reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nesprávně vypalená data

ToNiX (13)|31.1.2010 19:05
Dobrý den,

vlastním CD/DVD vypalovačku SONY DVD RW DW-D23A. Vždy mi tato vypalovačka sloužila bez problémů, ale nutně potřebuji vypálit velké množství dat. Při vypalování na DVD-R mi vypalovací software(Nero i Alcohol 120%) ohlásil úspěšné vypálení.Bohužel na povrchu DVD není nic vidět, žádná stopa. V počítači DVD ukazuje že je plné ,ale bez souborů. Je už to asi rok zpátky co jsem vypaloval DVDčka...no minimáně 6 měsíců. Napadlo mě že čočka může být od prachu( Celý PC mám už asi 5 nebo 6 let a prachu je v něm hromady). Neznáte někdo nějaký způsob vyčištění čočky nebo nějáké alternativní možnost?

Děkuji za odpovědi

S pozdravem ToNiX
StD (1963)|31.1.2010 19:34
[quote=ToNiX;343940]...nebo nějáké alternativní možnost?
...[/quote]
= Jiná mechanika.
Logout (4018)|31.1.2010 19:38
Ještě je teoretická možnost vyčištění čočky čistícím CD, popř. vypalovačku rozmontovat a čočku "umejt" (nejlíp nějakym lihem). Ale moc šance bych tomu nedával, obzlášť čistící CD jsou většinou na nic.
StD (1963)|31.1.2010 19:48
[quote=ToNiX;343940]... ohlásil úspěšné vypálení.Bohužel na povrchu DVD není nic vidět, žádná stopa. V počítači DVD ukazuje že je plné ,ale bez souborů...[/quote]

Buď tak laskav a popiš, co děláš, nejlépe screeny nastavení. Nemáme tu Křišťálovou kouli.

Není zapnutá simulace vypalování? Ukazuje se to "vypálené" DVD jako uzavřené, tj. že na něj nejde vypalovat? atd. atd.

To nejjednodušší = šáhnout do šupliku a zasunout náhradní mechaniku +ověřit funkci OS, jsem ti už napsal v 1. postu.
ToNiX (13)|31.1.2010 21:03
[quote=StD;343968]Buď tak laskav a popiš, co děláš, nejlépe screeny nastavení. Nemáme tu Křišťálovou kouli.

Není zapnutá simulace vypalování? Ukazuje se to "vypálené" DVD jako uzavřené, tj. že na něj nejde vypalovat? atd. atd.

To nejjednodušší = šáhnout do šupliku a zasunout náhradní mechaniku +ověřit funkci OS, jsem ti už napsal v 1. postu.[/quote]

Takto to mam nastavené vždy a nikdy nebyl problém(až teď).

Jinak na čistící DVD jsem zapomněl , díky za připomenutí.

BTW: šahnout do šuplíku můžu ,ale pochybuju že vytáhnu mechaniku.
BTW2: Ověřit OS ? Jak ?
hl.hl (1387)|31.1.2010 21:22
Jaka presne pouzivas media? Me presne to same dela interni vypalovacka v mem uz dost starem notebooku kdyz bych chtel vypalit na CDRW ktere jsou dnes uz na vyssi rychlosti, nez ktere umi mechanika. A tak kdyz bych vypalil tou nizsi rychlosti, tak jsou jako by se nic nezapsalo. Jestli to nemuze byt neco podobneho kdyz vidim tu rychlost vypalovani 2x.
ToNiX (13)|31.1.2010 21:35
Osobně vypaluji nižšími rychlostmi ,protože jsem slyšel že při nižší rychlosti zapisu bude zapis "kvalitnější" a déle vydrží. Zkusím to vypalit rychleji a podám zprávy. Co se týče DVD tak teď mám doma nějáké neznačkové DVD-R.
StD (1963)|31.1.2010 21:59
To je nějaký ISO, že to vypaluješ na DAO? (Disc-At-Once)???
Nebyla náhodou v dotazu řeč o datech? = SAO (Session-At-Once).

"Ověřením OS" jsem měl na mysli to, zda se to bude s jinou mechanikou chovat v operačním systemu stejně.

Jinak rychlost 2x už nemusí některé kombinace mechanik/medií zvládat. Obvykle je ideální polovina Max. rychlosti media.
ToNiX (13)|31.1.2010 23:11
[quote=StD;344019]To je nějaký ISO, že to vypaluješ na DAO? (Disc-At-Once)???
Nebyla náhodou v dotazu řeč o datech? = SAO (Session-At-Once).

Jinak rychlost 2x už nemusí některé kombinace mechanik/medií zvládat. Obvykle je ideální polovina Max. rychlosti media.[/quote]

Ano ISO to bylo takže DAO. (V alcoholu to stejně jinak nastavit nejde)
Ano řeč byla o datech ,ale do pojmu data zahrnujeme vše tzn. to může být mp3 nebo nějaké exe nebo jakikoli jiný formát. Mohou se vzajemně kombinovat a pořad jsme u pojmu data.
(Pokud se mýlím opravte mě)

Jinak už to je VYŘEŠENO takže LOCK
Problém byl s rychlostí. 8x už se to vypalilo. Pro příště se budu držet vašeho pravidla: Obvykle je ideální polovina Max. rychlosti media.

Díky za pomoc.
StD (1963)|1.2.2010 07:28
[quote=ToNiX;344042]...Ano řeč byla o datech ,ale do pojmu data zahrnujeme vše tzn. to může být mp3 nebo nějaké exe nebo jakikoli jiný formát. Mohou se vzajemně kombinovat a pořad jsme u pojmu data.
(Pokud se mýlím opravte mě)
...[/quote]
To je vcelku jedno, co to je za data, ale jde o adresářovou strukturu ISO9660 + UDF/Jolliet.