reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sit - printserver - tiskarna

jacobsen (102)|22.1.2010 14:19
ahoj, mam takovy zajimavy problem, nejprve bych vyjmenoval zarizeni
tiskarna : HP Officejet 6500 s podporou wifi
print-server - Edimax PS-3207UWg

vse zapojene v siti cca 8 pocitacu, spojene nekolika switchi, a adresy IP dostavaji z DHCP serveru, nektere pc maji jeste nastavenou pevnou IP z doby minule nektere uz berou jen dhcp ale ze stejneho rozsahu, tam problem nebude, jde o to, ze jsem potreboval rozjet tiskarnu pres printserver a zpristupnit ji tak vsem pocitacum, pres edimax utilitku jsem printserver nastavil na svem notebooku , ktery nikdy nebyl soucasti site kde tiskarna pusobi, tim padem dostal ntb nejakou adresu z rozsahu a hotovo. Vse jsem nastavil, tiskarna funguje, vytistena zkusebni stranka a nejaky word, vse ok

pristoupil jsem tedy k instalaci edimax utility na dalsi pc, bohuzel maji omezena prava z firmy ze ktere jsou takze v modu uzivatele nelze nic instalovat :( ale na jednom jsem se dostal do admin modu takze jsem mohl instalovat, a nyni tedy k jadru problemu, nainstaloval jsem utilitu, print server to naslo, vsechny porty, pridal jsem je do pocitace, dal jsem pridat tiskarnu, nasel prislusny port, pridal ovladace od tiskarny - uplne stejny postup jako na mem noteoboku kdy jsem vse nastavil, no a nic se netiskne, tiskarna se zasekne, nejdou smazat ulohy, nejde smazat tiskarna, smaze se az po restartu pc, nejde to ani kdyz se pripojim na ten stejny kabel na kterem jsem to nastavoval ja, zajimavy je, ze jakmile se tisk zasekne a tiskarna nejde smazat uz se nepingnu ani na printserver, vubec uz nevim cim by to mohlo byt, je mozny ze by to mohl blokovat nejaky firewall ze strany zabezpeceni firmy ? ci snad nastaveni site? aby toho nebylo malo, asi cca z 10 ruznych pokusu se jednou po cca 6 minutach poslani stranky do tiskarny vytiskla stranka, ale pocitac v te dobe uz byl ve fazi nabihani do windows z duvodu restartu, jeste dodam ze pokud pocitac pripojim primo k tiskarne tak tisk je bezproblemu, uz zaicnam bejt trosku bezradnej, u me to jde, na druhym pc vubec, tiskarna zapojena pres usb do portu 2. Na ostatnich pocitacich budu moc vyzkouset az v pondeli kdy k nim budou prava, omlouvam se za zmatene napsani :) ale potreboval jsem to ze sebe rychle vychrlit :D pripadne otazky klidne zodpovim, pokud by vas neco napadlo, budu velice rad
|Mio| (1333)|23.1.2010 16:05
Tak zacal bych tim ze tam ten printserver vubec nemusi byt, tiskarna je sama o sobe sitova.

Pripoj ji pres USB, pouzij original CD a nakonfiguruj ji pro pripojeni do site. LAN je lepsi volba, ale da se i pres WIFI.

Pokud ji bude pridelovat IP nejaky sitovy prvek z DHCP, tak je potreba na nem zajistit aby ji prideloval stale stejnou. pokud nastavujes pevnou, nastavit i spravnou masku a branu.

Na klientech vubec nepouzivej instalaci z CD pokud na ni maji jen tisknout, pouze ho pouzij jako zdroj ovladacu, pokud to bude vubec potreba. Tiskarnu nainstaluj standardne v systemu pres pruvodce pridanim tiskarny.

Pokud budes chtit krome tisku pouzivat i sitove scanovani, tak je nutne instalovat originalni software od HP z CD, mel by automaticky nadetekovat zarizeni na siti.

Pres ten printserver by byl problem tyto funkce vubec pouzit.