reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Disk s deseti plotnami:)

boboco (1987)|21.2.2007 14:47
Správce ve škole nám dnes ukázal krásnou raritku, požádal jsem ho o fotografii abych se s Vámi o ni mohl podělit:)

Jedná se o pevný disk Seagate ST1917W s SCSI rozhraním a kapacitou 9,1GB (tedy necelý GB na jednu plotnu;)) Bohužel z něho původní majitel demontoval část elektroniky (vlastnila ho nějaká větší zahraniční společnost):turtle. Tak jsme ho alespoň rozdělali a podívali se do jeho útrob.
Petr S. (1220)|21.2.2007 19:52
No to je teda věc :eek: To asi muselo při provozu znít skoro jako rozjíždějící se letadlo, ne? :D
BlackFrog (563)|21.2.2007 19:54
[QUOTE=Petr S.]No to je teda věc :eek: To asi muselo při provozu znít skoro jako rozjíždějící se letadlo, ne? :D[/QUOTE]
OT: jde o to z jakého hlediska...sedíš v letadle nebo stojíš na dráze?:D já to tipuju na tu dráhu:)
boboco (1987)|21.2.2007 20:05
[quote=BlackFrog]OT: jde o to z jakého hlediska...sedíš v letadle nebo stojíš na dráze?:D já to tipuju na tu dráhu:)[/quote]
Právě, že jsme ho nemohli zapnout, chybí tam nějakej řídící čip (je na něm zespodu vidět, že tam chybí velkej brouk), takže se plotny po zapojení molexu neroztočí:cry. Ale neskutečnej je prej rozdělanej disk s 10000rpm. Když se takhle pěkně rychle točí, prý je dobrý k horní plotně pomalu přiložit šroubovák - prej se rozžhaví do ruda:o -nedokážu si to představit:D -a co pak musí udělat takových 15000rpm?!:eek::notsure :D
pavel_p (993)|23.2.2007 21:40
Dík za fotku, zajímalo mě jak takové disky vypadají. Měli jsme ve škole v jedné labině podobný. Kvůli hluku jsem se tenkrát rozhodl podívat (přes správce zařízení) co je uvnitř a na netu ve specifikacích jsem zjistil, že je to nějaký asi 50GB SCSI Seagate s 10ti nebo více plotnami. Teď jsem chvíli hledal na googlu, asi to byl ST150176LC. Hluk to dělalo na počítač neobvyklý, asi tak srovnatelný s rychlými CD-ROMkami. Seek byl také nezvykle hlučný.
Hochy (80)|27.5.2009 11:18
ja som mal disk s 11 platnami mal 4096MB :)
bohuzial padol za obeť upratovaniu lebo som ho nemal ako rozobrať