Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: praskání u dig.výstupů

Občasný diskutér Avatar uživatele amrtin
    Registrace
    May 2006

Mám desku Gigabyte GA-EP45-EXTREME http://www.gigabyte.cz/products/mb/s...xtreme_10.html,používám integrovanou zvuk.kartu,respektive optický výstup(dříve digitální,dnes koax.) a zvuk na zesilovači Pioneer VSA-E03 lehce praská-dost podobně jako gramofonová deska .Zkoušel jsem všechny možné kombinace,dva opt.kabely,ale dělá to pouze z počítače přes optiku.Z jiného zdroje(DVD Pioneer DV-535 opt.dig. to nedělá),ani přes cinche,prostě jen dig.výst.ze zákl.desky.Zkoušel jsem též různé verze ovladačů,kodeků,nastavení...a nic.Při hlasitějším poslechu to nevadí,ale večer to je chvílema nesnesitelné.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Pravděpodobně Ti nestíhá zvukovka, zkusil bych si pohrát s latencema PCI.
    http://downloads.guru3d.com/PCI-Late...nload-951.html

Pak jestli máš nějaký přídavný karty, tak bych zkusil je hodit do jinejch slotů.

Registrace
    May 2006

Koupil jsem z.k. Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi (PCI) a prská to stejně.Už z toho začínám bejt zoufalej(tu kartu vrátim-nic novýho nepřinesla,jen problémy s ovladači a stejně chci používat jen opt.výstup).
    p.s.:ten LatencyTools nefunguje,protože win vyžadují pouze podepsaný ovladač...a nejde nainstalovat.Ach jo :-(
    Naposledy upraveno uživatelem amrtin: 08-02-2010 v 22:14

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Zkus snizit kvalita vystupu na 16bit / 48kHz, ale stejne si myslim, ze nestiha pci viz. Logout

PS: tu desku bych rozslapal, tohle je presne jeden z duvodu proc nesnasim GB (a hlavne Realtek) - zkus si na tom treba rozchodit FruityLoops a aby nekoktala Buffer musis nastavit na vic nez 85ms!!! Pak mi tady bude nakej I'm so cool user tvrdit a predhazovat naky testy z anlogu

Registrace
    May 2006

Snížit výstup jsem zkoušel(použil jsem snad všechno možné nastavení).A proč to potom dělá i kvalitní zvukovka?

Registrace
    May 2008

Protoze je pichnuta v debilni desce

Je zajimavy, ze me to nedela int. zk (pres toslink do receiveru sony).... Ale neni to realtek...

edit: jeste abych se neunahlil: FFDShow Audio nemas doufam nainstalovany? Kamosovi treba blblo (me na umpc s Realtekem 666) a to uz na analogu - preskakovaly i mp3-ky. Stacilo nainstalovat starsi FFDShow a bylo to ok, ovsem jestli to pomuze i optice tak to netusim...

Registrace
    May 2006

No jo,ale za 1.kdo tohle moh vědět?Měl sem za to,že gb jsou kvalitní desky a tahle zrovna nebyla z nejlevnějších a za 2.přece kvůli tomu nebudu měnit z.d.?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Protoze je pichnuta v debilni desce

Je zajimavy, ze me to nedela int. zk (pres toslink do receiveru sony).... Ale neni to realtek...

edit: jeste abych se neunahlil: FFDShow Audio nemas doufam nainstalovany? Kamosovi treba blblo (me na umpc s Realtekem 666) a to uz na analogu - preskakovaly i mp3-ky. Stacilo nainstalovat starsi FFDShow a bylo to ok, ovsem jestli to pomuze i optice tak to netusim...
    FFDShow Audio?To mám,neřikej,že to je tim!

Registrace
    May 2006

Já se chystám formátovat,takže si na to mám dát pozor?Takováhle blbost by mě teda nenapadla

Registrace
    May 2008

Zkus teda odinstalovat FFDShow (zpusobovaly to ty verze s novyma ikonkama v trayi, ty stary s bilym FF byly ok). To ze je neco drahy neznamena ze je to dobry, v recenzich maximalne otestujou audio bench a tim to konci, na programy pro praci se zvukem zvysoka vis co, zrovna tak rendering atd. Poslednich par let nabyvam dojmu, ze jim staci ze jim neco leze z repraku a je jim uplne jedno jestli to ma nakej prostor nebo ne. Ve FL hazi s klidem pres 300 underruns pri standartnim nastaveni, ADI tak kolem 80, X-Fi taky, vubec nejlip hrajou ve FL ESIny

Registrace
    May 2006

Tak ffdshow je pryč:sice nejdou titulky ve wmp ale zato po zatim krátké době musim konstatovat,že buď jsem ohluch ,nebo to praskání přestalo a ty si genius .Prostě ho neslyšim a to jsem přepnul zas na zvuk.na zákl.desce ,uvidíme po delší době

Registrace
    May 2008

To vypada, ze zvukovka nestiha prehravat vic samplu zaroven Nemas tam nainstalovanyho jeste neco podezrelyho?

Ad kodeky/titulky: starsi FFDShow je soucasti All-in-one Codec Packu v6.0.2.7 (9MB), nepouziva FFDShow Audio Mixer a neni tak narocny na vykon, zkus si ho nainstalovat + preinstalovat novejsima (napr. Vista Codecs) a neinstaluj novejsi FFDShow

Registrace
    May 2006

Já to zatim dál řešit nebudu protože všechno se zdá být o.k. a ty titl. přehraje wmplayer classic nebo jetaudio.Každopádně dík za pomoc,ještě písnu,jestli se něco změní.
    edit:tak už to zas občas(ale malinko) zapraská ,takže rozhodnuto -formát a nová instalace
    Naposledy upraveno uživatelem amrtin: 10-02-2010 v 09:14

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

jeste zkus ty vista codecs, da se tam toho nastavit vazne hodne!

Registrace
    May 2006

Takže to vypadá,že praskání odzvonilo:koupil jsem Asus Xonar D2X a nic nepraská!Zvuk je naprosto perfektní(jedu přes dig.opt.výstup).

Podobná témata

1. Přemapování výstupů
    Od adminpc v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 02-04-2012, 16:23
  2. Help ! praskani zvuku :)
    Od .blahorodje. v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 19:16
  3. Praskání v reproductorech
    Od Jech Josef v sekci Ovladače a BIOSy