reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Supreme Commander

DiXiE (23)|21.2.2007 09:27
znate? hrajete demo? libilo se vam?

Nemate nekdo zkusenosti s nakupem her v zahranici? Jelikoz u nas ma vyjit 28.2.2007 počeštěná verze a ja sem "alergicky" na cestiny, tak bych si radeji koupil en verzi v zahranici nez cz verzi u nas ...
BlackFrog (563)|18.6.2007 22:12
do tehle super gamesy jsem se ted pustil...nebyl jsem kvuli ni ve skole, nespim nejim.. :D jen bych rad znal vas nazor. Pokud je uz na mape velky pocet jednotek (rekneme 500, ale to neni dulezite), hre postupne klesa FPS. Ve chvili, kdy ale propukne bitva uz je to opravdu 0-1 FPS a hraje se to dost spatne..proste nakonec vidim jak bitva skoncila :) tak by me zajimalo jestli mi s timhle pomuze upgrade ramek, nebo je to vic procesorem, nebo snad ne zas tak starou grafikou? Posim nerikejte ze mam tu sestavu vyhodit ze to na tu hru neni, spis me zajima co tomu muze nejvic pomoct. (sestava v podpisu) nejvice me zarazilo ze pri multiplayeru je to skoro stejne, vzdyt tam se to precijen rozdeluje mezi vice procesoru (pocitacu) ne?
Jezevec (607)|18.6.2007 22:40
Nejak nechapu, jak by se to rozkladalo na vic pocitacu, nejvetsi naroky na system samotny samozrejme klade zobrazovani tedy grafika a tam se snad nic nedistribuuje... nevim, treba mi nedochazi nejaka marginalita, dneska uz ma mozek nastaveni off, ale myslim, ze narocnost hry je az proslula ( http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/s/supremecommanderr.html ). Vidim-li v popisu, ze mas 256,512MB, budu pocitat s tim ze mas 768MB, minimum je 512, doporuceno 2GB, takze zvyseni RAMky by bylo prihodne, ale vymena graficke karty bude asi dulezitejsi, nejaky volny misto na disku snad mas:)... ale tvuj procesor specifikaci splnuje:)

Ta hra se mi celkem libi, asi drive ci pozdeji kusim demo...
BlackFrog (563)|18.6.2007 22:51
[QUOTE=Jezevec;39231]Nejak nechapu, jak by se to rozkladalo na vic pocitacu, nejvetsi naroky na system samotny samozrejme klade zobrazovani tedy grafika a tam se snad nic nedistribuuje... nevim, treba mi nedochazi nejaka marginalita, dneska uz ma mozek nastaveni off, ale myslim, ze narocnost hry je az proslula ( http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/s/supremecommanderr.html ). Vidim-li v popisu, ze mas 256,512MB, budu pocitat s tim ze mas 768MB, minimum je 512, doporuceno 2GB, takze zvyseni RAMky by bylo prihodne, ale vymena graficke karty bude asi dulezitejsi, nejaky volny misto na disku snad mas:)... ale tvuj procesor specifikaci splnuje:)

Ta hra se mi celkem libi, asi drive ci pozdeji kusim demo...[/QUOTE]

myslel sem tim, ze pokud v singlu napr hraju ja + dalsi dve CPUcka tak to vsechno zpracovava jeden procesor. zatimco kdyz je to multiplayer, tak by teoreticky mel kazdy procesor pocitat svoje panacky, nebo ne? je to jen takova teorie, budu rad kdyz to uvedete na pravou miru:) takze myslis ze to zapricinuje grafika? no koupim ramky a uvidim :) ale právě sem přemejšlel kdybych koupil mb+cpu+gpu+ram v nejaky slusny cenovy kategorii treba by se to vyplatilo vic nez ted kupovat ramky do DDR I a pak to za chvili stejne menit.

EDIT: jinak tu hru muzu jedine doporucit, pokud jsi nekdy hral Total Anihilation a libilo se ti, tak je tohle hra pro tebe:)
Jezevec (607)|18.6.2007 23:03
Ale jo pohyb panacku napocitaj dalsi CPUcka odklikaj jiny lidi, ale to je jen zlomek naroku, ktery hra klade, samozrejme pohyb a organizace jednotek je legrace, vlastne co to pocita je maximalne pohyb tecky na souradnicovy ose, x, y... zadny velky pocty, nejhorsi je ta grafika, kterou musi nejaky GPU vypocitat a cpat data do a z pameti... obrovsky textury, narocny efekty... to je ten kamen urazu. RAMka by ti mela pomoct, jako v ty recenzi uvadi jeden hrac dole v nazorech, ze se to s 512mb nedalo hrat, az od 1gb, tomu celkem verim. Samo je kompletni vymena vzdycky lepsi, kdyz to uvazim... mozna ale proste dalsich 512MB a X1950GTcko... muzou bejt levnejsi volba...:)

Jinak ja jsem starej strateeeg:), driv (o dost driv) jsem nic jinyho nez strategie ani nehral... Zetko, Duny, KKNDcka, Command and Conquer vsechny dily... krom ty kraviny Generals (to nesnasim) - to vubec neni Command, ale nejaka pytlovina co vubec nezapada do rady...
BlackFrog (563)|18.6.2007 23:13
[QUOTE=Jezevec;39236]Ale jo pohyb panacku napocitaj dalsi CPUcka odklikaj jiny lidi, ale to je jen zlomek naroku, ktery hra klade, samozrejme pohyb a organizace jednotek je legrace, vlastne co to pocita je maximalne pohyb tecky na souradnicovy ose, x, y... zadny velky pocty, nejhorsi je ta grafika, kterou musi nejaky GPU vypocitat a cpat data do a z pameti... obrovsky textury, narocny efekty... to je ten kamen urazu. RAMka by ti mela pomoct, jako v ty recenzi uvadi jeden hrac dole v nazorech, ze se to s 512mb nedalo hrat, az od 1gb, tomu celkem verim. Samo je kompletni vymena vzdycky lepsi, kdyz to uvazim... mozna ale proste dalsich 512MB a X1950GTcko... muzou bejt levnejsi volba...:)

Jinak ja jsem starej strateeeg:), driv (o dost driv) jsem nic jinyho nez strategie ani nehral... Zetko, Duny, KKNDcka, Command and Conquer vsechny dily... krom ty kraviny Generals (to nesnasim) - to vubec neni Command, ale nejaka pytlovina co vubec nezapada do rady...[/QUOTE]

no dobra, jeste jeden dotazek i kdyz uz je to trochu ot, pokud je ta 256 ramka na frekvenci 333MHz, bude lepsi ji vyhodit aby to bezelo na 400MHz? Rekneme kdybych dokoupil 1gb... tzn je ve vysledku lepsi nejakych 1500 mb na 400MHz nebo 1800 mb na 333MHz?. Sry za to zaokrouhleni, na matiku nemam po dnesku ani pomysleni :) este teda rozmyslim co s tim udelam, kazdopadne tuhle gamesu si proste potrebuju strasne vychutnat:)

ja takovej strateg nejsem, ale KKNDcko sem hraval taky, a hodne :D
Jezevec (607)|18.6.2007 23:17
Myslim, ze by to nejlepsi bylo vyzkouset:)... dat si to s obema variantami, projet par testiku, a zjistit, pravdepodobne (pokud mas stejne casovani pri obou frekvencich), by bylo lepsi pameti provozovat na 400Mhz. Ten rozdil ale bude asi docela maly.
BlackFrog (563)|18.6.2007 23:27
[QUOTE=Jezevec;39239]Myslim, ze by to nejlepsi bylo vyzkouset:)... dat si to s obema variantami, projet par testiku, a zjistit, pravdepodobne (pokud mas stejne casovani pri obou frekvencich), by bylo lepsi pameti provozovat na 400Mhz. Ten rozdil ale bude asi docela maly.[/QUOTE]

tak dobre, koneckoncu nejdriv na to musim ziskat prostredky (a to uplne hned nebude), pak se rozhodnout co vlastne prikoupim a pak se uvidi:)
snajprik (110)|19.6.2007 06:58
Ajajaj no žeby ti to nesekalo aj ked novy hardware by ti pomohol ale ja ti poradim niečo ine čo ta nebude stať nič :D
za prve z defragmentuj si disk to ti pomôže s rýchlim zapisom na ramky aj z ramiek a za druhe chod do Options v hre a vypni si vyhladzovanie a ine serepetičky a prepni si z 32 bit na 16 bit a potom skus :)
A tiež pomôže znižiť detail pozadia. Jednoducho musiš najsť zlatu strednu cestu medzi kdalitou hry a plynulosťou :)
Jezevec (607)|19.6.2007 07:41
:)) je fakt, ze nastavenim se da hodne zlepsit... stoji mne vzdycky hodne vysvetlovani, ze pocitac za 15k opravdu nedokaze vsechno utahnout na max. detaily v 1600x1200 pri maximalnim vyhazovani... nekdy mne z toho dost boli hlava.
BlackFrog (563)|19.6.2007 14:06
[QUOTE=snajprik;39251]Ajajaj no žeby ti to nesekalo aj ked novy hardware by ti pomohol ale ja ti poradim niečo ine čo ta nebude stať nič :D
za prve z defragmentuj si disk to ti pomôže s rýchlim zapisom na ramky aj z ramiek a za druhe chod do Options v hre a vypni si vyhladzovanie a ine serepetičky a prepni si z 32 bit na 16 bit a potom skus :)
A tiež pomôže znižiť detail pozadia. Jednoducho musiš najsť zlatu strednu cestu medzi kdalitou hry a plynulosťou :)[/QUOTE]

mam zformatovany disk, na nem pouze OS + Supreme Commander :) jojo detaily sice uz mam hodne nizko ale asi budu muset este niz.
DiXiE (23)|27.7.2007 09:26
[QUOTE=BlackFrog;39286]mam zformatovany disk, na nem pouze OS + Supreme Commander :) jojo detaily sice uz mam hodne nizko ale asi budu muset este niz.[/QUOTE]

koukam ze mas skoro stejnej kompik. Ja mam P4P800SE, P4 3.0GHz, 4*512MB DDR400, GF7600GS ... Me se to seka taky na opravdu moc velkem poctu jednotek, ale jedna dobre mirena atomovka tomu dost pomuze :) No, ale mam vypnuty hlavne stiny ... na to sem si zvyknul uz davno, ze na stredne dobrem stroji (ve sve dobe :D) nemuzu stiny chtit ... Podle me ti ramky pomuzou hodne, v doporucenych je giga a na mych dvou giga to na disk saha jen velice zridka. Ale co sem cetl na forech, tak je SupCom hodne narocny na procesor - pocita se AI pro kazdou jednotku a jestli jich je na mape 500 tak to je uz hodne prace. Takze jestli jdes do upgrade PC, tak sahni po lepsim cpu :)
BlackFrog (563)|30.8.2007 11:28
tak doba pokročila, dlouho jsem se tu neobjevil, a dokoupil jsem ramky. mám ted 1,5GB DDR400 a zlepšení je hodně znát. výkon šel hodně nahoru v situacích kdy sem zahrabanej v základně a horlivě vyrábim atomovky a eperimentálky :D Pokud ale dojde k nějaké bitvě, kdy je grafická zátěž fakt obrovská, je to zas kolem 1FPS :) a kamarád se v multiplayeru diví že nechci zvyšovat limit jednotek:D

detaily mám na úplné minimum, rozlišení 1280x1024. Nevím nevím ale ty oficiální systémové požadavky nejsou moc přesné.
DiXiE (23)|15.6.2008 11:39
tak doba zase pokrocila, ja hraju na novem kompu a slintam pokazde :)
Konecne muzu 1000 jednotek na stranu a klidne i osm stran :) Akorat se to zpomali kdyz se kazdej blizi k tomu limitu :D Je to plynule tak pri dvou tisicich jednotek, pak uz jde znat ze ma hodne na praci, protoze zadam prikaz a jednotky treba pet vteriin jen tak stoji a az potom zacnou neco delat a jeste jedou po ne uplne idealni stope :)

Ale mam problem s jednou mapou - nejvetsi jsou dve, jedna jsou ty ostrovy ctyri hlavni s hracema, dalsi uprostred s civilisty a par ostrovu kolem ... Tak tady na te jedine mape se mi stava ze hra proste spadne, nekdy za pet minut, nekdy za deset minut od nahrati :( Dela vam to taky?
BlackFrog (563)|15.6.2008 17:30
já budu mít komplet nové pc tak do měsíce, tak už se těšim :D

to nevim tyhle velký mapy nehraju, koneckonců ve dvou třech lidech to nemá cenu často...

btw jak se Vám líbilo Forged Alliance? Jednotky mi přijdou vyváženější, tak sem se těšil na multiplayer, ale ten mi bohužel neustále padá... :(
DiXiE (23)|17.6.2008 09:52
FA nemam, ale chtel bych rozhodne megalitha ... a Seraphim samozrejme :D

Akorat to vypada ze rok nebudu mit cas ... dnes sem okusil Spore CC a tesim se az mi prijde full (full = placene demo bez omezeni :D )