reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kopirovani dat prez sit

Georginek (2957)|23.1.2010 19:01
Zdravim, resim takovy problemek a nevim si s tim rady. Obcas to jde,obcas ne, ale hledam nejake stale reseni..
O co se jedna....

Jde mi o kopirovani dat do vsech pocitacu. Pouzival jsem to standartne tak, ze jsem si v XP vytvoril sdilenou slozku a tam sem nahraval a bral odtamtud data. U vsech 6 pocitacu. Problem ale nastal v tom, ze cas od casu, a celkem dosti slozite ( kdyz chci najit pocitac, tak todlouho trva) a pak to napise ze nemam opravneni. Pritom sdileni je povoleno, antivir to neblokuje (na vsech kompech je stejnej)a je povoleno menit soubory........
Proste se treba na dva pocitace nedostanu a z nich taky nikam. Za chvili to treba zase funguje.... Uz me to sdileni souboru prez XP dost rozciluje...

Jelikoz casto pouzivam program Temviewer, tak jsem zkousel kopirovani pomoci tohoto programku, ktery si ce funguje, dostanu se vsude i bez sdileni, ale problem je ze kopirovani je dosti pomale. Radove 10x pomalejsi nez standartni kopirovani pomoci Win...

Neznate nejaky programek ktery by kopiroval rychle, byl by tam okamzity pristup???

Nebo mi poradit jak nastavit XP, aby to fungovalo poradne???

Jinak kompy jsou vsechny XP32 a jsou napojeny na switch a posleze na DHCP server
|Mio| (1333)|23.1.2010 19:18
Neni na tom pocitaci s nasdilenymi daty omezen pocet paralelne pripojenych uzivatelu?

Dela to vzdy na tech 2 stejnych nebo se to strida?

To spomaleni zpusobuje komprese a sifrovani prenosu, nekde by se to mohlo dat vypnout.
Georginek (2957)|24.1.2010 20:01
Nene,zadne omezeni tam neni. Je to nastaveny zcela standartne a stejne na vsech pocitacich.
Ne ze by se to stridalo, ale cas od casu to nejde na vsech.....Proste tak ruzne.

Na tu kompresi se kouknu. ale absolutne nevim kde...
astec (1823)|24.1.2010 22:33
XP Pro maji omezeni pro deset otevřených spojení.... Takže asi řešit buď W serverem, nebo jiným alternetivním způsobem
Georginek (2957)|26.1.2010 20:34
Prosim, poradte mi tedy nekdo polopate, jak mam teda postupovat pri kopirovani standartne prez Xp, jak vyhledat pocitac, mozna to delam spatne....

Na kazdem pocitaci je jedna slozka, ktera je nasdilena a ve sdileni je nastaveno povolit menit soubory.
astec (1823)|26.1.2010 21:36
[quote=Georginek;342378]Prosim, poradte mi tedy nekdo polopate, jak mam teda postupovat pri kopirovani standartne prez Xp, jak vyhledat pocitac, mozna to delam spatne....

Na kazdem pocitaci je jedna slozka, ktera je nasdilena a ve sdileni je nastaveno povolit menit soubory.[/quote]

XP Pro umožňují pouze 10 současně otevřených spojení... Více Ti jich bez zássahů do registrů neumožní a máš tyto problémy. Takže net mat /del a pak namapovat další...
Logout (4018)|26.1.2010 21:52
Pokud je těch PC šest, tak by to ale neměl bejt problém, ne?
Nicméně pokud se to masivně využívá, tak bych postavil centrální linuxovej fileserver.
astec (1823)|26.1.2010 21:56
[quote=Logout;342416]Pokud je těch PC šest, tak by to ale neměl bejt problém, ne?
Nicméně pokud se to masivně využívá, tak bych postavil centrální linuxovej fileserver.[/quote]

Kolik má otevřených spojení jedna mašina s namapovaným diskem???
Logout (4018)|26.1.2010 22:01
Pravda v tomdle sem se nikdy nehrabal, ale tady
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/314882
píšou že jedna. Navíc by to podle nich mělo házet jinou hlášku. Nicméně stejně doporučuju přečíst.
Ten popis chyby mi spíš sedí na to, že nefunguje master browser, respektive že ho ty PC nenašly.

georginek: A jde se připojit na ty PC pomocí ip adresy:
\\ip_adresa
?
astec (1823)|26.1.2010 22:07
[quote=Logout;342422]Pravda v tomdle sem se nikdy nehrabal, ale tady
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/314882
píšou že jedna. Navíc by to podle nich mělo házet jinou hlášku. Nicméně stejně doporučuju přečíst.
Ten popis chyby mi spíš sedí na to, že nefunguje master browser, respektive že ho ty PC nenašly.

georginek: A jde se připojit na ty PC pomocí ip adresy:
\\ip_adresa
?[/quote]

Jsou to dvě připojení, ale nejlepší je baťákem se připojovat k disku, provést to co potřebuji a odpojit se.
S IP aresou je dobrý nápad, ale dříve nebo později bude mít problém, obejdeš master Browser
Master Browser je stav mašiny, kdy si každá, zejména ta prní myslí že je master. Dá se to v regostrech oúravi, neastavi, ale teď jsem naprosto líný to hledat. V takovém případě doporučuji skutečně linux mašinu - SAMBA , nebo SBS server, případně W server
Logout (4018)|26.1.2010 22:23
Možná to sou dvě připojení (jedno k disku a jedno asi k $IPC nebo k čemu), ale podle toho M$ článku by se do limitu mělo počítat jako jedno...
EditorPO (2819)|26.1.2010 23:31
Pre XP Pro je limit 10 sucasne pripojenych PC. U XP Home je tento limit 5 pocitacov. Obmedzenie sa vztahuje na vsetky transportne a zdielacie protokoly v lubovolnej kombinacii.
Ciastocne sa to da vyriesit spominanym autodisconnectom, ktory je defaultne nastaveny na 15 minut.
Ale v tomto asi problem nebude, lebo mu to nepise tu hlasku.

A co tak spustit na tom hlavnom PC nejaky soft, FTP server?
Georginek (2957)|27.1.2010 00:13
[quote=Logout;342422]Pravda v tomdle sem se nikdy nehrabal, ale tady
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/314882
píšou že jedna. Navíc by to podle nich mělo házet jinou hlášku. Nicméně stejně doporučuju přečíst.
Ten popis chyby mi spíš sedí na to, že nefunguje master browser, respektive že ho ty PC nenašly.

georginek: A jde se připojit na ty PC pomocí ip adresy:
\\ip_adresa
?[/quote]


JJ, jdu si to precist. To kopirovani se nevyuziva casto, a uz vubec ne masove, coz znamena ze se jednou,dvakrat za tejden proste kopiruje z jednoho kompu na druhej.....Skoro nikdy dohromady.

Takze tech 10 pripojeni se mi nezda. Dneska jsem znova nainstaloval sitovku, a nastavil sdileni te slozky, a stejne jsem se tam z jineho pocitace nedostal. Priste prilozim presnou hlasku. Ale pise to neco o opravneni

PS: Kdyz se chci pripojit k nejakemu pocitaci, tak dam vyhledat pocitac, napisu tam jmeno jake ma pridelene v siti. Je jedno jestli tam napisu jmeno, ci IP, na vysledku to nic nemeni. Nehlede na to ze mame DHCP server a ten prideluje adresy jak se mu chce.

BTW, ta hlaska na microsoftu je uplne jina nez tam mam ja. Zejtra to zkusim a napisu presne co to pise.

Nejlepsi je to delat prez ten TeamViewer, to mam pristup vsude, ale to kopirovani je proste hodne pomaly. Neprisel jsem jeste na to jak to zrychlit. Pritom by to prece melo jet maximalkou, ale je to pomaly. Prez win jede film tak minutku a pul, prez teamviewew tak 8-10 minut. Pritom to spojeni nejde ven, ale je to pouze po vnitrnim lanu. Je to divny.
Logout (4018)|27.1.2010 11:16
Takže - sdílení přes ip nejede, ale ping na tu samou ip jo? To je divný... Co napíšou příkazy net view na serveru, nefunkčnim klientovi a funkčnim klientovi?

Ten teamviewer to opravdu neposílá ven?

Jinak další možnost je na těch stanicích zařídit FTP.
thomas_a_anderson (18)|27.1.2010 11:33
Napadá mě pár věcí:
1) vypnout zjednodušený sdílení
2) zkontrolovat, jestli je zapnutý Klient sítě Microsoft
3) zkontrolovat, jestli je zapnutý Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft
4) zkontrolovat nastavení na nasdílené složce, na kartě Sdílení pod tlačítkem Oprávnění (Everyone)
5) zkontrolovat nastavení na nasdílené složce, na kartě Zabezpečení (Everyone s prokopírováním do "podřízených objektů".

Jsou všechny PC ve stejné skupině?
Logout (4018)|27.1.2010 12:05
To samozřejmě jsou všechno dobrý nápady :-) ale pochybuju, že to georginek už neudělal, ono když to někdy jde a někdy ne, tak třeba určitě nebude vyponutý sdílení tiskáren nebo špatně práva...
A pokud nejde sdílení pomocí ip, tak nebude problém ani ve skupině ani v jedoduchym sdílení....
thomas_a_anderson (18)|27.1.2010 12:28
[quote=Logout;342559]To samozřejmě jsou všechno dobrý nápady :-) ale pochybuju, že to georginek už neudělal, ono když to někdy jde a někdy ne, tak třeba určitě nebude vyponutý sdílení tiskáren nebo špatně práva...
A pokud nejde sdílení pomocí ip, tak nebude problém ani ve skupině ani v jedoduchym sdílení....[/quote]

No na jednu stranu je mi skoro jasný, že to všechno zkoušel. Na druhou stranu mě už mockrát pomohlo to, že jsem si udělal takovej seznam, podle kterýho jsem jel počítač za počítačem a chybyčka tam fakt byla. Ono když něco děláš opakovaně, několikrát za sebou, tak se snadno stane, že jeden krok vynecháš...

A co se týče jednoduchýho sdílení, to umí napáchat docela neplechu takovou, že by to člověka ani nenapadlo. Už jsem se s tím několikrát setkal...

Teď mě napadá ještě něco, spíš mi to tak blesklo v hlavě, že jsem kdysi řešil u zákazníka něco podobnýho a nakonec jsem se dogooglil k tomu, že někde byl tuším v registrech nějakej záznam, kterej bylo potřeba promazat. Něco v tom smyslu, že počítače si nějak "pamatovaly" kam šahat když chtěj na jinej PC no a samozřejmě si to "pamatovaly" blbě... A projevovalo se to přesně tak, že to občas nefungovalo, nechtělo to vyhledávat ostatní PC a tak dále.

Možná bych taky zkusil ipconfig /renew , ale moc tomu nevěřím a předpokládám, že to už georginek taky zkoušel.

Btw Georginku, co Ti tam dělá to DHCP? Co máš nastavený jako gateway? Máš nějakej WINS server?
RolandN (210)|27.1.2010 12:49
Nejlepší je nastavit na všech PC pevné IP adresy (ať nejsou přidělovány DHCP serverem)...
Vyhledávání a dostupnost položek v síti je pak vždy rychlejší a s menšími problémy, alespoň z mé zkušenosti.

A co ještě pro rychlejší přenos dat po síti vyzkoušej, nastavení registrů z tohoto článku u Windows XP a 100MBit sití byl vždy poznat rozdíl...
Georginek (2957)|27.1.2010 16:14
[quote=thomas_a_anderson;342545]Napadá mě pár věcí:
1) vypnout zjednodušený sdílení
2) zkontrolovat, jestli je zapnutý Klient sítě Microsoft
3) zkontrolovat, jestli je zapnutý Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft
4) zkontrolovat nastavení na nasdílené složce, na kartě Sdílení pod tlačítkem Oprávnění (Everyone)
5) zkontrolovat nastavení na nasdílené složce, na kartě Zabezpečení (Everyone s prokopírováním do "podřízených objektů".

Jsou všechny PC ve stejné skupině?[/quote]


No tak jen pro uplnost a hlavne pro to aby mi to fungovalo chci odpovedet na vse
Ta chybova hlaska vypada nasledovne

Polozka\\(jmeno v siti) neni pristupna.Zrejme nemate dostatecna opravneni pro pristup k teto polozce. Obratte se na spravce servru a overte opravneni. Cesta v siti nebyla nalezena.

1. Nevim co je zjednoduseny sdileni
2.klient microsoft je zaplej
3.sdileni souboru a tiskaren je zapnuty
4.a 5.polozka v xp myslim neni. Nevim kde to hledat

a pocitace jsou ve stejne skupine.

Ten Teamviewer ma v nabidce polozku Accept LAN connection, takze podle me kdyz je to zaply, tak to nejde ven......

Ipcongif renew jsem teda jeste nezkousel.

Nastaveni site, potazmo servru neni v mych rukou, takze to musim resit bez meneni stavajiciho nastaveni.

S tou siti se to ma tak. V praci mame server, k nemu pripojenejch 5 pocitacu pracovnich, a posleze wifi prez ulici domu na switch, kde je pripojenych 6 pc kabelem a 5 pc prez wifi. Na tech firemnich 5 je Novell, na domacich ne.


Adresa IP: 10.0.0.6
Maska podsítě: 255.255.255.0
Výchozí brána: 10.0.0.138
Server DHCP: 10.0.0.138
Datum zapůjčení adresy IP: 27.1.2010 15:42:28
Zapůjčení adresy IP vyprší: 30.1.2010 15:42:28
Server DNS: 10.0.0.138
Server WINS:

Jak je videt server WINS nastavenej neni.
astec (1823)|27.1.2010 18:17
Hele máš nainstalován NetBEUI protokol????? To by mnělo pomoci
Georginek (2957)|27.1.2010 18:31
[quote=astec;342696]Hele máš nainstalován NetBEUI protokol????? To by mnělo pomoci[/quote]

Sakra, todle me vubec nenapadlo....... Ja vim ze drive kdyz jsme meli 98, tak se musel NetBEUI nainstalovat aby to slo prochazet.
Myslel jsem ze v XP uz tam je dodanej.
Mam nainstalovany todle

Klient site Microsoft
Sdileni souboru a tiskaren
Planovac paketu Qus
Sluzba NvLink pro NetBios
Protokol IPX SPX
TCP IP
TCP IP verze 6


NetBEUI tam neni ani na jednom kompu, ale v nabidce protokolu k instalaci tam neni.
Logout (4018)|27.1.2010 18:35
Netbeui protokol se už dávno neinstaluje, jen se povoluje netbeui nad tcp/ip.

V každym případě kdyby byl problém v protokolu, tak to nefunguje furt, ne náladově.

Co ti řekne příkaz

net view

na kompech kde to jde a kde to nejde a na pc kde to sdílíš?
astec (1823)|27.1.2010 18:47
[quote=Logout;342703]Netbeui protokol se už dávno neinstaluje, jen se povoluje netbeui nad tcp/ip.

V každym případě kdyby byl problém v protokolu, tak to nefunguje furt, ne náladově.

Co ti řekne příkaz

net view

na kompech kde to jde a kde to nejde a na pc kde to sdílíš?[/quote]

Mýlíš se pane, instaluje se...
Soubory nutné pro instalaci protokolu NetBEUI v systému Windows XP jsou Netnbf.inf a Nbf.sys.

Instalace:

1.na disku jdi do složky Valueadd\MSFT\Net\NetBEUI.
2.Zkopíruj soubor Nbf.sys do složky %SYSTEMROOT%\System32\Drivers.
3.Zkopíruj soubor Netnbf.inf do skryté složky %SYSTEMROOT%\Inf.
4.Start, Ovládací panely Síťová připojení.
5.Vybrat adaptér, ke kterému chcete přidat protokol NetBEUI, Vlastnosti.
6.Karta Obecné, Nainstalovat, Protokol, Přidat.
8.Vybrat Protokol NetBEUI ze seznamu

A právě proto, že to funguje náladově....
Ještě dotaz: jak to máš s uživatelkým jmény. Jsou na každém PC stejná a hlavně mají heslo???
To IPv6 klidně vypni, občas dělá borčus na WiFi
Logout (4018)|27.1.2010 19:07
No je otázka co myslíš tím instaluje se. Co vím, tak sdílení souborů běží primárně přes TCP/IP a netbeui nepotřebuje.
Je možný vyřešit problém sdílení (pokud je způsobenej TCP/IP) tím, že se bude na sdílení používat netbeui, ale je to imho podobný řešení, jako když chybu scp vyřešíš pomocí FTP. Tzn. vlastně nevyřešíš nic, jen použiješ starší a horší řešení.

Problém je, že abys opravdu jel přes netbeui, tak musíš zakázat sdílení přes tcp/ip. V tu chvíli když si budeš chtít připojit ntb, kterej někdo přinese, tak se nepřipojí, můžeš mít taky problémy při rozšiřování sítě (netbeui je neroutovatelnej).
Jediná výhoda netbeui je v bezpečnosti před průnikem zvenčí (neroutovatelnost).

Rád se poučím, ale imho čistě instalací netbeui se nestane nic, protože systém stejně pojede sdílení přes defaultní tcp/ip protokol.
astec (1823)|27.1.2010 19:20
[quote=Logout;342718]No je otázka co myslíš tím instaluje se. Co vím, tak sdílení souborů běží primárně přes TCP/IP a netbeui nepotřebuje.
Je možný vyřešit problém sdílení (pokud je způsobenej TCP/IP) tím, že se bude na sdílení používat netbeui, ale je to imho podobný řešení, jako když chybu scp vyřešíš pomocí FTP. Tzn. vlastně nevyřešíš nic, jen použiješ starší a horší řešení.

Problém je, že abys opravdu jel přes netbeui, tak musíš zakázat sdílení přes tcp/ip. V tu chvíli když si budeš chtít připojit ntb, kterej někdo přinese, tak se nepřipojí, můžeš mít taky problémy při rozšiřování sítě (netbeui je neroutovatelnej).
Jediná výhoda netbeui je v bezpečnosti před průnikem zvenčí (neroutovatelnost).

Rád se poučím, ale imho čistě instalací netbeui se nestane nic, protože systém stejně pojede sdílení přes defaultní tcp/ip protokol.[/quote]

- no s tím zakázáním TCP/IP nevím, teď na to koukám a jede to bez problémů a není problém s přístupy ke složkám.

Jinak jsem našel, co jsem v tomto případě dělal
- na předmětných PC nastaveny stejné účty se stejnými hesly
- statické adresy + záznamy v souborech hosts
- instalace netbeui protokolu
Logout (4018)|27.1.2010 19:38
IMHO to pojede, ale pokud tam bude jak TCP/IP tak netbeui, tak se imho v defaultní konfiguraci stejně použije tpc/ip. Nikde jsem nenašel, jak se to opravdu chová, akorát to na některejch stránkách nedoporučujou, že to zatěžuje síť. (tzn. když už povolit netbeui, tak zakázat sdílení na TCP/IP).
Další problém netbeui bude v tom, že ten protokol pravděpodobně nebudou umět různý jednoúčelový NAS a podobný věcičky.

V každym případě instalace netbeui to může vyřešit, není to ale řešení chyby, ale obejití - a to sice funguje :-), ale nemám to rád (leda jako poslední možnost) :-).
thomas_a_anderson (18)|28.1.2010 14:29
[quote=Georginek;342649]...
1. Nevim co je zjednoduseny sdileni
...[/quote]

Ovládací panely->Možnosti složky->Zobrazení->"Použít zjednodušené sdílení souborů (doporučeno)"

Tohle vypni (odškrtni, odznač, prostě aby tam nebyla fajfka). Ono se to jinak občas pokouší připojit jako Guest. Netuším proč...

btw mám pocit, že TeamViewer lítá skrz jeho servery vždycky, ale nejsem si jistej.
Georginek (2957)|28.1.2010 14:53
[quote=thomas_a_anderson;342895]Ovládací panely->Možnosti složky->Zobrazení->"Použít zjednodušené sdílení souborů (doporučeno)"

Tohle vypni (odškrtni, odznač, prostě aby tam nebyla fajfka). Ono se to jinak občas pokouší připojit jako Guest. Netuším proč...

btw mám pocit, že TeamViewer lítá skrz jeho servery vždycky, ale nejsem si jistej.[/quote]


Nooo, hledal jsem to tam,ale tuhle polozku tam nemam. BTW melo by to bejt tedy odskrtly na vsech pocitacich? Kouknu jeste na ostatni, jestli to tam maj
thomas_a_anderson (18)|28.1.2010 15:30
[quote=Georginek;342899]Nooo, hledal jsem to tam,ale tuhle polozku tam nemam. BTW melo by to bejt tedy odskrtly na vsech pocitacich? Kouknu jeste na ostatni, jestli to tam maj[/quote]

jestli jsem to přehlíd tak se omlouvám, ale jsou to WinXP Pro nebo WinXP Home? (Já mluvím celou dobu o Pro...)
Georginek (2957)|28.1.2010 20:33
Ja sem si to vubec neuvedomil. Na mym notasu je jako na jedinym pocitaci Home, jinak na ostatnich je PRO. Tak se na to juknu