reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Svislý pruh přes obrazovku

pavel1980 (2)|2.2.2010 11:37
Dobrý den, mám monitor LG Flatron L1930B 19 palců a s ním následující problém - včera se mi na monitoru po přechodu z režimu šetřiče obrazovky zpět do Windows objevil v levé části obrazovky světle modrý vertikální pruh přes celou výšku obrazovky (viz. foto). Nepodařilo se mi jej žádným způsobem odstranit, nepomáhá zapnout/vypnout, restart počítače, výměna kabelů grafiky, pruh tam je dokonce i když je vytažený VGA kabel - přes monitor běhá hlášení o odpojeném signálovém kabelu a pokaždé, když bílá písmena najedou na místo, kudy prochází pruh, tak zmodrají, takže pruh je tam stále, takže se evidentně jedná o hardwarový, ne softwarový problém.

Po dotazu do jednoho servisu monitorů mi bylo odpovězeno, že problém je ve vadném řadiči LCD panelu, který je součástí displeje, takže jediné řešení by bylo vyměnit displej.
V elektronice se vůbec nevyznám, myslel jsem si, že by to mohl způsobovat nějaký studený spoj nebo tak něco, nějaká prkotina, nerad bych zbytečně platil za výměnu celého displeje (monitor už není v záruce).

Nesetkal jste se s tím někdo, popř. mají v tom servise pravdu nebo mě chtějí jen natáhnout?

Díky za odpovědi.
P1040133.jpg
johny__g (6387)|2.2.2010 11:45
Obávám se, že mají pravdu.
xmarek (1676)|2.2.2010 12:11
[quote=pavel1980;344498]Nesetkal jste se s tím někdo, popř. mají v tom servise pravdu nebo mě chtějí jen natáhnout?[/quote]Nemyslím si, že by si z tebe chtěl někdo vystřelit. Podobný problém jsem viděl u jednoho firemního panelu a šel okamžitě do servisu (výměna panelu).
Marenek (239)|2.2.2010 12:54
o hardwarový problém se jedná na první pohled :-(

nějakej vakl v konektorech by to mohl být, kdyby tam nějaké byly. rozebrat, vyfoukat prach, zatahat za šňůry někdy na opravu postačí, ale taky to může dopadnout mnohem hůř.

mě se podobně postiženej notebook opravil po neúmyslném nešetrném klepnutí. ovšem že bych tento dostup obecně doporučoval, to ne.
Richmond (8084)|2.2.2010 12:58
[quote=Marenek;344516]
nějakej vakl v konektorech by to mohl být, kdyby tam nějaké byly[/quote]
"Vakl" v konektorech = treba vynechany radky, tim to asi nebude.
pavel1980 (2)|2.2.2010 13:14
Díky za odpovědi, ale moc jste mě nepotěšili :-( Konektory jsem zkoušel profouknout, hýbat s nimi, i jsem zkoušel na monitor různě poklepávat a naklánět ho, měnil jsem připojení DVI i D-sub, ale pruh drží jak přibitý... :-( A rozebírat monitor si netroufám.
r34ktor (7477)|2.2.2010 13:29
[quote=pavel1980;344524]A rozebírat monitor si netroufám.[/quote]
Obávám se, že tady nějaké kývání přípojným konektorem nepomůže. Servis má pravdu, chyba bude někde uvnitř signálových obvodů panelu. Když se podíváš na jeho konstrukci, bude ti jasné, že nic jiného než výměna nepřipadá v úvahu.

Otázkou je ovšem rentabilnost takového zásahu. Mnohdy je totiž lepší rovnou koupit nový monitor.