reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Enermax uvedl novou řadu Modu a Pro, nyní 87+

Logout (4018)|31.1.2010 16:45
Zajímavý jer, jestli se tomu testu dá věřit, že 600W zdroj má v nízký zátěži větší účinnost než 500W, ten pod 20% (čili u sestav s míň než 100W, což kancelářský mít můžou) padá rychle dolu....
VLAN (656)|31.1.2010 16:50
Mě osobně, nejvíce zaujal špičkový výkon 700W verze. Ve špičká dosáhne až výkonu 1014W!! Pokud se v testu nespletli redaktoři, Tak je to opravdu pozoruhodné.Podle recenze je to opravdu špičkový zdroj, takový jaký má být.
Logout (4018)|31.1.2010 16:53
No on aby zdroj měl takovou účinnost, tak nemůže bejt ošizenej. Myslím, že to je právě ten důvod, proč ty silnější zdroje maj v extrému lepší účinnost - na tom nejslabšim se "šetřilo" :-).
Škoda, že ty křivky nevynesly do jednoho grafu.
Update: tady jim ty křivky účinnosti vyšly ale jinak
http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3723&p=12
tady to zas vypadá na to, že nejlepší je 500W - tak je to asi chyba měření.
V každym případě lepší zdroj asi teďka k sehnání není....
Richmond (8084)|31.1.2010 16:59
Ten zdroj (500w a 600w verze) mel vcera vyjit, na 80plus.com jsou zatim jen parametry predprodukcni verze, na jednom cinskym serveru je uz i otevreny a udajne zero 0A v C6 rezimu ;)
VLAN (656)|31.1.2010 17:11
[quote=Logout;343863]No on aby zdroj měl takovou účinnost, tak nemůže bejt ošizenej. Myslím, že to je právě ten důvod, proč ty silnější zdroje maj v extrému lepší účinnost - na tom nejslabšim se "šetřilo" :-).
Škoda, že ty křivky nevynesly do jednoho grafu.
Update: tady jim ty křivky účinnosti vyšly ale jinak
http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3723&p=12
tady to zas vypadá na to, že nejlepší je 500W - tak je to asi chyba měření.
V každym případě lepší zdroj asi teďka k sehnání není....[/quote]

To máš pravdu, je to asi nejlepší zdroj. Enermax ale prý bude prodávat i řadu 82+, jen jí mírně upravil, tím, že k napájecímu kabelu přidal držák, který chrání kabel aby nevypadával.Tu řadu 82+ ještě změnili jednou drobností, přidali jí koncovku II, což si myslím, že by se hodily spíše s většími změnami a značilo by to produkt druhé generace.
VLAN (656)|31.1.2010 17:19
Tyhle ,,příchytky,, na napájecí kabel se celkem hodí. Než jsem poslal svůj Pro82+ na reklamaci, zjistil jsem, že pokud kabel domáčknu, tak zdroj přestane vydávat divné zvuky. možná se tím výrobce poučil, a zjistil, že je tohle řešení.
Logout (4018)|31.1.2010 17:23
Já mám dojem, že u řady 82+ II udává účinnost bronze, což u starý verze nedával.
Ale možná si to jen nechal certifikovat?
Richmond (8084)|31.1.2010 17:23
Obavam se, ze ten kousek dratku nepomuze ponevadz ty kabely co se dodavaji ke zdroji nemaji zarezy po celem obvodu ale jen do pulky :) BTW doporucuji precist navod, kde je jasne psano, ze se ma kabel nejdrive zasunout do zdroje a pak teprve do elektriky (jak u Liberty tak PRO/MODU nepisou kabel zasunout jen do poloviny aby zacala praskat filtrace :))
jrx (1880)|31.1.2010 17:25
Pěkný, ale trochu drahý. Seasonic X-650 je srovnatelný a výjde na 3200kč s daní plus mínus. Tohle Alfa prodává o více než litr dráž a slabší 600W model je pořád 500 korun nad Seasonicem.
VLAN (656)|31.1.2010 17:34
Ano, máš pravdu. ten Seasonic X650 je navíc plně modulární. Zas já třeba mám Enermax rád, takže to neřeším, ale ještě mi můj Pro82+ nepřišel z reklamace, zbývá jim ještě 5 dní, pokud nestihnou tak mi budou vracen peníze. Až je vrátí, tak budu mít 3,3tis kč, tak uvidím co koupím. Vzhledem k tomu, že je Enermax zatím nedostupný, je možné , že se rozhodnu pro Seasonic.
Richmond (8084)|31.1.2010 17:34
Jo to mozna jo ale po nakejch slevach a kdovi co si... Jestli si mam vybrat mezi Enerem 600w (ikdyz bych stejne bral 500w) a Seasonicem (bez naky pofiderni slevy je rozdil 127,-) tak zvolim Enermax uz jen kvuli tomu, ze jejich zdroje jsou spicka + maji vic vetvi + jsou tissi ;) a dostanu i samolepku :D Dokud nebudu davat Seasonicy tak dlouho jako Enery tak k nim nebudu mit takovou duveru...


edit: boze muj, modularni kabelaz = masirka pro tuningare, stejne tam naperete pomalu 90% kabelu tak nevim o co jde? Zkouseli jste si vazeni dokupovat modularni kabelaz?
VLAN (656)|31.1.2010 17:36
[quote=Richmond;343887]Jo to mozna jo ale po nakejch slevach a kdovi co si... Jestli si mam vybrat mezi Enerem 600w (ikdyz bych stejne bral 500w) a Seasonicem (bez naky pofiderni slevy je rozdil 127,-) tak zvolim Enermax uz jen kvuli tomu, ze jejich zdroje jsou spicka + maji vic vetvi ;) a dostanu i samolepku :D Dokud nebudu davat Seasonicy tak dlouho jako Enery tak k nim nebudu mit takovou duveru...[/quote]

pozor na tu samolepku !! :D Já jsem v pátek stavěl PC do kterého jsem dávám Pro82+ 525W II a nálepka tam nebyla !! je to divné, já mám Pro82+ asi 9měsíců, a nálepka tam byla, dokonce 2.
Richmond (8084)|31.1.2010 17:37
Kdyby sis ho koupil ode me tak ti samozrejme poslu obratem pytlicek se samolepkami s omluvnym dopisem ;)

edit: ze by sleva prave kvuli tomu, ze si to nakej manipulator se zbozim rozbalil a otestoval a pak ti to prodal? Miluju tyhle "serioznosti" :) Ma to prijit zataveny a basta!
jrx (1880)|31.1.2010 17:39
Prdlajs slevy, X-650 stojí 3,2 odjakživa. Enermax to s tou cenou prostě přestřelil a hotovo.
VLAN (656)|31.1.2010 17:39
[quote=Richmond;343889]Kdyby sis ho koupil ode me tak ti samozrejme poslu obratem pytlicek se samolepkami s omluvnym dopisem ;)[/quote]

Všechny komponenty byly nakoupené v Alza. cz, nikdy jsme tam neměl problém, až na ty dlouhé reklamace...
Richmond (8084)|31.1.2010 17:45
[quote=Jiri@tncm;343891]Prdlajs slevy, X-650 stojí 3,2 odjakživa. Enermax to s tou cenou prostě přestřelil a hotovo.[/quote]
Nj, ale Enermax si to evidentne muze dovolit, neni to jako sockackej Seasonic kterej musi mit vzdycky o padesat konektoru vic aby si to nekdo koupil a pak se vytahoval jak ma vic konektoru pritom tam akorat prekazej. Chapu, ze naka stovka navic nekoho zabije, ale me rozhodne ne ;) Gigabajte :D

edit: se podivej na tu hroznou ťuning mrizku :rolleyes:
jrx (1880)|31.1.2010 17:52
Hele Richmonde, buďto budeme normálně diskutovat a nebo žvanit, jako to zatím předvádíš ty. Na to druhé dneska nemám náladu. Až příjdeš s nějakým pádným argumentem, proč připlácet litr (SS X-650 -> Modu87+ 700W) za podobně kvalitní ač v některých ohledech mírně (ale opravdu mírně) horší zdroj, můžeme pokračovat.
Richmond (8084)|31.1.2010 18:10
Jakej zase MODU? Bavim se o PRO - modularni kabelaz nema smysl, je to jen masaz (ruku na srdce, kolikrat jsi do modularniho zdroje zapichaval dalsi draty?). Rozdil mezi PRO a SS je +/- kilo (cili co dodavatel to jina cena = zanedbatelna castka vzhledem k porizovaci cene). To ze ma Ener nejakou tu vyhodu si necha zaplatit a jak dobre vis tak i malickata vyhoda v hi-endu se plati neadekvatne vzhledem k prinosu, ze? Baworak ti taky da slusny auto v zakladu, ale abys dostal plnou palbu tak si priplatis dalsich pul mega a ve finale je to jen o kolech a naraznikach (cili detailech, ktery ovsem svoje zakazniky urcite ma). Jasny, muzes si koupit Mercedes, ale stejne bude vzdycky o malilickatej kousek za nim ikdyz je na prvni pohled stejnej ne-li lepsi ;)
elpsycho (1602)|31.1.2010 18:34
Modulární zdroj si spíš koupím abych nemusel uklízet přebytečné kábly než abych jich mohl přidat víc než je na normálním zdroji.
Richmond (8084)|31.1.2010 18:40
A kolik jich je prebytecnejch? Jeden nebo dva?
VLAN (656)|31.1.2010 18:57
[quote=Richmond;343926]A kolik jich je prebytecnejch? Jeden nebo dva?[/quote]

Jo, tohle jsem si také říkal, když jsem vybíral nový zdroj za našetřené peníze. Koupil jsem zdroj bez modulární kabeláže, protože když už zdroj s modulární kabeláží, tak kompletní, něco jako Seasonic X650, což v té době nabízel jen Coolermaster a já chtěl zdroj na úrovni Enermaxu.
Richmond (8084)|31.1.2010 19:14
Cert vem kabelaz, Enermax je proste best, 1kW zdroj s vysokou ucinnosti neni az takova vyjimka, horsi je to samy dosahnout v mensi "kubature" coz Ener ocividne umi :thumb
lexxxa (714)|31.1.2010 19:26
[quote=Richmond;343887].... a dostanu i samolepku :D[/quote]


pekny kulovy, me ji samozrejme nedali:angry,taky jsem byl pekne nastvanej,holt smula,ja mam na to stesti:D:D

a rozhodne modu- k cemu mi x molexu kdyz nezapojim ani jeden? a kabelaz si ze zbytku trosku zrucny clovek udela jakou potrebuje,pouziji pouze konektory a uz muzu vynikat;),kdyz budu mit big tower tak koupim PRO,ale do malej skrini imho lepsi MODU,kdyz to ma nejak vypadat, ale to je vec nazoru,proto je vyber;)
16cmfan (2153)|31.1.2010 19:27
[quote=Richmond;343948]Cert vem kabelaz, Enermax je proste best, 1kW zdroj s vysokou ucinnosti neni az takova vyjimka, horsi je to samy dosahnout v mensi "kubature" coz Ener ocividne umi :thumb[/quote]

Tiež mam podobný nazor... modu zdroje su pre ludi, ktory maju jednu grafiku, jednu mechaniku a hardisk.... kupia si modu zdroj... alebo za usetrene penizky dalsi Hardisk :D

// jakou samolepku ? K enerovi ? Ja chci takýý :D
Logout (4018)|31.1.2010 19:35
Zas je nefér srovnávat 650 seasonica se 700enerem, ta 650 je svejma výkonama přesně mezi 600 a 700.
Jinak oboje sou to perfektní zdroje, seasonic umí o něco lepší účinnost při nižších zatížení, podle hadwaresecrets zas seasonic o něco líp vyšší zatížení, ener je k dispozici i za menší peníze 500W, seasonic je zas levnější - oba maj něco do sebe, tak se nemusíte hádat, ne? :-)
Richmond (8084)|31.1.2010 19:36
[quote=lexxxa;343953]
a kabelaz si ze zbytku trosku zrucny clovek udela jakou potrebuje,pouziji pouze konektory a uz muzu vynikat;),kdyz budu mit big tower tak koupim PRO,ale do malej skrini imho lepsi MODU,kdyz to ma nejak vypadat, ale to je vec nazoru,proto je vyber;)[/quote]
Tak jo, sezen si krimpovaci kleste, konektory a 2 dny volna ;)
Jasne, do mrnavy bedny za petikilo si koupim zdroj za trojku (ikdyz ano, jsou i taci).
Jo a koupim si treba do slusnejsiho HTPC Seasonica 650w protoze ho zatizim tak na 25% (takze ani na tu ucinnost se nedostanu).

edit: no aspon ze Logoutovi to doslo :thumb

edit: hele a okradli vas teda i o suchy zipy? (MODU 4ks, PRO 2ks) :)
16cmfan (2153)|31.1.2010 19:40
[quote=Richmond;343960]

edit: hele a okradli vas teda i o suchy zipy? (MODU 4ks, PRO 2ks) :)[/quote]

ja mam na Ecu 2 suchý zipsy... jinak, to mi hlava nebere... vic kablu - mene zipsu, mene potencialne zapojených kablu - víc zipsu ?
Logout (4018)|31.1.2010 19:41
Jinak MODU zdroj má jednu výhodu - když chci na chvíli připojit něco do PC, tak nemusím vytahávat schovaný nebo stočený kabely, ale šáhnu do šuplíku, připojím další kšandu a jedu....
lexxxa (714)|31.1.2010 19:43
[quote=Richmond;343960]Tak jo, sezen si krimpovaci kleste, konektory a 2 dny volna ;)
Jasne, do mrnavy bedny za petikilo si koupim zdroj za trojku (ikdyz ano, jsou i taci).
Jo a koupim si treba do slusnejsiho HTPC Seasonica 650w protoze ho zatizim tak na 25% (takze ani na tu ucinnost se nedostanu).

edit: no aspon ze Logoutovi to doslo :thumb

edit: hele a okradli vas teda i o suchy zipy? (MODU 4ks, PRO 2ks) :)[/quote]

ja mel 4 zipy- ad kabely- samozrejmne te to musi bavit, osobne si napr. vetsinu audio kabelu delam sam,presne na miru,a jelikoz mi zustala vetev SATA od corsaira- oni maj reseny saty jen nacvakavaci nozovej mechanismus, takze si ho cvaknes kam potrebujes na kabel, tak se chystam udelat svoji kabelaz- ale beru to jako konicek- vetsina lidi to asi nepotrebuje, ale kdyz ta moznost je;)
Richmond (8084)|31.1.2010 19:49
Nacvakavaci konektory se daji koupit normalne, neni to vysada Corsairu, mely to uz zdroje pred 5-10 lety (tzn. i "stary" molexy) ;)
Ano, s kabely si taktez pohravam, nyni ne uz tak z duvodu ze mi to bavi, ale z toho duvodu, ze mi za to zakaznik zaplati ;) (+ samozrejme nejsem prase takze to ani nenechavam roztahany byt je to pc za 5tisic z bazaru)

@Logout: Jasne, ale bednu otvirat musis co? Ja mam jeden dlouhej na mechanice, dosahne na bednu kam si pripojim co chci (pouze v pripade nouze, radeji pouzivam k tomuto ucelu urceneprodukty), nemusim tedy sahat ani ke zdroji, na molex muzu pripojit jeste dalsi/delsi kablatd. :)
VLAN (656)|31.1.2010 19:57
[quote=lexxxa;343967]ja mel 4 zipy- ad kabely- samozrejmne te to musi bavit, osobne si napr. vetsinu audio kabelu delam sam,presne na miru,a jelikoz mi zustala vetev SATA od corsaira- oni maj reseny saty jen nacvakavaci nozovej mechanismus, takze si ho cvaknes kam potrebujes na kabel, tak se chystam udelat svoji kabelaz- ale beru to jako konicek- vetsina lidi to asi nepotrebuje, ale kdyz ta moznost je;)[/quote]


Já měl u mého Pro82+ 625W 2 nálepky, jednu jsem dal na PC, druhou na mobil. Dále jsem měl v balení 2 suché zipy, ale ty jsem nevyužil, plastové stahovací pásky mi přišly, a ten názor stále mám, jako lepší řešení. Stahovací páska to stáhne lépe než suchý zip. Je to s těmi samolepkami nějaké divné...uvidím co mi přijde z reklamace, když tak zkusím napsat do zastoupení Enermaxu, proč už je nedodávají.
Richmond (8084)|31.1.2010 20:02
[quote=VLAN;343975]JStahovací páska to stáhne lépe než suchý zip.[/quote]
To jo, ale mozna tak natvrdo do kejsu (ja tam lepim takovy ctverecky jak se skrz ne protahne pasek a stahne na libovolny misto), ale treba ten "ready" slahoun mam stazenej suchym zipem :)

edit: nekde tu mam i ty dlouhy obdelnikovy smolepky Enermax :) Si uplne pripadam jak miliardar :)
IMG_0668.JPG
VLAN (656)|1.2.2010 16:56
[quote=Richmond;343978]To jo, ale mozna tak natvrdo do kejsu (ja tam lepim takovy ctverecky jak se skrz ne protahne pasek a stahne na libovolny misto), ale treba ten "ready" slahoun mam stazenej suchym zipem :)

edit: nekde tu mam i ty dlouhy obdelnikovy smolepky Enermax :) Si uplne pripadam jak miliardar :)[/quote]

JJ, s nálepkami si taky připadám dobře :D Chtělo by to, aby každý výrobce povinně přidával nálepku, ale třeba u Eurocase by to nebylo nutností, tu bych ani nechtěl :D
hawkeye9898 (818)|2.2.2010 20:28
cela diskusia je jak nejaky futbalovy alebo hokejovy zapas..

kazdy kope za svoju znacku
ci uz niekto kupi seasonic x650 alebo nove enermaxi nebude lutovat a ticho :)
VLAN (656)|3.2.2010 05:31
[quote=hawkeye9898;344709]cela diskusia je jak nejaky futbalovy alebo hokejovy zapas..

kazdy kope za svoju znacku
ci uz niekto kupi seasonic x650 alebo nove enermaxi nebude lutovat a ticho :)[/quote]

A ty jseš rozhodčí? :D

Jinak ty X-650 budou v ČR 22.2.2010
jrx (1880)|3.2.2010 14:31
[quote=hawkeye9898;344709]cela diskusia je jak nejaky futbalovy alebo hokejovy zapas..

kazdy kope za svoju znacku
ci uz niekto kupi seasonic x650 alebo nove enermaxi nebude lutovat a ticho :)[/quote]

Než něco plkneš, doporučuji si přečíst celý thread. Nikdo tady za nic nekope.
hawkeye9898 (818)|3.2.2010 17:46
[quote=Jiri@tncm;344977]Než něco plkneš, doporučuji si přečíst celý thread. Nikdo tady za nic nekope.[/quote]

akoze troska srandy ci to tu nemoze byt?
preto prirovnanie k futbalovemu zapasu atd...ocividne to VLAN pochopil iny nie ale s tym uz nic nenarobim