Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 38 z 38

Téma: Prosím o radu jaký monitor pro tuto sestavu

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Co se týče velikosti písma, tak 23" ku 24" je rozdíl minimální - velikost bodu je 0,265 ku 0,270. Naprosto běžně používaný 17" 1280x1024 měli velikost bodu 0,264 - takže na 23" mrňky nejsou (je to sice menší úhlopříčka, ale taky je oproti 24" menší rozlišení).

Se zbytkem souhlasim, přestože na filmy je to nejlepší poměr, ve windows vejška schází - a jak tady někdo psal, asi ani na hry to není to ono.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Co se týče velikosti písma, tak 23" ku 24" je rozdíl minimální
    To sice jo, ale na 23" fullhd jsou to blechy, uplne idealni je 21" 1680x1050 (coz se nejvic priblizuje podle me idealnimu Eizu F960 - 0.22mm 1600x1200 @ 120Hz) nebo 26" 1920x1200. Jasne, muzete si zvetsit pismo (dpi), ale s tim se vazou mensi problemy (v nekterych oknech se nezobrazi veskere informace - proste se tam nevejsou pac jsou delany na klasickych 96dpi). Uplne idealni je mit pod 0.25mm coz odpovida zhruba 30" 2560x1600

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

ee?
    uplne idealni je 21" 1680x1050
    Podle wiki má 21" 1680x1050 0,269, čili v podstatě shodný s 24" 1900x1200 a jen o malej fous větší než ten 23". A
    ...podle me idealnimu Eizu F960 - 0.22mm 1600x1200 @ 120H
    Dyk ten má právě daleko větší mrňky než všechny desktopový LCD.
    Uplne idealni je mit pod 0.25mm
    Tak chceš větší, nebo menší písmo? A pokud větší a byla to jen tipo, tak zrovna ta 30" má
    nejmenší pixel snad ze všech dekstopovejch formátů. A pokud teda chceš malej bod, tak proč
    protestuješ proti mrňkám na 23"?

Jinak velkej pixel je i nevýhoda, protože vidíš čteverečky, pak se musí používat
    takový blbiny jako clerartype, který rozmazávaj písmo. Takže mě vcelku vyhovuje akorát ta velikost mezi 0,258 a 0,270 svejch dvou monitorů, ani vejš ani níž bych jít nechtěl.
    Teda, pokud bych začal pracovat v linuxu, kde už se pevný velikosti UI moc nevyužívaj, tak bych chtěl jít níž...

Registrace
    May 2008

pak se musí používat
    takový blbiny jako clerartype, který rozmazávaj písmo.
    Neni ClearType jako ClearType - zkus se nekdy mrknout na rozdil mezi Windows a OSX. Kostrbaty pismo je prezitek, vypinam to i na mobilu. Pokud vidim cerveny pixely kolem pisma je pro me monitor nekvalitni, ma to mit zmaknuty = jeho problem. Ani na Samsungu ani na Eizu s tim nemam problem (0.27 a 0.28mm) ale presto uz je z 50cm videt pixel - ano nekdy se to hodi zejmena pri editaci 2D obrazku, na druhou stranu v 3D je to nevyhoda, na Eizu 30" s 0.25mm supr . Jasne, muzu argumentovat, ze na minulym crtcku s 0.20mm (1792xneco, Diamotron flat) bylo vsechno jemnoucky, ale na 2D uz zase moc, z toho lze vyvodit, ze 0.20 je krute malo, 0.28 uz zas lehce moc, ideal je 0.25mm
    Rad bych podotknul, ze tu 30" mam v praci a koukat se na ni rozhodne da lip nez na ty co mam doma, nicmene je to "krava" za 50k coz asi nebude pro tazatele nejchudnejsi cena

edit: jinak k tomu crtcku - barvy a odezvu to melo bezkonkurencni, ani to co mam doma se tomu nevyrovna (a je uplne jedno jestli je to Barco, Eizo, iiyama), byl to pan monitor. Pak mi tady nekdo muze vychvalovat naky TNko. SPVA je nejmensi mozne zlo jak nahradit kvalitnejsi crt, takze tu zhyckanost jak jsem psal o par postu vyse bych s klidem mohl skrtnout
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 31-01-2010 v 18:03

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Pokud je pro Tě ideál 0,25, pak je pro Tebe lepší 23" (0,265) než 24" (0,270).

Cleartype není problém monitoru, ale ostrejch očí, cleartype z principu lze velmi snadno vidět. Je to prostě "rozpitý" a já to vidim a oči se snažej zaostřit na něco, co neni ostrý. A neni to monitorem, ale čistě cleartype, který rozmazává, aby nebyli pixely. Je teda pravda, že v 7 je to lepší než v XP a tam už jsem to nevypnul, ale trochu mi to stejně vadí.

Velký pixely na editaci obrázků? To radši budu mít drobný pixely a obrázek si na editaci zvětšim :-)

Registrace
    May 2008

Velký pixely na editaci obrázků? To radši budu mít drobný pixely a obrázek si na editaci zvětšim :-)
    Neco podobnyho jsem cekal - muzu si za to sam, mel jsem to upresnit. Az budes za den orezavat z renderu baraku po podlazich ruzny byty (cca 10ks na patro) tak si neco povime o zoomovani Stejne tak treba pri tvorbe toho baraku - s klidem do trech mesicu odrovnavam kolecko mysi, u tyhle prace je space navigator velmi pouzivanou pomuckou.
    Ad text: Mi chces tvrdit, ze text ukazujou vsechny monitory stejne? Ale no tak...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Neukazujou. Ale i na nejlepšim monitoru mi bude cleartype vadit, protože rozmazává písmo.

Nováček Avatar uživatele kloboukB52
    Registrace
    Dec 2009

Ahojte, mladá má Plejstejšnu 3 a hledá novej monitor, za málo peněz pochopitelně, takže pro ni něco tak za 5tis a 24". Zdál se mi i Samsung SyncMaster 2494HS a teď ho tady někdo hodně chválil kvůli odezvě, no ale ten je dražší. Našel jsem Benq G2411HD, tak nad tím medituju, ale šel bych i do něčeho jinýho. Hlavně potřebuju, aby funěl s PS3 a měl DVI, velikost chci 24, ať z toho děvucha něco má, žejo.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Ohodnoťte prosím tuto sestavu
    Od xjirio v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-08-2013, 16:06
  2. Jaký je Váš názor na tuto sestavu?
    Od keramos v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-07-2013, 23:18
  3. jaky koupit zdroj na tuto sestavu?
    Od mike033 v sekci Zdroje
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 15-05-2011, 12:18
  4. Prosím o názor na tuto sestavu
    Od Baniel v sekci PC - archiv
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 13-08-2008, 20:56
  5. Posoudí mi prosím někdo tuto sestavu?
    Od fanynek v sekci PC - archiv
    Reakcí: 84
    Poslední příspěvek: 23-03-2007, 15:52