reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

raid 1

opicak666 (65)|22.1.2010 17:41
dotaz: nasel jsem zasadne rozporuplne informace,jaky je vas nazor na pouziti a) dva zcela identicke disky stejna serie b)dva zcela identicke disky s jinym datem vyroby c ) dva disky parametrove srovnatelne kazdy jiny vyrobce ?
zajdax3 (138)|22.1.2010 19:33
[quote=opicak666;341024]dotaz: nasel jsem zasadne rozporuplne informace,jaky je vas nazor na pouziti a) dva zcela identicke disky stejna serie b)dva zcela identicke disky s jinym datem vyroby c ) dva disky parametrove srovnatelne kazdy jiny vyrobce ?[/quote]

dva stejny disky ze serie budou fungovat urcite
dva stejny disky s jinym datem vyroby chodi taky bez chyb (sam je mam,jsou rok od sebe podle data vyroby)
dva stejny disky jinyho vyrobce by mely taky fungovat podle me, ale overeny to nemam.
scratchy27 (315)|22.1.2010 20:11
První a druhá varianta bude fungovat.
U té třetí si už tak jistý nejsem a podle mě bude záležet i na RAID řadiči. Disky od různých výrobců mají vždy trochu rozdílnou velikost a právě při RAID1 kdy v podstatě "duplikuješ" jeden disk na druhý by právě ten rozdíl velikostí mohl dělat problémy. Je však možné, že bude RAID řadič natolik "chytrý" že ten větší disk přizpůsobí tomu menšímu...
Něco podobného jsem kdysi taky řešil a nakonec jsem zvolil pro jistotu identické disky.
Logout (4018)|22.1.2010 21:40
Dneska chodí úplně všechno. Doporučují se co nejrůznější disky stejných kapacit proto, protože čim podobnější disky, tim je pravděpodobnější, že za stejné situace selžou oba dva (např. chybná série, disky jednoho výrobce jsou např. náchylnější na přepětí, disky druhýho výrobce na vlhkost nebo já nevim na co....)...
opicak666 (65)|23.1.2010 00:38
no prave...tohle je pri RAID 1 ten problem...a) i b) je jasne to by melo fungovat..ale c) by mohlo vyresit "chcipnuti v zhruba stejnou dobu z duvodu stejne chyby- at je jakakoli" jenze jedna se o zrcadleni tzn.zapis stejnych dat, na oba ..a bude to opravdu fungovat na disky ruznych vyrobcu???
Logout (4018)|23.1.2010 12:05
Tvrdí se, že jo. Samozřejmě riziko nějaký je, ale imho minimální.
onlavu (7)|27.9.2010 16:15
prosim vas. porizuju si RAID 1. k memu stavajicimu disku plnem dat pripojim zrcadlo. nikdy jsem to nedelal, tak mam takovy dotaz: pri pripojeni disku do RAID 1 bych nemel prijit o data ze zdroje ze? cili data ze zdroje se prekopiruji na zrcadlo. je to tak? prosim o potvrzeni:)
dekuji
Doctor01 (400)|27.9.2010 19:41
Ahoj

Ano, pokud pridas disk do pole/vytvoris tim pole, data se zkopiruji.
Jakakoliv chyba samozrejme nejde vyloucit, ale predpokladam, ze mas urcite
kriticka data zazalohovana.
Jinak na diskove pole je nejlepsi pouzit sice typove stejne, ale z ruzne serie
ci od jineho vyrobce. Uz jsem videl i raid5, kde odesly zaraz 4disky z 5ti -
vadna serie. To byla fakt docela sranda (se z toho malem po..).