reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace Win XP

pancoo (125)|31.1.2010 15:11
Zdravim,

mam disk, na kterem byl OS Linux Ubuntu, ten jsem naformatoval na jinem pc a chtel jsem ho dat zpet do ntb ale tam uz se mi nedari spustit instalaci win. Pise mi to chybu :

Grub loading ...
Error 17

drive jsem mohl tlacitkem F12 zobrazit boot menu a nabootovat z disku xpečka ale ted to uz nejde. Nemuzu se dostat ani do biosu. Bootovaci disk Xp se sam od sebe taky nenabootuje takze vubec nevim co s tim.

Tak pokud mate nekdo zkusenosti s necim podobnym, poradte !
Diky::hmm
hl.hl (1387)|31.1.2010 15:29
Tak prvne bych resil, proc se nejde dostat do BIOSu, pak bych resil boot z instalacniho cd windows. Rozepis se, co znamena ze se nejde dostat do biosu.
pancoo (125)|31.1.2010 16:03
[quote=hl.hl;343806]Tak prvne bych resil, proc se nejde dostat do BIOSu, pak bych resil boot z instalacniho cd windows. Rozepis se, co znamena ze se nejde dostat do biosu.[/quote]

No tak ja mam ntb od Fujitsu Siemens a tam když startuje tak se zobrazi obrazovak fujitsu kde dole mi to vlastne hodi ze F12 je Bios setup, F8 je myslim Boot setup atd .... no ale tohle se mi tam uz neobjevuje a ani kdyz mackam ty tlacitka tak nereagujou. Vubec. Tak nevim jak pri startu zapnout bios. A a vlastne po uplznuti nejkay kratky doby kdy by mel jakoby nabihat uz win atd tak mi to napise tu chybu Grub a je konec na tom to stoji a tam se taky nemuzu dostat do zadny nabidky.

Ten nabeh vypada nejak takhle (obrazek z netu ne muj vlastni):
http://www.fixya.com/uploads/Howto/21BA5C4.jpg
- kde vlasten dole jak vidis tzkratky pro F12 ze je bios atd. ... tak to jsme tam mel taky ale ted se to tam uz nezobrazuje ...
kevin00 (10238)|31.1.2010 16:30
Pokud odpojíš HDD a ntb zapneš co se děje ?
Máš HDD naformátovaný na NTFS ?
DrZelenka (2491)|31.1.2010 16:43
U ntb se BIOS dava do defaultu vytazenim baterky ,ze? To by mozna mohlo pomoct.

Ten grub loading sem nekde videl ... tusim, ze u nejakyho boot loaderu pri vice OS.
pancoo (125)|31.1.2010 17:42
[quote=kevin00;343842]Pokud odpojíš HDD a ntb zapneš co se děje ?
Máš HDD naformátovaný na NTFS ?[/quote]

Ano HDD je naformatovany v NTFS a když disk odpojim tak probehne jen ten uvodni Fujitsu siremens screen a pak nic cerna obrazovka a blika podtrzitko ... nic vic
pancoo (125)|31.1.2010 17:43
[quote=DrZelenka;343852]U ntb se BIOS dava do defaultu vytazenim baterky ,ze? To by mozna mohlo pomoct.

Ten grub loading sem nekde videl ... tusim, ze u nejakyho boot loaderu pri vice OS.[/quote]

Baterku jsem skusil vytahnout a nic .... do Biosu furt nemuzu .. ja bych spis potreboval neco jako tovarni nastaveni toho ntb s naformatovanzm diskem nebo nevim .. jak se mohlo stat to, ze me to nechce nijak pustit do Biosu :(
robky (3195)|31.1.2010 18:10
[quote=pancoo;343896]Baterku jsem skusil vytahnout a nic .... do Biosu furt nemuzu .. ja bych spis potreboval neco jako tovarni nastaveni toho ntb s naformatovanzm diskem nebo nevim .. jak se mohlo stat to, ze me to nechce nijak pustit do Biosu :([/quote]

Akú klávesu vlastne používaš pre vstup do biosu .... v jednom poste vidím F12 :notsure

Do biosu sa dostaneš cez F2 ....

Ad hdd: radšej ako formátovať by som zrušil partíciu/-e, pri inštalácii si ju/ich vytvoríš nanovo
pancoo (125)|31.1.2010 18:14
[quote=robky;343905]Akú klávesu vlastne používaš pre vstup do biosu .... v jednom poste vidím F12 :notsure

Do biosu sa dostaneš cez F2 ....

Ad hdd: radšej ako formátovať by som zrušil partíciu/-e, pri inštalácii si ju/ich vytvoríš nanovo[/quote]

Tak F2 samotné jsem ted taky zkoušel a nic .... No ale i kdyby zrušil partici tak budu mit sice cistej disk ale stejne mi nenabehne instalacka winx kdyz ji tam dam, protoze mi to nedovoli bootovat jinak nez z disku.:mistake
hl.hl (1387)|31.1.2010 18:16
[quote=pancoo;343896]Baterku jsem skusil vytahnout a nic .... do Biosu furt nemuzu .. ja bych spis potreboval neco jako tovarni nastaveni toho ntb s naformatovanzm diskem nebo nevim .. jak se mohlo stat to, ze me to nechce nijak pustit do Biosu :([/quote]

Ja na neco podobneho narazil pri instalaci Windows na nejakemn PC. Nevim, jestli to byla nahoda, nebo to melo souvislost s tou instalaci. Chtel jsem si neco zkontrolovat behem restartu pri instalaci Windows, ale nedostal jsem se do BIOSu. Nicmene jsem to nijak neresil, protoze to nebylo dulezite. Podival jsem se tam pozdeji.

Jinak s tou baterkou je to jak? Jakou vlastne baterku jsi vytahl. MrZelenka to napsal tak, jakoby melo pomoci vytahnout hlavni baterii (akumulator). Tak to samo neni, musi se vyndat baterka (pecka) na boardu.
pancoo (125)|31.1.2010 18:18
[quote=hl.hl;343909]Ja na neco podobneho narazil pri instalaci Windows na nejakemn PC. Nevim, jestli to byla nahoda, nebo to melo souvislost s tou instalaci. Chtel jsem si neco zkontrolovat behem restartu pri instalaci Windows, ale nedostal jsem se do BIOSu. Nicmene jsem to nijak neresil, protoze to nebylo dulezite. Podival jsem se tam pozdeji.

Jinak s tou baterkou je to jak? Jakou vlastne baterku jsi vytahl. MrZelenka to napsal tak, jakoby melo pomoci vytahnout hlavni baterii (akumulator). Tak to samo neni, musi se vyndat baterka (pecka) na boardu.[/quote]

No ja jsme pochopitelne vytahl jen tu hlavni napajeci. Protoze nevim kde na boardu u NTB tu baterku mam. Presne a jen kvuli tomu se mi ted nechce ntb rozebirat. Neni nekde pobliz nejakeho otvoru jako kdyz muzu lehce vymenit disk nebo ramky atd ? ....
robky (3195)|31.1.2010 18:24
[quote=pancoo;343894]Ano HDD je naformatovany v NTFS a když disk odpojim tak probehne jen ten uvodni Fujitsu siremens screen a pak nic cerna obrazovka a blika podtrzitko ... nic vic[/quote]

Tak ma napadá, skús pri vytiahnutom hdd vložiť cd do mechaniky a zapnúť ntb... ak nie je v biose zakázané bootovanie z cd - mal by ntb nabootovať z cd
hl.hl (1387)|31.1.2010 18:27
[quote=pancoo;343911]No ja jsme pochopitelne vytahl jen tu hlavni napajeci. Protoze nevim kde na boardu u NTB tu baterku mam. Presne a jen kvuli tomu se mi ted nechce ntb rozebirat. Neni nekde pobliz nejakeho otvoru jako kdyz muzu lehce vymenit disk nebo ramky atd ? ....[/quote]

Vetsinou je to dosazitelne po vyndani klavesnice. Ale je otazka jestli i u Fujitsu. Zkus napsat uplne presny typ at zkusime pohledat servisni manual.
pancoo (125)|31.1.2010 18:28
[quote=hl.hl;343920]Vetsinou je to dosazitelne po vyndani klavesnice. Ale je otazka jestli i u Fujitsu. Zkus napsat uplne presny typ at zkusime pohledat servisni manual.[/quote]

Jo ak to by jeste slo. Je t oFujitsu - Siemens AMILO Pro V3545
hl.hl (1387)|31.1.2010 19:34
Tak jak jsem procital nejakou anglickou diskuzi, tak tento problem je celkem "normalni" u vicero typu notebooku FS. Nekomu se treba po mesici ukazalo to start menu a v tu chvili slo jit do BIOSu. Po restartu to pry zase zmizelo a uz to neslo. Nekomu nepomohlo ani vyndani baterie pro BIOS. Jednomu zase pomohlo vyndat obe pameti, spustit notebook bez nich, pak je vratit a uz mel start menu.

Kazdopadne pokud by ses nejakym omylem dostal do toho BIOSu, tak prvni co nastav je moznost bootovat z CD. Pak by se uz dalo pouzit napriklad Hirens'boot CD.

Edit: Zkousel jsi radu od robkyho?
pancoo (125)|31.1.2010 20:01
Ted jsme tu nebyl tak ted jdu všechno vyzkoušet a napišu sem ....
pancoo (125)|31.1.2010 20:11
[quote=robky;343918]Tak ma napadá, skús pri vytiahnutom hdd vložiť cd do mechaniky a zapnúť ntb... ak nie je v biose zakázané bootovanie z cd - mal by ntb nabootovať z cd[/quote]

Cus tak toto jsme ted skusil a nabehla instalacka win.... tak jsme ho tam ted soupl zpatky a doufam ze ho rozpozna jeste .... a pokud jo tak to snad uz bude fungovat
pancoo (125)|31.1.2010 20:15
Tak mi to nerozpoznalo disk ..... a musel jsem restart a uz to zase nejde s tim diskem ...
hl.hl (1387)|31.1.2010 20:22
[quote=pancoo;343986]Tak mi to nerozpoznalo disk ..... a musel jsem restart a uz to zase nejde s tim diskem ...[/quote]

Vyndej disk a nabootuj z Hiren's boot CD. Tam je pak v menu BIOS & CMOS Tools. A tim by se dal shodit BIOS do defaultnich hodnot a mohlo by se zobrazit START MENU a pres F2 by ses mohl konecne dostat do BIOSu.
robky (3195)|31.1.2010 20:31
[quote=pancoo;343986]Tak mi to nerozpoznalo disk ..... a musel jsem restart a uz to zase nejde s tim diskem ...[/quote]

Máš na disku len jednu partíciu, resp. dáta o ktoré nechceš prísť?

S pripojeným diskom ti to nejde preto, lebo bootloader grub je zapísaný do mbr sectoru - a ty si iba sformátoval partíciu (ovšem mbr zostal) ...

Pripojil by som disk do iného pc, zvolil bootovanie z cd, vložil cd Win XP, spustiť Recovery konzolu a použiť príkaz fixmbr
pancoo (125)|31.1.2010 20:43
[quote=robky;343993]Máš na disku len jednu partíciu, resp. dáta o ktoré nechceš prísť?

S pripojeným diskom ti to nejde preto, lebo bootloader grub je zapísaný do mbr sectoru - a ty si iba sformátoval partíciu (ovšem mbr zostal) ...

Pripojil by som disk do iného pc, zvolil bootovanie z cd, vložil cd Win XP, spustiť Recovery konzolu a použiť príkaz fixmbr[/quote]

Tak já jsem to udělal trošku jinak ... a hnedka po tom co nabootovalo cd jsem tam šoupl disk ... on ho stačil rozpoznat a už mi běží instalačka .... tak uvidime co dal bude .....
robky (3195)|31.1.2010 20:47
[quote=pancoo;343998]Tak já jsem to udělal trošku jinak ... a hnedka po tom co nabootovalo cd jsem tam šoupl disk ... on ho stačil rozpoznat a už mi běží instalačka .... tak uvidime co dal bude .....[/quote]

Dosť neštandardné riešenie:idea ... ale pokiaľ sa to rozbehlo, prečo nie ...
Teraz by to už malo byť v poriadku, inštalátor win upraví mbr podľa seba a bootovanie z disku by malo byť v poriadku ...

Stále mi je však záhadou, prečo sa nedá dostať do biosu, asi nejaký bug:notsure
hl.hl (1387)|31.1.2010 21:15
[quote=robky;343999]Stále mi je však záhadou, prečo sa nedá dostať do biosu, asi nejaký bug:notsure[/quote]

Jj, je to nejaky bug u FS. Na tomto foru je stejneho problemu povicero u ruznych modelu.