Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Rada-komponenty Pc 24000

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ahoj všem, měl bych na Vás prosbu, potřeboval bych poradit ohledně komponentů na stavbu nového Pc. Něco jsem si dal dohromady, myslím tím sestavu a byl bych vděčný, pokud by někdo zkušenější poradil ohledně komponent a případně doporučil něco jiného. Moje myšlenka byla udělat sestavu pro trošku náročnější práci s videem ve vysokém rozl. a každopádně pro použití jako herní stroj. Také chci zkusit taktování.
    Moje navrhovaná sestava.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0P01GII01N9S01

Enermax PRO82+ II 525W Bronze
    Gigabyte GA-P55-UD3 (rev.1.0)
    Intel Core i5-750 BOX
    Nexus Clodius černá
    Noctua NH-U12P SE2
    Samsung SH-S223C černá, OEM
    Sapphire ATI Radeon HD 5850 1GB DDR5 21162-00-50R
    Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 1TB ST31000528AS
    Zeppelin Gold 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 23-01-2010 v 23:28
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Dobra volba, jestli budes delat full HD video tak mozna rovnou 6 nebo 8 GB RAM, omezi to swapovani , tedy odezvy a i vysledny export.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Dobrý výběr, ale ta skříň nevypadá moc bytelně (pouze 6 kg) a Seagate nejsou momentálně moc dobrý disky, sice má pouze 2 plotny, ale neřekl bych že bude rychlejší než Caviar Black (ať mě někdo opraví, jestli se mýlím), paměti jsem dal 1333 MHz vzhledem k tomu, že i5 750 vyšší frekvenci nevyužije a hlavně aby napětí bylo do 1,65 V.

Zde je celá sestava, je trochu přes limit, na skříni by se dalo i ubrat (Centurion Light)...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Dobrý výběr, ale ta skříň nevypadá moc bytelně (pouze 6 kg) a Seagate nejsou momentálně moc dobrý disky, sice má pouze 2 plotny, ale neřekl bych že bude rychlejší než Caviar Black (ať mě někdo opraví, jestli se mýlím), paměti jsem dal 1333 MHz vzhledem k tomu, že i5 750 vyšší frekvenci nevyužije a hlavně aby napětí bylo do 1,65 V.

Zde je celá sestava, je trochu přes limit, na skříni by se dalo i ubrat (Centurion Light)...
    Chladič procesoru by stačil Cooler Master Hyper TX3 nebo Scythe Ninja 2 rev.B.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Pokud si bude chtit trochu pretaktovat, tak jak Noctua, tak 1600 MHz pameti jsou vhodne ne? Pokud ne tak je obe predimenzovane, ale nijak moc.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Děkuji za rady, u té skříně jsem si taky nebyl nějak moc jistý, spíše vemu tu navrhovanou zde. Jinak paměti, tam si myslím, že na přetaktování by bylo v hodnější jejich chlazení, že?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od jura001 Zobrazit příspěvek
    Děkuji za rady, u té skříně jsem si taky nebyl nějak moc jistý, spíše vemu tu navrhovanou zde. Jinak paměti, tam si myslím, že na přetaktování by bylo v hodnější jejich chlazení, že?
    Taktovat lze i moduly RAM bez chlazení, s tím problém to není. Taktovat se dá i s moduly RAM o frekvenci 1333 MHz.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Díky všem za rady.