reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pruhové trhání pohybu na obrazovce (HD4850)

mikedge (40)|30.1.2010 14:36
Všechny srdečně zdravím. Měl bych technický dotaz stran podivného zobrazování pohybu na obrazovce v rámci mého systému. Když dochází na obrazovce k rychlejšímu souvislému pohybu, pohyb není plynulý v tom smyslu, že dochází jakoby k "roztrhávání" hran - jako kdyby se obrazovka rozdělila na několik sloupců/řádků, ve kterých není pohyb stejně rychlý. Pozoruju to v podstatě ve všech režimech - ve videu (např. rychlejší posun kamery scénou), v 3D herním prostředí (při otáčení pohledu např. v simulátoru Lock On), ale i v obyčejném 2D prostředí OS, např. Při scrolování velkého obrázku v IrfanView. Na počítači převážně pracuju ve statickém prostředí a zatím mi to tolik nevadilo, ale rád bych se taky někdy podíval na nějaké dynamičtější video a zahrál si výše zmíněný simulátor. Problém zaznamenávám bez ohledu na instalaci (mám 2 systémové oddíly na dvou discích) a monitoru (PVA Eizo i TN Samsung)
Nahrál jsem primitivní video obrazovky, aby bylo vidět, co přesně to dělá:

Je to sice ubohá kvalita (natočeno mobilem), ale to řádkové/sloupcové trhání je dobře vidět - normálně v IrfanView horizontálně skroluju fotku - na hranách oken je skvěle vidět to, co mi tak vadí a čeho se nedokážu zbavit.
Konfigurace: Intel E8500 (OC 4,03 Ghz) na Gigabyte P965-DS4, 2x2GB RAM Geil 800 MHz, Sapphire Radeon HD4850 Toxic - ovladače Catalyst ve verzi 9.12 , monitor Eizo S2111W nebo Samsung T260HD. OS XP SP3 32bit.
Předem moc děkuji za případnou pomoc!
Richmond (8084)|30.1.2010 15:01
Ve hrach zkus zapnout V-Sync, u prehravani videa bych doporucil nejaky filtr na kompenzaci pohybu (napr. ve ffdshow filtr De-interlace > framerate doubler) nebo TrimensionDNM ve WinDVD. V prostredi OS nebo v Irfanu to bude horsi protoze neumi akcelerovat obrazky pres GK.
kocourleo (110)|3.2.2010 00:50
Máš zapnuté efekty windows? Zkus je vypnout. Jak v nastavení vlastnosti Zobrazení (pravým tlačítkem kliknout na ploše), tak na kartě Vlastnosti systému na záložce Upřesnit (přes Ovládací panely).