reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Automatický upload txt souboru na FTP

petnek (115)|27.1.2010 12:40
Ahoj, poradili byste mi?
Jsem zapojen do projektu Folding at Home. Na PC co mám doma problém nemám, ty sleduji, ale rád bych sledoval práci počítačů, které doma nejsou. Přímo se na tyto počítače připojit nemohu. Mělo by ale jít vytvořit naplánovanou úlohu, kdy se spustí skript a ten onen txt log uploaduje na FTP serveru ic.cz, kde mám web. Z tohoto webu si již mohu logy stáhnout a klienty monitorovat.
Problémem pro mě ale je napsání tohoto skriptu, v programování se bohužel vůbec neorientuji, nikdy jsem nic neprogramoval, nezvládám ho.
Pomohli byste mi ho prosím vytvořit?
pas!k (3765)|27.1.2010 13:17
petnek (115)|27.1.2010 14:12
Za Cobian díky, dobrý prográmek :). Nicméně na počítačích, kde to chci vyřešit nepojede. Na nich nejsem s právy správce a podle všeho se musí instalovat, nejlépe jako service. Bohužel nemohu vyzkoušet jestli po instalaci na mém PC formou programu se dá doslova zkopírovat na jiný PC.
r34ktor (7477)|27.1.2010 15:31
Dá se to řešit skriptem, ale jméno a heslo je tam pochopitelně nezašifrované, takže si ho může každý s přístupem k PC přečíst.
petnek (115)|27.1.2010 16:25
To je pravda, takže bezpečný způsob jak to někam dostat bude obtížné hledat... :(. Nebo něco takového existuje?
Logout (4018)|27.1.2010 17:46
Poslat mail?
petnek (115)|27.1.2010 17:52
Můj konkrétní problém spočívá v tom, že na svém PC doma mám software, do kterého sbírám data (logy) z klientů. Zatím sbírám data jen z klientů co jsou doma, ty jsou na domácí síti a tedy není problém se k logům dostat. Dalších 6 klientů bude ale mimo domácí síť a k nim se nedostanu. Proto potřebuji dostat log někam jinam.
Reportování mailem je uskutečnitelné, ale k tomu se automatika nedostane. Nepředpokládám, že monitorovací SW si umí sáhnout do přílohy mailu, nebo mail vůbec najít. Musel bych to manuálně někam ukládat a to nechci...:(
Logout (4018)|27.1.2010 18:17
No v linuxu by to šlo bez problémů. A šlo by to vlastně i na windows - malej skriptík, kterej se spustí jednou za x minut, koukne se POP3 do pošty a kdyžtak stáhne novej mail a uloží... Akorát to napsat...
petnek (115)|27.1.2010 18:22
Že by se skriptík kouknul do mailu, našel by správný příchozí mail a z něho stáhnul přílohu? Chápu to správně?
Logout (4018)|27.1.2010 19:21
třeba tak :-)
nebo by prostě všechny z nově příchozích vypliv do souboru se jménem jako je subjekt zprávy a smazal je na serveru. Logy bejvaj textový, takže by mohli bejt v těle zprávy.
EditorPO (2819)|27.1.2010 21:11
Myslim, ze celkom komfortne sa to da vyriesit pomocou FTP klienta WinSCP v portable verzii, takze sa nemusi instalovat. Prenos suboru na FTP mozes nastavit pomocou synchronizacie pri zmene daneho suboru, alebo pomocou scriptu.

Dokumentaciu mas tu.
petnek (115)|27.1.2010 21:45
Nějak se do toho zamotávám :D:mistake.
Dobře, shrňme si to :D. Z počítačů, ze kterých potřebuji dostat logy se pošle automatický mail s logem, to bych ještě zvládl. A pak skriptem z mailu vytáhnout log txt. To by ale tuším nebyl problém při posílání jednoho logu tímto způsobem. Potřebuji ale takto obsloužit 6 PC.:confused:
petnek (115)|27.1.2010 21:48
[quote=EditorPO;342749]Myslim, ze celkom komfortne sa to da vyriesit pomocou FTP klienta WinSCP v portable verzii, takze sa nemusi instalovat. Prenos suboru na FTP mozes nastavit pomocou synchronizacie pri zmene daneho suboru, alebo pomocou scriptu.

Dokumentaciu mas tu.[/quote]

To by nebylo špatné, ale i tak půjdou zjistit přihlašovací údaje na FPT, že..? To je špatné. Ono to bude stejné i při skriptu, tam by ty údaje byli taky... :(
EditorPO (2819)|27.1.2010 21:56
[quote=worldfighter;342761]To by nebylo špatné, ale i tak půjdou zjistit přihlašovací údaje na FPT, že..? To je špatné. Ono to bude stejné i při skriptu, tam by ty údaje byli taky... :([/quote]
V tom programe je to snad zahviezdickovane. Vsak to vyskusaj.

Alebo si urob nejake FTP, na ktorom nebudes mat ine citlive udaje. Potom je to jedno, ze sa k tomu niekto dostane.
petnek (115)|27.1.2010 22:31
[quote=EditorPO;342764]V tom programe je to snad zahviezdickovane. Vsak to vyskusaj.

Alebo si urob nejake FTP, na ktorom nebudes mat ine citlive udaje. Potom je to jedno, ze sa k tomu niekto dostane.[/quote]

Šikovný manažer, určitě si ho nechám. Možnost synchronizace jsem našel. Ale plně automatický není. Do start up by šel dát, ale kliknout by se stejně muselo, na přihlášení :D. Automatické přihlášení jsem nenašel.
Stačilo by tedy vyřešit automatické přihlašování, vytvořit ftp jen na logy (na svůj nynější by to nešlo kvůli soukromí) a je to :)
EditorPO (2819)|27.1.2010 23:48
V programe si vytvoris pripojenie a ulozis aj s heslom. Pripojis sa a nechas udrziavat vzdialeny adresar aktualny. Aplikaciu zminimalizujes.

Alebo

Vytvoris si script podla navodu (mas tam aj konkretny priklad, kde len prepises svojimi udajmi). No a potom uz len spustat script v pravidelnych intervaloch.