reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Netbook XP Pro flash boot disk

Ruty (17)|27.1.2010 23:24
Vytvořil jsem bootovací flashdisk pro instalaci XP. Při spuštění netbooku a následném stisknutí F12 pro bootování z flashky, na výběr se mi zobrazí dva kroky...1) TXT Mode Setup Windows XP a 2) GUI Mode Setup Windows XP, Contine Setup + Start.... Jako první dám krok 1 pro vytvoření oddílů a nakopírování instalačních souborů na disk C: - vše proběhne v pořádku. Ovšem po nasledném restartování a přejití ke kroku 2 mi vyskočí hláška "Systém windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen hal.dll". Zkusil jsem přes konzoli nakopírovat knihovnu znovu (při kopírování se mě zeptá zda-li chci soubor přepsat, takže soubor se na disk skopíroval, zkusil jsem i kopii ze svého PC), ale tuto chybu mi hlásí pořád..... Zkusil jsem ještě, co mi bude netbook hlásit, když nestisknu F12 a nechám počítač běžet dál (jako kdybych spouštěl nainstalovaný systém) a hlásí mi, že Systém windwos nelze spustit z důvodu potíží s hardwarovou konfigurací počítačového disku. Ze zadaného spouštěcího disku nelze číst.

PS: ze začátku mi při kroku 1 hlásilo, že nenašel žádný disk. Napadlo mě jestli není něco přednastavený v biosu a přepnul jsem SATA Mode z AHCI na IDE a disk už mi při kroku 1 našel
EditorPO (2819)|28.1.2010 00:02
To asi nie su dva kroky, ale dva vybery.

Pouzi volbu 2/ instalaciu v grafickom mode.
Ruty (17)|28.1.2010 11:14
volbu 1 udelam uspesne, a kdyz prejdu ke 2 (GUI Mode) tak mi hodi hlasku "Systém windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen hal.dll"
EditorPO (2819)|28.1.2010 14:20
Podla coho (akeho navodu) si vyrabal tu bootovaciu flashku?
thomas_a_anderson (18)|28.1.2010 14:35
Volbu 1 bych vůbec nevybíral. Vybral bych rovnou volbu 2 a po dalším restartu asi znovu volbu 2, pokud už to nepůjde z HDD.