reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záloha systému

Honza23 (490)|18.1.2010 14:25
Měl bych na vás dotaz ohledně PC mého známého,který si kupoval nový PC s předinstalovaným windows 7 Home Premium.Problém je v tom,že ten můj známý bych chtěl rozdělit disk na dva.Takže bych potřeboval nějak poradit,jestli je nějak možné zálohovat celý systém,aby pak po naformátování byl opět funkční jako předtím.Pokud to takhle není možné,je možno to naistalovat například z vypaléného neoriginálního Windows 7 a pak tam jen vložit ten jeho originální klíč ?
Je mi stejně ale divný,že k tomu nedostal instalační DVD s Windows 7.
Děkuji za rady.
Honza23 (490)|18.1.2010 15:01
A umí to i DEMO ?
pas!k (3765)|18.1.2010 15:15
Nezkousel jsem ale rekl bych ze ano .. acronis sve produkty omezuje pouze 30 denni zkusebni lhutou.
scratchy27 (315)|18.1.2010 15:20
[quote=Honza23;339422]A umí to i DEMO ?[/quote]

Ano umí, není to demo, ale 30-ti denní trial ;)

...tak zase pozdě :-(
Honza23 (490)|18.1.2010 20:47
Tak to neumí,je tam omezení na 8 GB pro vytvořeního nového disku.
robky (3195)|18.1.2010 20:57
Na svojom netbooku som bez straty dát rozdelil disk na dve partície EaseusPartitionManager-om, ktorý sa teraz volá EaseusPartitionMaster - ale je len pre W7 32b
scratchy27 (315)|18.1.2010 21:27
Aha, tak až tak daleko jsem se nedostal, jen jsem to stáhl, nainstaloval a zkusil naplánovat Resize, ale bez spuštění.
Nicméně ten AESEUS Partiton Master by ti mohl pomoct (tedy pokud máš 32bit W7 a né 64bit)
Alf (305)|18.1.2010 22:16
Pokud máš disk Seagate nebo Maxtor, je možné z jejich stránek stáhnout aplikaci DiscWizard, což je vlastně zjednodušený Acronis True Image. S jeho pomocí lze udělat image disku a také zaváděcí médium (např. USB flash). Můžeš tedy po zformátování a rozdělení HDD vytvořit původní strukturu primárního disku pomocí zazálohovaného image.

Nemyslím, že by to ale bylo bezpodmínečně nutné. W7 umí ve správci disků zmenšit oddíl a v uvolněném prostoru vytvořit oddíl nový. To jsi zkoušel?
Dojigiri (1629)|19.1.2010 09:03
Jojo, taky jsem řešil podobnej problém, na nb HP s recovery partition. Správce disků sice diskovou jednotku zmenšit umí, ale pouze o určitou hodnotu (např. já měl na C: volných 120GB ale zmenšit to uměl jenom o 40 GB a víc ani ťuk, což bylo dost blbý, aby tam byla systémová partition 120GB a datová jenom 40GB).

Lze to udělat "postupnými" kroky (zmenšit co to dá, vyrobit datovou, pak nechat znova obnovit systém - datovou ponechá a přeformátuje znova systémovou, tu pak lze dále zmenšit atd., dokud nebude zmenšená dostatečně).

Já na tohle neměl nervy tak jsem to udělal přes acronis disk director z hirens boot cd (= vytvořil potřebný partitions a nechal přeinstalovat z recovery, datovou jsem pak znova přeformátoval). Ale ten Easeus to možná zvládne taky, to jsem nezkoušel.
pas!k (3765)|19.1.2010 09:15
Teoreticky by melo stacit i tohle http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/gparted-livecd/ ale nikdy jsem to nezkousel .. google ale trvdi ze umi bezztratove rozdeleni disku + je zdarma.
pas!k (3765)|19.1.2010 14:37
Ted jsem zkousel jedno reseni ktery se zda ze funguje.

1. Vlez sem a stahni si verzi pro windows http://unetbootin.sourceforge.net/
2. Nachystej si flashdisk ktery naformatuj jako fat32
3. Spust unebootin pod Windows jako spravce
4. V kolonce distribuce vyber Ubuntu / v kolnce typ bys mel videt ten naformatovany flash disk v zarizeni musi byt videt spravne pismeno toho flash disku
5. Po stlaceni ok by se mela automaticky stahnouit live distribuce ubuntu a bez jakehokoliv zasahu ti to vytvori bootovaci flashku
6. Restartuj a nabootuj z toho flashdisku (Bud zmen poradi bootovani v biosu tak aby byl na prvnim miste flash disk nebo vyvolej popup okno s vyberem pri bootovani .. vetsinou klavesy f8 nebo f12)
7. SPusti se ti ubuntu kde v menu administrace je nastroj gparted a ten umi menit velikosti oddilu ..