reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chlazení skříně Elite 330

Commanderwar (577)|27.1.2010 09:25
zdravím mam case viz popis
od vyrobce je na zadni straně 120 x120 vetilator ktery vyhani vzduch, chci se zeptat
ta před panel je možno dat vetrak ktery vzduch vhani

on je nejaky rozdil mezi vetraky ktery vzduch vhani a ktery privadi???...a nebo zaleži jak je natočeny???....smer lopatek???
meeee (1110)|27.1.2010 09:29
Některé jsou vhodné jenom pro jeden směr (třeba AC bezrámečkové), u těch klasických je to podle toho, jak je otočíš, díry na šroubky mají z obou stran.
Commanderwar (577)|27.1.2010 13:09
ok jeste bych potřeboval neco doporučít.....koukam po
Noctua NF-P12-1300
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-2AFA5094FD8B9A58C1257392004B9886.html

ale tento vetilator se pouziva na procaky..
a ja ho potřebuji jen do skrine, tak me to na jednu stranu prijde zbytečny, ale....zase ten ventilator musi nasavat vzduch skrze předni kryt, ktery je sice derovany, ale i tak podle me musi ten ventilator docela dost nasavat aby to přez ten kryt dostal

takže zase nechci davat za ventilator 500..ale zase koupit nejaky slaby .taky nechci a tech ventilatoru je řada
meeee (1110)|27.1.2010 13:18
Ono hlavně u (j)Elite 330 to chce vystřihat/vyřezat mřížku za outtake ventilátorem a před intake to taky trochu ohlodat, jinak bude počítač hlučný.

A osobně bych sáhnul asi po Scythe DFS123812L-1000 a pokud by ti na těch 1000 rpm přišel hlučný, tak zregulovat třeba Fan Matem.

//nebo Gentle Typhoon na 800 rpm
Logout (4018)|27.1.2010 13:31
Ale když u elite vystříháš mřížku, tak se ti rozpadne :-)
Ne, trochu přehánim, ale ta skříň vybruje už tak dost a takovejdle zásah to ještě zhorší.

codewar: A co kdybys třeba vyfotil svojí skříň (zevnitř) a dal jí sem, dal sem teploty (změřené např. pomocí everestu) a otáčky ventilátorů a zároveň nám popsal, o co se snažíš (ztišit PC? víc uchladit - a co?)
robky (3195)|27.1.2010 13:35
imho by stačila (vzhľadom na cenu)noctua bulk
meeee (1110)|27.1.2010 13:38
[quote=Logout;342580]Ale když u elite vystříháš mřížku, tak se ti rozpadne :-)
Ne, trochu přehánim, ale ta skříň vybruje už tak dost a takovejdle zásah to ještě zhorší.
[/quote]

Tak dozadu můžeš dát klasickou drátovou a předek drží, za tím jsou hnedka vzpěry co drží disky a koš na mechaniky. :) A vibrace utlumíš nějakou tlumicí hmotou.
Ale jinak je rozhodně lepší koupit rovnou lepší skříň, než se pak mordovat s tímhle.:runaway Užil jsem si s ní dost.
Commanderwar (577)|27.1.2010 13:38
Nataktoval jsem procík na 3,2 a zatím se mi nechce menit chlazeni primo na procaku, tak me napadlo, že bych dal ventilator do předu...a jeden 80x80 do bočnice, mezi bočnici a tunel.

to by už krapec mohlo system vice ochladit


o hluk mi ani moc nejde...Moje 8800GT pri zateži řve jako krava.



jaky máte nazor na sundani bočnice uplne????.....muže to spíše uškodit???..
meeee (1110)|27.1.2010 13:39
[quote=Commanderwar;342584]jaky máte nazor na sundani bočnice uplne????.....muže to spíše uškodit???..[/quote]

Jo, to akorát naruší airflow. Jedině že bys k tomu ještě přistavil stolní větrák.:p

A jak tedy máš to chlazení řešený teď? Všechny detaily.


[quote=robky;342582]imho by stačila (vzhľadom na cenu)noctua bulk[/quote]
:thumb Pěkný. O bulk jsem ani nevěděl.
//ale tu ne dopředu, nemá tah přes překážky.


///Ještě doplním měření k těm Gentle Typhoonům na Xbitlabs
Commanderwar (577)|27.1.2010 13:47
mam pouze vetrak vzadu ktery je standartne k 330 dodavan.¨odsava teply vzduch ze skrine

dale pak zajiste vetrak na zdroji fortron 450W

box chladič s vetrakem na e8200...dale proti procaku je z bočnice vyvedeny maly tunel

a referenční chladič na karte zotac 8800 GT.

teplota 8800 pri hrani naročnych her skoro 93°C...veřím že pridanim vetraku by se mohl system celkove schladit a tim by se snižila teplota i grafiky

když to vemu kolem a kolem...nic me poradne do pc vzduch neprivadi
meeee (1110)|27.1.2010 14:00
Tak jo, tak pokud hluk fakt neřešíš, tak je celkem jedno, co tam jako intake nacpeš, ta Noctua jsou IMHO v tomhle případě vyhozený peníze.
Před tunel nic nedávej, dopředu klidně Nexuse, dál pak pro zlepšení airflow můžeš udělat pořádek v kabeláži a třeba černou izolačkou zalepit veškerý díry a škvíry, který by mohly airflow narušovat (tu obdélníkovou ďouru v bočnici u grafiky - ta spíš škodí, než aby pomáhala, i hned za předním panelem pod mechanikami a všude kolem toho intake větráku,...), to srazí taky nějakej ten stupínek dolů.
Commanderwar (577)|27.1.2010 14:06
ok to zní jako dobry rady.

ale jeste teda jedna...ten předni vetrak je vlastne až za mřižkou a jeste tam je vlastni předni kryt..to sou dve zabrany přez co musí vzduch proudit.......ale popravde se mi nechce ta mřižka strihat a ten předni kryt už vubec ne.).......tak snad to bude mit smys...v každym pripdae vetrak objednam..a zkusim...pak bych teda musel....vystrihnout ten plech..

jeste sem nekde videl obrazky že ten vetrak davali do prostoru pod mechanikou....tam žadna mřižka neni..ale zase tam neni vetrak na co pridelat...meli tam nejakym sponama, paskama.....všechny 4 roky pridelany...na tu okolni konstrukci kam se pridelavaji mechaniky..
Logout (4018)|27.1.2010 14:12
Jaký máš teploty na procesoru? Jakej máš chladič na procesoru? Jakou má teplotu okraj chladiče? (stačí pohmatem).
IMHO k tomu přistupuješ hrozně divoce, nevíme vlastně o co se snažíš a snaha to může bejt velmi marná (např. nemusí stačit chladič).

Jinak co se týče zakrytí díry v bočnici, tak někdo zas tvrdí opak, to je myslim přesně typ opatření, kterej závisí na konkrétnim rozložení
komponent ve skříni a chce to zkusit obě varianty a vybrat lepší (změřit teplotu proceosru a GK při 3DMarku). Podle testů např. někdy pomůže
přidat ventilátor na bočnici.

A jak Ti to v PC vypadá uvnitř? Elite je dosti děravá skříň, takže by neměl bejt problém s přívodem zvduchu, spíš to vidim na zaflákaný
vnitřnosti.
meeee (1110)|27.1.2010 14:13
[quote=Commanderwar;342592]
jeste sem nekde videl obrazky že ten vetrak davali do prostoru pod mechanikou....tam žadna mřižka neni..ale zase tam neni vetrak na co pridelat...meli tam nejakym sponama, paskama.....všechny 4 roky pridelany...na tu okolni konstrukci kam se pridelavaji mechaniky..[/quote]
To bych nedělal. Cheš hnát vzduch ke grafice, tohle by airflow zase jenom bořilo.

On ten větrák vpředu potáhne i přes ten čelní panel a mřížku, jenom to bude trochu omezený a hlučnější, ale s referenční 8800GT a boxem tě ten vyšší hluk asi moc vzrušovat nemusí, kdo ví, jestli to bude vůbec na zvukovým projevu znát. Ale fakt bych se snažil usměrnit ten vzduch zalepením všech těch narušujících děr a poschováváním kabelů (inspiraci můžeš hledat tady), to udělá větší rozdíl v teplotách, než různý modely větráků.


[quote=Logout;342596]
Jinak co se týče zakrytí díry v bočnici, tak někdo zas tvrdí opak, to je myslim přesně typ opatření, kterej závisí na konkrétnim rozložení
komponent ve skříni a chce to zkusit obě varianty a vybrat lepší (změřit teplotu proceosru a GK při 3DMarku). Podle testů např. někdy pomůže
přidat ventilátor na bočnici.[/quote]
Tady je to IMHO jasný, jednoslotovka v Elite - vyndat záslepku pod ní, ďouru v bočnici zakrejt a všechno kolem intake taky a pak to ženeš přes grafiku až ven (//ještě je tu možnost vyvést nějakej tunel od intaku blíž ke grafice, pak se to ještě zefektivní). Jinak by se ti ten teplej vzduch u grafiky akorát honil po skříni.
Commanderwar (577)|27.1.2010 14:20
Kabely mam krasne smotany do jednoho svazku..a hozeny na kraji...v tom problem neni

Teploty procaku v klidu 40 až 48 zaleži na okollni teplote v lete když je 30 stupnu tak to jde až k tem 50. ten mam doma kolem 20-22 stupnu tak teploty jsou kolem 40 - 42

V burnu do 65 max když jsem to mel nataktovany na 3,2, takže na deflaut 2,66 to bude min

Grafika v klidu od 58 do 64.....v burn až 93
robky (3195)|27.1.2010 14:25
Na tvojom mieste by som zvážil vyrezanie/vystrihnutie plechu pred intake/za outtake ventilátormi ....určite to pomôže
Dokúpiť niektorý zo spomínaných vetrákov a šetriť na kvalitnejšiu/väčšiu skrinku ...
elpsycho (1602)|27.1.2010 14:59
Perforace na větráky je hodně neprůchodná, taky bych doporučoval ji odstranit jestli máš nástroje nebo někoho kdo to udělá. Já měl vyřezanou zadní, skříň držela dohromady i potom :) Přední ventilátor jsem nikdy neosazoval a navíc na jeho perforaci jsou inteligentně umístěna tlačítka. Chlazení se celkem zlepšilo, ale stejně jsem pořád měl problém že zdroj vyfukoval strašně teplý vzduch. Nakonec jsem místo ní koupil Chieftec LCX01 a byla to nejlepší investice do počítače kterou jsem kdy udělal.
Logout (4018)|27.1.2010 15:07
meeee: zakrej díru v bočnici a otevřít záslepku... Nebude to podobný? V tak úzký skříni jako elite je prostor pod grafikou poměrně hluchej, projde tam jen vzduch kterej vytáhne dvojslotový chlazení GK. Zbytek si stejně imho vytáhne procesorovejch chladič, outtake a zdroj.
Takže když tam zaděláš jednu díru a uděláš druhou, tak to myslím moc nezmění. Ale klidně mě přesvědč o opaku, samotnýho by mě zajímal nějakej rozumně udělanej test...

Stotožnil bych se s elpsychem - imho je lepší čas věnovat brigádě a zakoupit lepší skříň...
meeee (1110)|27.1.2010 15:44
[quote=Logout;342614]meeee: zakrej díru v bočnici a otevřít záslepku... Nebude to podobný?...[/quote]

Máš pravdu v tom, že kus toho seberou větráky nahoře, ale pořád IMHO lepší mít nad airflow kontrolu a aspoň částečně si ho sám směrovat. Může případně klidně natáhnout nějakej ten tunel od intaku blíž ke grafice, těch záslepek může bejt vyndanejch víc a pak to pozná stopro. Já když jsem se snažil udělat z Elite tišší a trochu schopnější chladit skříň, tak jsem prostě došel k tomu, že nejlíp chladící kombinace (teď mluvím o PC jako celku) je tak jak jsem to popsal (zalepit co jde, nasměrovat airflow sám - zkoušel jsem i chlazení na grafiku, co samo o sobě nehnalo všechen vzduch ven a teplej vzduch se mi tak kolem ní nehonil, šlo to ven, ten vzduch od intaku tam fakt pomáhal; testy už po mě ale nechtěj, nemám náladu se v tom hrabat a měnit grafiky atd.).

S lepší skříní stopro souhlas, Elite - ať si kdo chce co chce říká - stojí za prd.
Logout (4018)|27.1.2010 15:50
Jo, to souhlas, kdyby se skříň rozdělila na dvě komory, tak na tom pak bude grafika líp a pak bude mít i zaslepení děr u grafiky smysl. Akorát by to pak chtělo dát intake radši i dopředu nahoru.
VLAN (656)|27.1.2010 16:07
Když jsme stavěl PC do Elite 330, tak jsme dopředu na intake dal Scythe S-Flex 1600rmp. Nejdříve jsem to zkusil bez intake, ale pak jsem sám viděl, že ATI 4870 prostě studený vzduch potřebuje, a nepomůže timu ani několik děr v bočnici, které jsou spíše ke škodě. S instalovaným http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35991 KLESLA o 9°C u grafiky, o 6°C u HDD a o 4°C u CPU. Tento chladič má však jedinou nevýhodu, je nezregulovaný slyšet( nemá špatná ložiská, al ev té skříni je slyšet Aerodynamický hluk díky nepovedené performaci).
Commanderwar (577)|29.1.2010 07:20
dobře díky všem za nazory a tipy.

proste to zkusim objednam nejaky vetrak do 400 kč a šoupnu ho do předu
pak zkusim zaslepit ty diry u grafiky
a potom mužu zkusit vyndat i nejakou tu zaslepku pod grafikou

a pak se dám vedet jak to vše dopadlo....
nakonec sem s tim ted dva roky žil aniž by me to trapilo:)..ale pro lepší pocit.....že to pc jeste min rok mit budu.)....tak proč na nej nebyt hodnejsi
ICEBOSS (3435)|29.1.2010 07:26
pokud mas jen 1-2 disky, neni predni vetrak u Elite potreba. diru grafiky nezaslepuj, pokud nemas integrovanou.
Commanderwar (577)|29.1.2010 08:58
disk mam jeden.....safra:)...tak ted jsi to rozeknul...že už vubec nevim co ted:))
Logout (4018)|29.1.2010 10:49
IMHO zkus různý varianty a změř teploty.... Za ten jeden větrák tolik nedáš a kdyžtak Ti zůstane nabuduce.
Commanderwar (577)|29.1.2010 12:15
SAFRA STALE NEMUŽU VYBRAT VETRAK.....u toho nexuse bych mel strach že neprotahne vzduch skrze tu perforaci....38 prutok neni buh vi jak velky...sou vetraky..ktery maji min dvojnasobek....safra mam strach že si vyberu nejakou devku....ktera bude akorat řvat:)..a vykon žadny:)....ja chci pořadnou turbinu do pc..:)

koukam
na tento ventilator
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40586

prutok vzduch ok..a hlub pouze 21...což myva vetsina ventilatoru jenom pri 1200 otačkach....s polovičním prutokem
Logout (4018)|29.1.2010 12:20
thermaltake výrobky stojej povětšinou za houby. Já ho měl ve skříni a nic moc. To už myslim udělá stejnou službu levnější xilence.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35980
Commanderwar (577)|29.1.2010 12:24
safra ted na netu koukam že lidi fakt vbiraji vetraky podle hluku protože mji pc u hlavy.......

a porovnavaji jak slyší vetrak z 30 cm

lidi ja mam pc u nohou na zemi....možna dva metry od sebe.....

vemu nejaky
Scythe D1225C12B4AP-14 Gentle Typhoon 120mm, 1450 rpm

či podobny...a bude to ok:)
robky (3195)|29.1.2010 12:25
[quote=Commanderwar;343096]SAFRA STALE NEMUŽU VYBRAT VETRAK.....u toho nexuse bych mel strach že neprotahne vzduch skrze tu perforaci....38 prutok neni buh vi jak velky...sou vetraky..ktery maji min dvojnasobek....safra mam strach že si vyberu nejakou devku....ktera bude akorat řvat:)..a vykon žadny:)....ja chci pořadnou turbinu do pc..:)

koukam
na tento ventilator
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40586

prutok vzduch ok..a hlub pouze 21...což myva vetsina ventilatoru jenom pri 1200 otačkach....s polovičním prutokem[/quote]


Osobne by som novo kúpený fan inštaloval ako OUT, ten ktorý už máš daj dopredu ako IN ...
Commanderwar (577)|29.1.2010 12:26
tento co navrhnul Logout
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35980

nevypada zle....a je skoro za baku
jrx (1880)|29.1.2010 12:26
Porovnáváš neporovnatelné. Je třeba si uvědomit, že ten TT má oproti nexusu 2x víc otáček, takže logicky bude mít větší průtok, ale zároveň větší hluk (zajímalo by mě kde jsi přišel na to "hluk ok". Ty jsi ho někdy měl nebo se řídíš podle vysněných parametrů, které výrobce uvádí? Důležitá je osobní zkušenost).
Jinak mám taky CM Papír 330 a v PC kromě stock chladiče na grafice nic jiného než ty nexusy a jsem spokojen. Hluk by sice mohl být trochu menší, ale to je tou skříní, páč nemám vystříhané mřížky a ten aerodynamický hluk dělá svoje. Časem ji vyměním za něco rozumnějšího a tobě doporučuji to samé.
Commanderwar (577)|29.1.2010 12:28
[quote=Jiri@tncm;343104]Porovnáváš neporovnatelné. Je třeba si uvědomit, že ten TT má oproti nexusu 2x víc otáček, takže logicky bude mít větší průtok, ale zároveň větší hluk (zajímalo by mě kde jsi přišel na to "hluk ok". Ty jsi ho někdy měl nebo se řídíš podle vysněných parametrů, které výrobce uvádí? Důležitá je osobní zkušenost).
Jinak mám taky CM Papír 330 a v PC kromě stock chladiče na grafice nic jiného než ty nexusy a jsem spokojen. Hluk by sice mohl být trochu menší, ale to je tou skříní, páč nemám vystříhané mřížky a ten aerodynamický hluk dělá svoje. Časem ji vyměním za něco rozumnějšího a tobě doporučuji to samé.[/quote]

takže mas osobni zkusenost s tím nexusem....maš ho tedy i ve předu??
jrx (1880)|29.1.2010 12:31
[quote=Commanderwar;343105]maš ho tedy i ve předu??[/quote]

Měl jsem. Přemístil jsem ho do zdroje a ještě neměl čas zajít koupit Intake.
meeee (1110)|29.1.2010 12:36
[quote=Commanderwar;343105]...maš ho tedy i ve předu??[/quote]

Já ho mám vepředu. Sice mám tozstřihanou skříň (front panel ne, jenom za ním), ale zase ten fan zregulovanej, tak se to docela srovnává - a když dám před skříň ruku, tak pěkně cítím, jak táhne a na front panelu je to (prach) poznat taky.
Commanderwar (577)|29.1.2010 12:36
ja určite novou skrin neplanuji....to až s novym pc....tento se stejne neda už nejak upgradovat.

až budu přesedlavat na jinou patici....tak stejne budu muset koupit všechno novy takže i skrin.

toto se jeste tak rok necham, a potom ho přesunu na misto založniho pc.....ale protože bydlim v podkrovi..a v lete tam mam 30 stupnu...chci pc nijak ulehčit....

nic vic....proto vybrat kopromis..hluk vs prutok....jeste s danym faktem že musi nasavat před dost špatne vyřešenou perforaci.......mam ted dylema jako svin.)...a zase koupit vetrak za 300 zjistit..že musim koupit silnejsi za další 400 stovky....to už bych dal do vetraku 700...
Commanderwar (577)|29.1.2010 12:38
[quote=meeee;343107]Já ho mám vepředu. Sice mám tozstřihanou skříň (front panel ne, jenom za ním), ale zase ten fan zregulovanej, tak se to docela srovnává - a když dám před skříň ruku, tak pěkně cítím, jak táhne a na front panelu je to (prach) poznat taky.[/quote]

takže předpokladam že mluviš o tom nexux vetraku??
a cim jsi tu skrin roztrihnul???....nechce se mi zrovna tahat domu flexu.)....ale mam pocit že ničim jinym to asi nepujde že:)
Logout (4018)|29.1.2010 12:40
Ad hluk - mam PC pod stolem v takovym koutě, takže vcelku izolovanej, a zrovna nedávno jsem ztišoval větráky z 800ot/min (většinou nexus) na míň...

Ad flexa - na elite ti stačej i štípačky (takový ty nůžkový), nebo nůžky na plech.
meeee (1110)|29.1.2010 13:58
[quote=Commanderwar;343109]takže předpokladam že mluviš o tom nexux vetraku??[/quote]
Yep.

[quote=Logout;343110]
Ad flexa - na elite ti stačej i štípačky (takový ty nůžkový), nebo nůžky na plech.[/quote]
Yep. Nůžky na plech a kraje zapiloval.
Akorát dávat bacha, abys nevybral moc kolem on/off switche, pak by se mohlo stát, že by byl tak volnej, že bys bez nějakýho dalšího jeho uchycení těžko zapínal PC.

Prostě s Elite je srandy kopec.:D
62kokos (156)|29.1.2010 14:29
Prvně musíš zjistit jakou teplotu dosahuje tvá grafická karta pří plném zatížení a oddělané bočnici. Této teplotě se musíš přiblížit v uzavřené skříni.Jelikož tvá GK. je jednoslotová a nechává všechen svůj teplý vzduch ve skříni, ty musíš tento ohřátý vzduch dostat ven.
Nekupuj si žádný drahý ventilátory, protože výrobci se jen předhánějí jak je jejich ventilátor tichý, záleží proti čemu ho postavíš nebo co má za sebou.Tobě doporučuji nechat odsávat vzduch ze zadu skříně 120 ventilátorem na 1200-1000 otáček. Zaslepit všechny díry v bočnici. Pod GK. oddělat záslepky a umístnit místo nich 80 ventilátor na 2000-1800 otáčkách nasávající vzduch ze skříně.Přední nemusíš osazovat.
Logout (4018)|29.1.2010 15:20
62kokos: Teda to co píšeš bych ze svýho PC nikdy neudělal. To by pak nebyl PC ale hučící vysavač. (to jen co se týče těch drahejch ventilátorů).

Jinak imho furt nejlepší varianta místo trávení dlouhejch hodin diskusí nad tím, jaký větrákjy koupit a dlouhou úpravou skříně je zajít na brigádu a koupit lepší skříň. Protože z elite nikdy dobrá skříň nebudem, i když se vyloží slonovinou a zlatem...
hawkeye9898 (818)|29.1.2010 17:05
[quote=62kokos;343150]Prvně musíš zjistit jakou teplotu dosahuje tvá grafická karta pří plném zatížení a oddělané bočnici. Této teplotě se musíš přiblížit v uzavřené skříni.Jelikož tvá GK. je jednoslotová a nechává všechen svůj teplý vzduch ve skříni, ty musíš tento ohřátý vzduch dostat ven.
Nekupuj si žádný drahý ventilátory, protože výrobci se jen předhánějí jak je jejich ventilátor tichý, záleží proti čemu ho postavíš nebo co má za sebou.Tobě doporučuji nechat odsávat vzduch ze zadu skříně 120 ventilátorem na 1200-1000 otáček. Zaslepit všechny díry v bočnici. Pod GK. oddělat záslepky a umístnit místo nich 80 ventilátor na 2000-1800 otáčkách nasávající vzduch ze skříně.Přední nemusíš osazovat.[/quote]

on nechce postavit vysavac :) (80mm fan na 1800-2000ot nebude nikdy tichy...a obycajny 12cm vetrak na 1200ot a skrinka dorazena)
to aby videl rozdiel v teplotach staci kupit rozumne 120 a 80mm fany a dat to na najmensie otacky a bude.

a najlepsie riesenie jak hovori logout, nasetrit nejake prachy a kupit si nieco lepsie ako elite. najlepsie zo zdrojom dole
Mintin (98)|29.1.2010 19:14
[quote=Commanderwar;343096]ja chci pořadnou turbinu do pc..:)[/quote]


Jestli chceš turbínu tak tam hoď tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58574

kdyby to moc řvalo tak to nějak zreguluješ no :-)...




Jinak pořádná turbína je tohle :-D...
6660_1024616353787_1776622250_46699_5138746_n.jpg
Logout (4018)|29.1.2010 20:14
hawkeye9898: Pokud se hodně šetří, tak rozhodně zdroj nahoře. Protože o něco teplejší vzduch ve zdroji Tak nevadí, ale zdroj dole znamená nutnost mít o jeden outtake víc...
Navíc za 1100 máš centurion, a podobně kvalitní skříň se zdrojem dole stojí dvakrát tolik...
hawkeye9898 (818)|29.1.2010 20:43
[quote=Logout;343269]hawkeye9898: Pokud se hodně šetří, tak rozhodně zdroj nahoře. Protože o něco teplejší vzduch ve zdroji Tak nevadí, ale zdroj dole znamená nutnost mít o jeden outtake víc...
Navíc za 1100 máš centurion, a podobně kvalitní skříň se zdrojem dole stojí dvakrát tolik...[/quote]

jj to je jasne ze skrine zo zdrojom dole su drahsie a prichadzas o jeden ventilator (zdroj) a musis dalsi dokupit.
ale zase je lepsie ked zdroj nemusi nasavat teply vzduch.
ale ako hovoris je to o financiach aj ked ja tvrdim aj budem ze je lepsie nasetrit o tisicku viac a kupit lepsiu skrinku a vyhnut sa upgradu skrinky neskor.

proste aj ja som zainvestoval, este starych 4500sk do zalmanu a viem ze bednu nebudem menit snad nikdy :)
nic jej nechyba,super vyzera, zmesti sa do nej vsetko,chladi perfektne atd :)

aj ked treba uznat ze centurion za 1100 vs fractal za 2600..no proste nekup ten fractal za taku cenu :)
Logout (4018)|29.1.2010 21:02
Hele, hawkey - bavíme se tady v threadu, kde evidentně tazatel má problém i s tim, našetřit tisícovku na úplně basic skříň. Tak sem prosím nezaváděj offtopic o skříních za 5000,-

Jinak fractal desing je imho dosti nedomyšlená skříň - takovou si koupí člověk co chce maximální ticho - a zároveň takovej člověk si s velkou pravděpodobností dá disk do silentmaxu a pořídí panel na regulaci větráků: a už se nevejde do 5,25" pozic.
Naopak za těch 1500, co Ti po centurionu zbyde se daj pořídit odhlučňovací hmoty a kvalitní ventilátory, takže já bych z tědle dvou skříní radši centuriona.
hawkeye9898 (818)|29.1.2010 21:05
ok sorry za moj myslienkovy pochod
odchadzam
Commanderwar (577)|31.1.2010 21:35
Takže jsem ted zkoušel pařit Crysis s otevřenou bočnici..teploga GPU klesla z nejakych 91° na 85°
Logout (4018)|31.1.2010 21:44
To imho znamená, že grafika normálně nemá dosti vzduchu. To by řešil intake ventilátor, buyďto vepředu, nebo možná i na bočnici - můžeš zkusit obé. Anebo tu skříň nechat otevřenou a občas jí vyluxovat.
hawkeye9898 (818)|31.1.2010 21:47
ja by som dal ventilator do bocnice - grafika bude mat cerstvy vzduch a tak isto ten ventilator ju bude chladit
ak mas doma nejaky fan navyse skus to tam dat co to spravi
Deee-aN (3834)|31.1.2010 22:45
Nepročítal jsem to celé, ale fan do bočnice (tuplem u CM 330) je pitomost. Tu papírovou bočnici rozklepe a zničí airflow ve skříni. Nejlepší je klasika: intake na čelo a outtake dozadu. Ostatní díry zacpat.
Noctuy jsou fajn (pár jich mám), ale podobnou práci udělají i Nexusy, Xilence nebo Aireny za podstatně nižší peníz.
Ta "bulk" Noctua vypadá finančně velice zajímavě (v relaci k cenám ostatních Noctuí) a jako in/outtake bude super.