reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výměna MB

bedane (80)|30.1.2010 16:52
Chci se optat, jestli je nutné po výměně základovky znovu instalovat systém.
jrx (1880)|30.1.2010 16:53
Ne. Pouze v případě, zda se jedná o OEM verzi systému. Licence je vázána na základní desku a je potřeba jej reaktivovat.
VLAN (656)|30.1.2010 17:41
Já ho jen odinstaloval ze starého PC, měl jsme tam WIN7 OEM, ale pak se mi to nechtělo aktivovat na jiném PC pomocí internetu. Jediná šance bylo telefonicky, a to fungovalo a teď vše chodí bez problému.
Logout (4018)|30.1.2010 17:50
Akorát někdy stará deska vyžaduje natolik odlišný drivery, že není úplně jednoduchý ten systém na nový desce rozběhat (např. jiný SATA řadiče apod...). Ale většinou to problém není...
VLAN (656)|30.1.2010 19:25
Já přeinstalovával OEM jen jednou, a povedlo se to. Jinak rada na závěr: Dopopručuju nechat disk se systémem, pak ho připojit a s novou deskou zapnout PC. Pak přeinstalovat, a nakonec telefonicky registrovat, po netu mi to házelo hlouposti, po telefonu to šlo bez problému.
Logout (4018)|30.1.2010 20:31
Já co jsem naposled přeinstalovával OEM, tak to ani nic nechtělo, prostě sem to přehodil, znova nainstaloval a aktivovalo se samo, takže kdybych nechal starej systém, tak by to taky asi nechtělo aktivaci, nebo jí prošlo bez problémů.