reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chrobaci nemakaj

Draken (1578)|26.1.2010 09:27
ahoj kamarád i já jsem jsme si koupily PC hru starship trooper z edice her od ABC
a oba co jsem měli zkušenost se nepodařilo hru rozděhnou ani na 1 z 15PC, problém je v tom že na integrované grafice před lety tahle hra (i demo) fugovaly ... na nových kartách HD2600 a víš ale ne
problém se projevuje tak že hru nainstalujete-pustíte-uděláte profil-nastavíte-a pustíte kampaň a pak je vidět jenom černo-oranžový flek přes celou obrazovku a nic nepomahá ... prostě zvuk jde ale obraz ne..
i když jsem vše zdefaultoval a stah jakýsi patch tak to nejde... nevíte čím to popřípadě co stahnou nebo /in-un instalovat aby chrobaci běhali tak jak maj?
johny__g (6387)|26.1.2010 09:37
Snížit úroveň HW akcelerace u grafiky? Right click na plochu -> Properties -> Settings -> Advanced -> Troubleshoot.
Draken (1578)|26.1.2010 09:41
to mě nenapadlo ... zkusim to
možná by to pomoc mohlo
Liqid (410)|26.1.2010 14:47
zmenit HW :-D
nebo zkousel jsi mod kompatiblity?
r34ktor (7477)|26.1.2010 17:09
Chtělo by to více údajů.

Jaká je verze hry? HW konfigurace, na kterých se to snažíte rozchodit? Použitý OS?
Draken (1578)|27.1.2010 12:44
co se týče konfigurace tak tam jsem zkusil vše co si dokážeš představit od HD2600,HD2900,HD3850,HD3870,HD4870,GF8800,HD4200,HD4650 (C2D 8400,6600, amd 6400+,amd turion 1,8Ghz,Phenom 940 ) ... mam pokračovat?

zkoušel jsem s Vistou,XP,Seven a ani jedno...

stejný XP (úplně totožný se vším, čistá instalace) ale Sempron 2800+ 754soc. integrovaná X200 xpress a jde to ....

do hry se dostanu,vše je ok včetně všech videi ale jakmile najíždí první 3D animace s vojákem tak prostě jednobarevnej flek při otáčení se myší měnící barvy (dle postředí modrá-oranžová-černá-bílá) nic víc ...

-hw akceleraci jsem snížil i o 2 stupínky a nic...
-kompatililita to zřejmě na 99,9% nevyřeží ... to by to na XP předtim nešlo

někde jsem našel návod na úpravu configu hry, prý pomůže změnit AAquality (zkusil jsem a místo toho to padá)...

fakt nevim (catalysty 7.1-9.12) pro nvidii nevim ale o tu mi ani nejde ...
r34ktor (7477)|27.1.2010 13:47
Problém je v tom, že hra má zásadní problémy s kompatibilitou na kartách ATI HDxxx (a údajně i DX10 nVidiích (GTXxxx?)).

Mám k dispozici originálku s českou verzí 0.4.0.14. Kdysi jsem to hrál na ATI X850XT a Windows XP bez problémů. Na X1950Pro jede taktéž OK (navíc se dá ruční úpravou hlavního konfiguračního souboru odemknout pokročilé nastavení sharedů, které bylo autory paušálně u všech ATIn (kvůli nekompatibilitě s tehdy aktuálními modely) zakázáno). Grafika pak vypadá i na dnešní poměry poměrně slušně.

Na HDxxxx hra rozchodit lze (testoval jsem HD3850 a Vistu SP2 x64), ovšem s několika zásadnímy nedostatky, které podstatně zhoršují hratelnost:
  • Nefungují dobře sharedy, takže není vidět výbuchy, částicové efekty a hlavně některé typy nepřátel (např. brouky přichycené na skalách "plivající" ostré úlomky).
  • V případě brouka generujícího ostré světlo obrazovka zešedne, takže dokud jsi v jeho dosahu, nebo ho nezabiješ, nevidíš nic.
  • Nefungují stíny prostředí a objektů.
  • V případě zraňování není vidět patřičný grafický efekt, takže je potřeba sledovat indikátor.

A nyní slíbené nastavení (je potřeba upravit zmíněné položky ruční editací v souboru C:\Users\username\Documents\Empire Interactive\SST\Settings\global.settings):
[code]
// ----------------------------------------------------------------------
// -- GlobalSettings -- class_Settings

class_Settings:
{
__GUID: { "GlobalSettings" }
Graphics:
{
ScreenXRes: { "1680" }
ScreenYRes: { "1050" }
ScreenRefreshRate: { "60" }
ScreenFormat: { "22" }
ShaderQuality: { "2" }
TextureQuality: { "1" }
AAQuality: { "0" }
[FONT="Arial Black"]Shadows: { "0" }[/FONT]
SoftShadows: { "0" }
GraphicsPipeline: { "1" }
GraphicsDynamicLights: { "4" }
EffectQuality: { "2" }
GraphicsClipPlanes: { "0" }
[FONT="Arial Black"]DisableSM2: { "1" }[/FONT]
}
Other:
{
InstalledLanguage: { "0" }
ShadowDependencies: { "1" }
ForcedFSAA: { "0" }
Glow: { "1" }
[FONT="Arial Black"]GlowTrail: { "0" }[/FONT]
GlobalGlow: { "0" }
ParticleGlow: { "0" }
[FONT="Arial Black"]Distort: { "0" }[/FONT]
Compile: { "0" }
DisplayTimer: { "0" }
HUD: { "1" }
UIMouseSensitivity: { "5" }
LastUsedPlayerProfile: { "TEST" }
DebugOutput: { "1" }
InfoStreamOutput: { "1" }
WarningStreamOutput: { "1" }
DebugStreamOutput: { "1" }
ErrorStreamOutput: { "1" }
InfoStreamLog: { "1" }
WarningStreamLog: { "1" }
DebugStreamLog: { "0" }
ErrorStreamLog: { "1" }
[FONT="Arial Black"]PostProcessing: { "0" }[/FONT]
GunVisibility: { "1" }
TweakerMenus: { "0" }
}

[/code]

Klíčové položky jsou zvýrazněny. Pomocí ScreenXRes a ScreenYRes lze nastavit vlastní rozlišení, protože např. mě hra nabízela prostřednictvím svého rozhraní maximálně 1440x900.

Co se týče US/EUR patchů, tak je na českou verzi nelze aplikovat.
Draken (1578)|27.1.2010 13:57
to zní dobře, když to vyjde budu tě všude chválit XD
Draken (1578)|27.1.2010 18:47
O volký a mocný r34ktore, díky jde to... blikaj mi obcas textury,nejsou tam stiny a sem tam sca po 30s se jeden smímek chová jen jako bílá plocha ale je to jinak 100% hratelné ,díky XD ... máš můj obdiv
r34ktor (7477)|27.1.2010 18:53
Pokud sem tam něco poblikává, zkus ještě upravit hodnotu proměnné Glow na 0, popř. ve vlastnostech zástupce nastav režim kompatibility na Windows XP.