reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Volba reproduktorů

bright (95)|20.1.2010 16:38
Dobrý den,

vybírám nové reproduktory k mému počítači, bohužel si však nevím rady.

Vybírám reproduktory poprvé, dosud jsem poslouchal na reproduktorech notebooku, či na sluchátkách (Sennheiser HD 515).

Jak jsem se tak díval, tak spousta lidí kupuje výrobky jako je Logitech x240/540/230/530, Genius HF5.1 5-6000 či Creative xxxx.. Vůbec nevím, co by bylo pro mně správnou volbou, protože žádné z těch reproduktorů jsem dosud neslyšel.

Někteří mi doporučovali Behringer MS20 či M-Audio AV20-30.

Co byste doporučili vy?

Díky, pokud něco doporučíte.

Nerad bych obtěžoval sousedy rezonováním zdí a oken, nerad bych také slyšel hukot subwoferu. Nejsem audiofil, ale nekvalitní reprodukci rozhodně poznám.. A jak se říká, nejsme tak bohatí, abychom kupovali nejlevnější věci.

Chtěl bych to mít na poslech hudby a filmů, v případě hudby i když budu mimo PC v dané místnosti.

Cenový limit bych odhadoval na 1k - 3 - 3,5 k kč.

//EDIT: netrefil jsem se do správného vlákna, prosím o přesun :) edit by speedsnail: přesunuto
odb (505)|20.1.2010 20:57
Behringer za tie peniaze nieje zla volba. M-Audio nepoznam. Ak ti naozaj ide o kvalitu, urcite by som sa vyhybal uz zmienovanym Genius, Creative, Logitech.
bright (95)|20.1.2010 21:19
S audiotechnikou nemám moc zkušenosti. Ten Behringer by měl mít i digitální optický vstup. Bude pro použití digitálem vhodná má integrovaná zvuková karta z desky 780G-DS3H? Mám pocit, že tam mám zdířku na optický výstup.
Logout (4018)|20.1.2010 22:35
Integrovaný zvukovky maj optickej výstup a z něj leze (narozdíl od analogu) perfektní signál.

edit: už jsem to přečet. No pokud opravdu chceš věrnou reprodukci, tak ty cos napsal lidi doporučujou.
Ale zas za tydle peníze to bude lowend i u repráků určenejch pro hudbu. A nebudeš mít prostorovej zvuk
u filmů.
Určitý řešení by bylo koupit nějakej 5.1 set a kdybys nebyl spokojenej s reprodukcí, tak
pak časem dokoupit nějaký 2.0 repráky pro hudbu a nahradit s nima přední kanál
- akorát je trochu problém, že ten zvuk pak může bejt nevyváženej, ale snad trocha zásahu s ekvalizérem
by to spravila. V týdle cenový relaci to vždycky budou nějaký kompromisy.
xmarek (1676)|21.1.2010 16:52
Osobně bych se Behringer-ům vyhnul. V době když jsem si pořizoval studiové monitory nebyly na tyto repro (monitory) moc dobré ohlasy pro velmi vysokou poruchovost.
Každopádně, pokud máte alespoň nějaké povědomí o tom jak má hudba hrát tak se reprobednám typu duc-cink (Logitech, Genius, Creative apod.) vyhněte. Bohužel kvalitnéjší poslechové monitory začínají na částce, která je trochu vzdálená častce, kterou chcece investovat.

Každopádně, každému kdo to myslí s nákupem takových věcí opravdu vážně doporučuji návštěvu specializovaných prodejen a při poslechu si udělat vlastní názor.
bright (95)|22.1.2010 07:52
Tak jsem zvážil, že peníze, které bych utratil by stejně byly za lowend, takže zůstanu na sluchátkách a našetřím na něco lepšího.
Logout (4018)|22.1.2010 11:27
Jestli chceš kvalitní reprodukci, tak asi jediná dobrá volba...
ICEBOSS (3435)|22.1.2010 20:50
jestli chces kvalitni 5.1 reprodukci, tak potrebujes receiver a k tomu slusny bedny (nemusi byt ani subwoofer)... to ale bude stat ranec, takze bych klidne zkusi nejaky hudebni bazar.
Logout (4018)|22.1.2010 21:22
proto jsem psal, že určitym kompromisem jsou levný 5.1 bedny na filmy
kde člověk přežije i horší podání a pak na hudbu kvalitní 2.0 bedny.