reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoká hodnota Reallocated Event Count

bright (95)|30.1.2010 09:36
Dobrý den,

při nahlédnutí do hodnot SMARTu mého disku jsem se zhrozil hodnot Reallocated Event Count.



Je toto na reklamaci disku? Před třemi měsíci, když jsem to kontroloval, tak ta hodnota byla nulová.

Mám zálusk na nový harddisk a tento bych dal do boxu, jenže tato hodnota mne docela znepokojuje.

Děkuji za reakce.
kevin00 (10238)|30.1.2010 11:49
Reallocated Sector Count udává počet přemapovaných sektorů z původní do záložní oblasti disku.
Ultra DMA CRC Error Count udává počet chyb v komunikaci s řadičem.

Podle počtu přemapovaných sektorů bych řekl, že tato hodnota bude rychle růst. Disk bych reklamoval. Dále vyměň datový kabel, neboť je chybná komunikace mezi HDD a řadičem.
hl.hl (1387)|30.1.2010 13:02
Jeste priloz ukazku parametru na zacatku. Tusim parameter 05 je Realocated Sector Count a tam bude tech prealokovanych sektoru asi taky hodne. Kazdopadne to je asi pouzitelne maximalne na nejake prenaseni nedulezitych dat. Nebo na reklamaci. Pokud uz nemas zaruku od prodejce, tak pro zajimavost zjisti na webu seagate do kdy je zaruka u vyrobce.
bright (95)|30.1.2010 13:12
Na začátku jsou hodnoty bez problémů, 0 realokovaných sektorů, ty event county narostly za poslední dva/tři měsíce. Záruku mám u výrobce notebooku 3 letou, jenže ten disk mi výkonnostně nedostačuje, takže ho reklamuji, nechám vyměnit a půjde do boxu.
pavel_p (993)|30.1.2010 13:34
Překvapuje mě, že tam není current pending ... asi se to výrobce od výrobce liší. Zajímavé ... občas disk s pár sektory dost blbne, s desítkami a stovkami ani nenabootuje a je problém z něj vůbec překopírovat data.
Tosuja (107)|1.2.2010 11:02
Jakou hodnotu má SMART id 5 - Reallocated sector count? Pokud je nulový a nejsou ani žádné Pending sectors, tak bych tomu asi nedával takovou váhu, protože Reallocated events neoznačuje počet špatných sektorů, ale počet pokusů o čtení ze sektorů, které jsou považovány za podezřelé nebo špatné. Pokud se později podaří data přečíst v pořádku - např. v průběhu kompletního SMART testu - je ten sektor označený jako v pořádku.

Samo o sobě ty Reallocated events znamenají jenom to, že ten disk už není jako nový, ale ještě to nemusí znamenat, že je zralý na reklamaci.
bright (95)|3.2.2010 18:38
Počet realokovaných sektorů je nulový, disk i tak půjde do boxu.

Nicméně mám dotaz k první položce nového disku, vysvětlíte mi ji, prosím - znamená to, že již nastaly chyby při čtení z disku, že povrch ploten není 100% ?

ICEBOSS (3435)|3.2.2010 18:56
bright - pokud je to seagate disk, je to OK.
bright (95)|3.2.2010 18:59
Ano, je. Je to specifické u Seagate disků a proč? (promiňte, že se ptám :))
ICEBOSS (3435)|3.2.2010 19:17
seagate tyhle hodnoty meri jinak, jine disky meri u techto polozek jen "zavazna" data a seagaty vsechny.
Suprak (408)|2.8.2010 14:05
Zdravím. Mám nový NB viz. popis. U HDD mi také roste Reallocated Event Count. HD Tune ukazuje momentálně 93 přemapování. Prováděl jsem s tím už různé testy. Kontrola "chkdsk" bez chyby. Stáhl jsem program HDD Life, stav disku byl 48% a to té kontrole to spadlo na 40%. Navíc tam mám "chyby v hledání" na 46%. Počet hrubých chyb při čtený - stav 46% to by mělo být OK, je to také Seagate disk (ST9320325AS). Nevím jestli je to na reklamaci. Žádné snížení výkonu, ani žádné nestandardní chování jsem totiž zatím nezaznamenal.
screen.jpg screen2.jpg screen3.jpg
Richmond (8084)|2.8.2010 14:27
Zkusil bych to ještě překontrolovat Crystal Disk Infem - HD Tune občas u některých disků označuje hodnoty za podezřelé (včetně položek Unkonown). Podotýkám, že disk byl podroben několikadenním skenováním všeho možného a vše ok, dnes má "nalítáno" již kolem 13tis. hodin a vše ok. Reklamaci lze uplatnit až při prvním vadném sektoru (tj. v okamžiku kdy dojdou volné sektory - 37. sektor již bude 1. vadným)

edit: vlastně on už to napsal ICE ;)
HDD HD Tune Pro 4.50.png HD322HJ_CDI2.png
Suprak (408)|2.8.2010 15:32
To znamená, že dle "Crystalu" mi stačí ještě jeden přemapovaný sektor a bude to na reklamaci?

Oprava: Špatně jsem se podíval, to je počet hraničních, jinak mám nulu. Takže je vlastně vše OK. omg... Proč teda tak HD Tune i HDD Life matou?
screen4.jpg
Richmond (8084)|2.8.2010 15:49
Ne, 37.... 36 jich je vyhrazeno pro realokaci, po překročení 36 budou sektory označeny jako vadné. Ono dost záleží na prodejci, např. EDčko, 100Mega apod. většinou vezmou disky s narůstajícími sektory bez problémů zpět (ale zas to jsou desktop disky) ;)

edit: Podle Crystal Disk Infa je disk v pořádku, jednou za čas bych překontroloval stav a pokud se chová normálně tak bych to moc neřešil. Druhá varianta by byla dát mu "čočku" pokud notes na pár dní nebudeš potřebovat (celý disk zaplnit, proskenovat vším možným a buď to nevydrží nebo pak už přežije všechno) :)
Suprak (408)|2.8.2010 15:55
Ok, díky moc. Narvu do něj nekompresované avi uvidím co on na to a udělám testy.