Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Základní desky: Přetaktování,Bios

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
    Ahoj,neím jestli se na to můžu zeptat tady,ale zkusím to.Mám desku Asus Maximus III Formula,CPU Intel i7 870 a zkusil jsem ho trochu přetaktovat.Ať jsem to dělal auto,nebo manual,vždycky se z Biosu ztratí funkce TurboBoost.Musí to tak být a nebo dělám něco špatně?V různých článcích jsem četl,že položky jako C1E,HT,TurboBoost,EIST(což nevím co znamená) a nevím co všechno se má před taktováním vypnout a pak zapnout,tak turbo tam na zapnutí už není.Může mi prosím někdo poradit,případně dát nějaký link?Dík za pomoc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    i7 870,asus maximus III formula,4GB ram,windows 7,ati 5870

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
    Ahoj,neím jestli se na to můžu zeptat tady,ale zkusím to.Mám desku Asus Maximus III Formula,CPU Intel i7 870 a zkusil jsem ho trochu přetaktovat.Ať jsem to dělal auto,nebo manual,vždycky se z Biosu ztratí funkce TurboBoost.Musí to tak být a nebo dělám něco špatně?V různých článcích jsem četl,že položky jako C1E,HT,TurboBoost,EIST(což nevím co znamená) a nevím co všechno se má před taktováním vypnout a pak zapnout,tak turbo tam na zapnutí už není.Může mi prosím někdo poradit,případně dát nějaký link?Dík za pomoc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    i7 870,asus maximus III formula,4GB ram,windows 7,ati 5870
    Páni machři,to ani nikdo neumí říct,jestli je pravidlem,že po přetaktování čtyřjádra není dostupný TurboBoost?Protože jestli má procesor běžet bez turba na 3,6 a s turbem taky na 3,6,ale při daleko nižším napětí,tak si myslím,že by bylo lepší ho netaktovat vůbec.Ozve se někdo?

Neregistrovaný

[QUOTE=Neregistrovaný;340860]Páni machři,to ani nikdo neumí říct,jestli je pravidlem,že po přetaktování čtyřjádra není dostupný TurboBoost?Protože jestli má procesor běžet bez turba na 3,6 a s turbem taky na 3,6,ale při daleko nižším napětí,tak si myslím,že by bylo lepší ho netaktovat vůbec.Ozve se někdo.

Tak jak je to s tím turbem,dá se po přetaktování opět zapnout,nebo ne?Dá někdo odpověď?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

tak pokud sis k tomu neco precetl, tak prece musis vedet :)
    [url]http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy-pretaktovani/15373-jak-na-pretaktovani-core-i5-750-a-socket-lga-1156?start=3[/url]

Neregistrovaný

[quote=Salamander;340922]tak pokud sis k tomu neco precetl, tak prece musis vedet :)
    [url]http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy-pretaktovani/15373-jak-na-pretaktovani-core-i5-750-a-socket-lga-1156?start=3[/url][/quote]

O tom,že po přetaktování nejde zapnout turbo jsem nic neviděl,takže nevím.

Obyvatel SHW Avatar uživatele scratchy27
    Registrace
    Mar 2008

[quote=Neregistrovaný;340865]
    Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Páni machři,to ani nikdo neumí říct,jestli je pravidlem,že po přetaktování čtyřjádra není dostupný TurboBoost?Protože jestli má procesor běžet bez turba na 3,6 a s turbem taky na 3,6,ale při daleko nižším napětí,tak si myslím,že by bylo lepší ho netaktovat vůbec.Ozve se někdo.

Tak jak je to s tím turbem,dá se po přetaktování opět zapnout,nebo ne?Dá někdo odpověď?
    Tak pane machře, docela mě mrzí že mě předběhl už Salamander, ale co takhle příště zkusit nejdřív najít něco sám a teprve pak se zeptat a podotýkám neprudit???

BTW myslíš si to úplně špatně a vypadá to, že si princip Turbo Boostu nepochopil. Turbo Boost ti nezvedne frekvenci všech jader, přetaktování ano. Takže si sám odpověz na hádanku : Co je lepší, mít jedno jádro pomocí TurboBoostu na 3,6 Ghz nebo pomocí manuálního přetaktování 4 jádra třeba na 3,6Ghz?
    Když odpovíš správně, tak si machr

Podobná témata

1. Upgradujete BIOS základní desky?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 04-09-2011, 21:13
  2. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 25-09-2009, 23:20
  3. Základní desky: Bios
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 31-05-2009, 23:29