reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

inkjet alebo ihlickova ?

blbec (4)|10.5.2006 09:24
Potrebujem tlaciaren ktora ma nizke naklady na tlac a tlaciaren je lacna(idealny pripad). Uvazujem len o ihlickovej a inkjetovej.
Tlacit budem menej preto neuvazujem o laserovej.
Kvalita tlace nie je dolezita.

Poradte znacku a model tlaciarne (neorig. napln pre niektore Canony stoji 80-150Sk a podobnu tlaciaren hladam).
dkas (193)|10.5.2006 10:27
No, pokud potrebujes opravdu nizke naklady na tisk a nepotrebujes tisknout fotky, tak precejen zapremyslej o te laserove tiskarne. Naklady na tisk jsou minimalni a kdyz budes tisknout malo, nebudes mit problem s tim, ze ti vysychaji cartridge... A takova tiskarna se da koupit za 3.000,- Kc vcetne DPH. Nevim, jak na Slovensku, ale bude to podobny ;-)
Pokud trvas na inkoustu, doporucim ti nejaky Canon nebo Epson...
Tregli (24)|10.5.2006 14:23
Ja souhlasim s dkasem, ta laserova uz opravdu neni tolik draha, a vydrzi ti opravdu dlouho, ja doma jednu mam a vydrzela mi 4 roky bez vymeny toneru a myslim si, ze jsem na ni docala hodne tisknul. Kdyby sis koupil barevnou, tak musis kazdou chvili menit cartrige a ty taky nejsou moc levny. Takze kdyz to propoctes, tak bez radsi rovnou do ty laserovy, jehlickova a inkoustova nema cenu.
blbec (4)|10.5.2006 14:53
Je sice pekne ze laserovky maju najnizsie naklady na tlac, ALE kupovat novy toner za cca 2000Sk je hrozne drahe oproti cartridgi za 150 Sk alebo paske do ihlickovej za 200Sk.

Nejde mi o to kupit tlaciaren s absolutne najnizsimi nakladmi na tlac, hladam tlaciaren s nizkymi nakladmi, pri zohladneni technologickych limitov u roznych druhov tlaciarni.
Bergo (26)|10.5.2006 15:30
Ja mam HP Deskjet 845C ,je výborná a farba vydrži dosť dlho,ale som na pochybách či sa ešte vyrába
daso (6)|10.5.2006 15:59
Pouzivam nekolik let 9jehlickovou Epsonku formatu A3 a nemuzu si stezovat. Naklady zadne. Paska na nekolik let vyjde na 150Kc. Je na ni vytisknuto opravdu hodne tisic stranek a stale jede. Drive jsem ji pouzival hlavne na cadovsky drafty.
A nyni jsem si poridil jeste kompaktnejsi 24jehlickovou A4 za bazarovou cenu, pro bezne pouziti-dokumenty, plne dostacujici.
V pripade koupe nove, dnes samozrejme inkoust nebo laser. Ale v pripade nutnosti stlaceni nakladu na minimum a nepotreby tak kvalitniho vystupu, bych klidne volil starsi jehlicku ;-)
Ballnazzar (26)|10.5.2006 18:51
no ja kupuju od kamarada inkoust 100ml za 200Kc takze naklady na tisk jsou skoro nulovy . protoze napln ma objem tusim 5ml ne ? u tiskarny CANON mam PIXMU 2000
PavelTl (32)|21.6.2006 07:06
Já mám doma na dokumenty laserovku HP6L a na obrázky inkoustovku HP P1000.Dřív jsem měl jehličkovou ale pro hluk a pomalost jsem ji věnoval kamarádovi a pořídil si novou.
Toner i Cartridge renovuji, takže cena tisku (1000,- kč na 4000 stran a 600,- na 150 obrázků) je celkem zanedbatelná. V práci máme nové laserovky (tu starou vyřazenou mám doma), ale ty již obsahují čipy - jejich renovace je dražší a mají definovaný počet vytištěných stránek, pak se zastaví.
Takže pokud nebudeš tisknout několik set stránek ročně doporučoval bych se poohlédnout po inkoustovce od Canonu. Je sice trochu dražší, ale kvalitní a má levný tisk když budeš inkoust doplňovat refilkity.
Jehličkovou snad už dneska nikdo nevyrábí a starých se lidi zbavují.