Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Dell, Eizo nebo Philips

tf tf je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Pořizuji nový monitor. Do nejužšího výběru se dostalo následující trio:
    Dell UltraSharp U2410, Eizo FlexScan EV2333W, Philips Brilliance 240PW9EB
    A teď babo raď. Vše zhruba ve stejné cenové relaci, technologie E-IPS, S-PVA, H-IPS, 24",23",24", fullHD. Dle kvality značky bych asi bral Eizo, i recenze ho chválí, ale trošku mi vadí, že je 16:9 a ne 16:10 jako ostatní dva. U2410 vychází v recenzi dobře, ale v různých diskusích jsem na něj četl i nějaké stížnosti majitelů. A u toho Philipsu mi nejvíc vadí, že nemá ani HDMI, ani DP, panel má stejný jako HP LP2475w, takže i stejné neduhy.

Chci univerzální monitor na doma.

Uvítal bych postřehy hlavně vlastníků jednoho z těchto monitorů.

Ještě odkazy:
    Dell UltraSharp U2410
    Eizo FlexScan EV2333W
    Philips Brilliance 240PW9
    Naposledy upraveno uživatelem tf: 21-01-2010 v 01:52
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Pokud si nečetl, tak si přečti toto téma o EV2333W a tímto ho myslím můžeš vyškrtnout z výběru. Jinak každý 23÷24 palcový monitor do 15000kč má nějaký výrazný neduh, musíš se rozhodnout, co ti vadí nejméně. Osobně jsem nakonec obětoval uhlopříčku a snad brzy objednám Dell 2209, na ten žádné stížnosti nejsou a v Alfě teď mají na Dell monitory záruku NBD po 3 roky!

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od tf Zobrazit příspěvek
    .... A u toho Philipsu mi nejvíc vadí, že nemá ani HDMI, ani DP, panel má stejný jako HP LP2475w, takže i stejné neduhy.
    Tak proč ne LP2475w? Ten disponuje HDMI i DP.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

2475w byla velka pruserova serie, navic hp cyklilo reklamovany monitory, vyrobce panelu bylo mizerne LG... nikdo uz tomu neveri.

tf tf je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2008

to NHKG:

Tebou uvedené téma jsem četl, ale nevím, zda je to důvod k vyřazení z výběru. Uživatel vasam chtěl monitor primárně na hry, viz třeba zde: http://forum.grafika.cz/read.php?91,3183864. Ale je zajímavé, že v testech na EH mají tyto tři monitory v podstatě stejnou odezvu. O Dell 2209 jsem taky uvažoval, ale přeci jen monitor kupuji na pár let a těch 22" a hlavně "jen" 1680x1050 se mi zdá už málo...

to xmarek:

Na to HP právě bylo hromada stížností. Jinak máš pravdu, viz z recenze toho Philipse:
    "Pokud bychom panel srovnávali s konkurencí, tak se tato část nemůže obejít bez porovnání s HP LP2475w, který za více peněz (cenový rozdíl je cca 2000 Kč) přináší především hodnotnější výbavu v podobě více vstupů a čtyřportového USB rozbočovače. Nabízí také lepší stabilitu kontrastu a o trošku lepší interpolaci. V ostatních parametrech jsou si již monitory velmi podobné."

to ICEBOSS:

No, já si nemyslím, že by LG byl špatný výrobce panelů.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od tf Zobrazit příspěvek
    Chci univerzální monitor na doma.
    U tohoto předpokládám kromě běžné činnosti (net, office), kterou zvládne každý monitor především sledování filmů a hraní her, kde může mít to Eizo velké problémy kvůli odezvy a Overdrivu. Potvrzuje to i recenze na prad.de.
    Navíc to Eizo je 23 palců a to už není moc velký rozdíl proti 22 palcům Dellu. Větší rozlišení a větší širokoúhlost je výhodou pouze u širokoúhlých filmů a částečně na práci, ale třeba u her, je to spíše na škodu. Za tu cenu Eiza můžete mít Delly 2

tf tf je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2008

to NHKG:
    Na tu recenzi kouknu, snad to Google přeloží . Máte pravdu, že rozdíl mezi 22" a 23" není velký. Dokonce 23" 16:9 je na výšku menší než 22" 16:10. Takže spíš než o velikost mi jde o to rozlišení. Ale to je minus i u toho Eiza, které má na výšku "jen" 1080.
    Je ale zajímavé, že v recenzi na EH s odezvou žádný problém nebyl i bez overdrive. Ale v diskusi, kterou jsem odkazoval výše jeden majitel píše:
    "S odezvou problém při zapnutém overdrive nemám - zkoušel jsem jak filmy,tak nějaku hru a vše v pohodě. Při vypnutém overdrive tam k patrnému zhoršení dochází. Opět neshoda s EH."
    Proto bych uvítal zkušenosti majitelů, protože to opravdu vypadá, že co kus, to originál, ale to platí asi o všech značkách.

S tou cenou je to skoro tak. To Eizo je z těchto tří nejdražší. Ale když bych šel do Della, bral bych tu 2410 než 2209...

tf tf je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Tak jsem nakonec koupil U2410 a zatím plná spokojenost.

Podobná témata

1. LCD: Eizo nebo něco jiného?
    Od Beeran v sekci Monitory
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 29-07-2010, 12:23
  2. LCD: Nec 1990sxi, nebo Eizo L797
    Od Jay S v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-05-2008, 17:33
  3. Lcd Panasonic Nebo Philips ??
    Od smarian v sekci Video a TV
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-04-2007, 11:36
  4. LCD: EIZO 1931SH-BK nebo NEC 1990SXi
    Od tjurny v sekci Monitory
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 26-11-2006, 10:33
  5. LCD: Kterej??? Samsung 215TW nebo Eizo 1910??
    Od Jerry454 v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-11-2006, 20:42