reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC které si neumím vysvětlit

kropac (4)|2.2.2010 23:32
Dobrý den,
už nevím, na koho bych se měl obrátit, tak píši sem na forum.
Můj bratr měl 4 roky starý PC, které se z ničeho nic začalo chovat nestandartně, zamrzal systém, disk se sám od sebe vypínal. Po otevření casu jsme zjitili, že odešel větrák na čipsetu, tak jsme se rozhodli že PC nebudeme opravovat, ale rovnou koupíme novou základovou desku(Asus M4A785TD-V EVO - AMD 785G), procesor(AMD Athlon II X4 620) a samozřejmě ramky(Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9). Po sestavení všech komponent dohromady, počítač běžel normálně. Bohužel uběhl asi jen týden, než začal OS zase zamrzávat, zjistili jsme, že za to může harddisk, který se stále sám vypínal. Zkoušel jsem ho na jiných počítačích, zkoušel jsem ho i jako externí hd, ale nic nepomohlo, vypínal se stále, tak jsme zakoupili nový hd (HDD WD Caviar Black, 3,5" SATA II). Když se nový hd zapojil, tak zprvu nešel vůbec naalokovat, jako by nebyl k PC žádný harddisk připojen, po chvíli si však dal říct. Nainstalovali jsme na něj windows 7, které ze začátku běželi na výbornou, ale zhruba po 6 dnech PC zase zamrnul (disk se přitom ale nevypínal), párkrát to vyřešil reset PC, dokonce, když jsme vyměnili kabel od hd, tak se situace nachvíli zlepšila, pak se už bratr nedostal ani do windows a dnes nastala nejhorší situace, disk nejde nabootovat ani v biosu, jako by nebyl připojen k PC.
Budu rád za sebemenší radu, jak tento problém opravit, popř. co dělat, abych se dozvěděl víc o tom, proč se to děje.
Děkuji
Richmond (8084)|2.2.2010 23:40
Na jinem pc bezi disk normalne?
kropac (4)|3.2.2010 00:05
Ten první ne, ten novej jsem zatím zkoušel jen jako externí a běžel, zítra ho vyzkoušim na jiném PC.
jerryczech007 (98)|3.2.2010 00:19
Když nabootuješ z instalačního DVD Win7, nabídne se ti ten disk ? Pokud ano, zkusil bych novou instalaci Win7, s novým zformátováním disku (NE rychlým, ale normálním).
kropac (4)|3.2.2010 12:06
Problém je, že teďka už ten disk ani nenajde, ale to samí dělal na začátku, potom najednou začal fungovat a jel v pohodě až do předvčerejška.
Jen bych se chtěl zeptat, nemůže to být zdrojem, je to jediná věc, která zůstala původní.
husky14 (4214)|3.2.2010 12:12
Koupili jste i novej zdroj, popř. co je zač ten 4 roky starej z původního kompu.... ?

EDIT: aha, teď sem si všim, že se na něj taky ptáš.... no určitě by stálo za to aspoň jinej (novější) zdroj zkusit ;)
ICEBOSS (3435)|3.2.2010 19:40
zdroj, 99%...
xmarek (1676)|3.2.2010 20:16
[quote=ICEBOSS;345115]zdroj, 99%...[/quote]Přikláním se k tomuto názoru.
kropac (4)|5.2.2010 17:39
Díky moc, bylo to opravdu tim zdrojem :)