reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přehrávaní hudby na soukromých akcích

Niickll (121)|26.1.2010 20:00
Čau,

potřebuju poradit s jednou asi trivialitou. Přede mnou je plno rodinných oslav a díky úspěchu na předešlých s hudbou budu opět hrát. Ale chtěl bych si to usnadnit tak, že mi ve sluchátkách bude hrát hudba kterou právě spustím abych zhodnotil jestli je vhodné jí dát do playlistu a z reproduktoru pojede hudba právě z toho playlistu. Snad sem to napsal pochopitelně :notsure Lze to?
Logout (4018)|26.1.2010 20:14
No jediný co mě napadá, tak mít v PC otevřený dva přehrávače, který uměj zvolit výstup (např. foobar) a u každýho dát jinej výstup. Ale sluchátka jako výstup co vim zvolit nejde, takže buď bys musel mít repráky připojený optikou, nebo mít v pc dvě zvukovky (integrovanou + ve slotu).
Niickll (121)|26.1.2010 20:41
Aha aha, no dvě zvukovky mám. Sluchatka bych zapojil do integrované a repra do té co je ve slotu, ale nevím jak to mám nastavit aby jeden přehrávač jel na integrovanou a druhy na tu ve slotu?
Logout (4018)|26.1.2010 21:18
Musíš použít přehrávač, kterej to umí. Např. foobar vim, že to umí (v preferences - playback - output)
Niickll (121)|26.1.2010 22:15
odzkoušeno, funguje. Díky :thumb
EditorPO (2819)|26.1.2010 22:35
Hladaj soft, ktory je priamo urceny pre podobnu pracu. Takzvany DJ mixing software. Okrem platenych sa da najst aj vela freeware. Napriek freeware licencii sa niektore vyrovnaju svojim profesionalnym alternativam.
Cele sa to chova ako DJ mixovacie zariadenia, kde v jednom kanale prehravas hudbu do reprakov a v druhom kanale mas odposluch na sluchadla. Vsetko su to vacsinou emulacie realnych DualDeck zariadeni. Mozes si taktiez dopredu pripravit playlist, ktory sa bude nasledne prehravat s kvalitnou BPM detekciou, synchronizaciou a crossfadingom.

Len tak namatkou:
Mixxx - okrem ciste softwaroveho modu dokaze ovladat realne zariadenia, open source
UltraMixer - vo verzii free nema vsetky vyspelejsie funkcie vyssich verzii, ale na beznu rodinnu zabavu v pohode staci
mixSense - podobny soft, autor vyzdvihuje nulovu latenciu

Dalsie podobne softy najdes na Google. Ja osobne napriklad pre vysielanie radia pouzivam SAM Broadcaster. Nenasiel som este nic lepsie. Stoji ale 280$. Da sa pouzit aj ako DJ soft. Tato firma ponuka aj specializovany SAM Party DJ, ale za 129$.
Richmond (8084)|26.1.2010 23:16
Na tohle mu bude stacit Traktor DJ Studio - hraje sice jen hodinu v kuse, ale malou prestavku si snad udelat muzes :) Ten SAM Broadcaster jsem zkousel, ten by byl pro tohle uplne nejlepsi (ten sloupec uprostred prehrava mp3 a automaticky je prolina po nastavene dobe, stejne tak to ma i Traktor)

edit: u traktoru je tusim akorat nutne nastavit jaky vystup (jack) bude hrat na repro a na odposlech (po spusteni stejne otevira options), pokud bys to chtel poustet nezavisle v nejakem prehravaci (treba 2xWinamp) tak musis mit zaskrtle "Independent headphones" (nezavisla predni sluchatka) - tim se vytvori jakoby dalsi zvukovka (tedy na jedne output Winampa do repro a na druhem Winampu out na sluchatkovy odposlech)