevýhodu, co na první pohled vidim, je
    zanedbatelně horší perforace, ale taky je dosti prostornější).

Skříní jako R2 je málo, snad jen sileo z papírovýho plechu a drahý Lian-li (určitě jsou i nějaký nexusy a tušim, že jsem
    viděl i nějakou od AC, ale ty mě poměrem cena/výkon a tak jsem na ně zas zapoměl :-)).
    Chápu,někomu ten cedník vadí, ale někomu zas ne. Například já mám takového krále cedníků CoolerMaster HAF932, a po otázce hluku jsem naprosto spokojen. Opravdu skvělý airflow, disky mám ve ztišovacích boxech a ventilátory Noctua, opravdu ticho i v cedníku.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Když už se bavíme o těch cednících - já sice mam taky spíš víc než míň dravou skříň, o to nejde - ale tak mě napadá, když cedník, neni už lepší třeba sundat bočnici :-). Ale to je spíš takovej rejp, jinak proti cedníkům nic nemam, na něco se hoděj a na něco ne - jak už to tak bejvá...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. CM Centurion Silencio 452
    Od gouzdog v sekci Skříně
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 21-08-2014, 09:10
  2. CM Centurion 5 nebo Centurion 534
    Od martin155 v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-07-2010, 21:52
  3. Chlazení HDD Chlazení HDD v 5,25 CM centurion...
    Od jeninicicek v sekci Chlazení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 03-02-2010, 19:56
  4. CoolerMaster Centurion Sileo
    Od Nivelo v sekci Skříně
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 16-01-2009, 07:07
  5. Cooler Master Centurion 590
    Od pavel.lib v sekci Skříně
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-12-2008, 16:22