Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč

borisTIGER

Zaměření pro: různou činnost - domací použítí, internet, fotky, filmy, méně náročné hry, textovy editor

Platforma: AMD
    Operační systém: ano - Windows7 64-bit
    LCD monitor: 22 palců

Poznámky a periferie:

Ahoj skládám nové domací pc. Jsem omezen těsným rozpočtem, který by neměl přesáhnout 17 500,-. PC je kompletně se všemi perfiriemi včetně tiskárny i OS.

Zde je můj předběžný návrh, který je ale potřeba upravit abych se vlezl do stanoveného limitu. Potřeboval bych poradit na čem ušetřit. V případě nutnosti se nebráním použití integrované grafické karty. Děkuji za rady.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...5901T7501G2J01
    Naposledy upraveno uživatelem borisTIGER: 04-02-2010 v 18:37
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Jaký to jsou přesně ty "méně náročné" hry? (flashovky nebo něco jiného?) Pokud to jsou jen nějaké flashovky, tak integrovaná grafika by měla stačit v pohodě.

Jinak monitor pro práci bych zvolil raději nějaký vhodnější s poměrem stran 16:10, alespoň u těch 22" monitorů (1680x1050).

Tiskárnu bych vzal raději tuto. Má asi nejlepší poměr cena/výtisk a osobně ji mám a nemůžu si stěžovat. Jsou na ni i vcelku dobré reference.

Jinak na tuto sestavu by nejspíš stačilo i pouze dvoujádro, záleží jaké máte preference a jaké programy se na tom budou používat.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...ME01VKJ01GRU01

Stavel bych to na DDR2, pridal jsem lepsi grafku na ty hry, lepsi skrin, samsung f3 500GB je nedostupny, takze tam je WD 640 Blue...

Investoval bych 400 do AC Freezer!

21,5" Full HD monitor je kravina. 22" monitor bych kupil pouze s rozlisenim 1680*1050.

Pokud se doma nebude tisknout ve velkym cernobily text, uvazoval bych o
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008J0W00VXRWJ

borisTIGER

Méně náročné hry znamená spíše hry pro menší děti, takové ty arkády, hry jako The Sims a podobně .Nemám v nich takový přehled, ale určitě nemají takové nároky na hardware jako nejnovější FPS hry atd.

Co se týče monitoru tak bude asi opravdu vhodnější vzít nějáký s nižším rozlišením případně i menší uhlopříčku.

Ta tiskárna Xerox vypadá jako zajimavá alternativa, inkoustovou určitě nechci. Nemám s nimi dobré zkušenosti. Tiskárna má sloužit především k praktickým účelům jako je tisk různých dopisů atd.

Postavit sestavu na DDR2 bude asi dobré řešení. Ale pořád je nutné snížit cenu abych se vlezl do toho limitu

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

varianta 1 (bez grafiky)
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...2J01T7501F7X01

další možností je koupit levnější skříň
    Foxconn CASE stříbrno/černý TS079
    a taky levnější zdroj(sestava stejně tolik nežere)
    SEASONIC (Energy knight) SS-350ET 350W 80PLUS OEM

borisTIGER

matty ta sestava vypadá, že by mohla splňovat moje požadavky.. Případně by se tam dala v budoucnu dokoupit lepší grafická karta. V tom případě by ale bylo lepší nechat ten 400W zdroj, nebo myslíte, že by si s nějakou průměrnou budoucí kartou poradil i 350W? Dál by mě zajímalo jak jsou na tom mATX desky jestli třeba nehrozí problém s přehříváním, když je to všechno umístěné tak na těsno

Registrace
    May 2006

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...AI01CJO01LIG01

Levnej uz to s grafikou nepude a to bych jeste prikoupil ten Freezer... ty 400 investice do ticha uz snad nejsou pro nikoho likvidacni...? celan bez freezeru 17800...
    Naposledy upraveno uživatelem ICEBOSS: 04-02-2010 v 20:57

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od borisTIGER Zobrazit příspěvek
    matty ta sestava vypadá, že by mohla splňovat moje požadavky.. Případně by se tam dala v budoucnu dokoupit lepší grafická karta. V tom případě by ale bylo lepší nechat ten 400W zdroj, nebo myslíte, že by si s nějakou průměrnou budoucí kartou poradil i 350W? Dál by mě zajímalo jak jsou na tom mATX desky jestli třeba nehrozí problém s přehříváním, když je to všechno umístěné tak na těsno
    sestava bez grafiky se vejde do 100W (maximálně 150W) v zátěži a levná grafika se vejde do 100W taky v pohodě

když porovnáš matx a atx deku zjistíš že nordbridge je stejně daleko od portu grafiky i cpu
    takže přehřívání nehrozí
    jediný o co přicházíš je teoretická možnost přidání 6 dalších karet (který reálně stejně nepoužiješ)
    místo na usb3 řadič tam je (PCIE 1x) a tv tuner se dá koupit i do usb (nebo pci) a nic jinýho se stejně do běžnýho pc nedokupuje

Registrace
    May 2006

upozornuju, ze takovy to "dokoupim casem" a "az to bude potreba" se obvykle nikdy nerealizuje.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Tady jsem trochu upravil tu ICEovu sestavu - vyndal grafiku, naopak přidal 2 GB RAM a jsem pod 17 500,-. Pokud by jsi opravdu neplánoval dedikovanou grafiku, lze tam dát i 350 W zdroj, naopak by šlo trochu přidat na lepší skříň, o něco rychlejší procesor nebo ten chladič na něj. S tím monitorem souhlasím, když 22" tak 1680 x 1050.

borisTIGER

) No to máš pravdu ... Takže teď už se jen musím rozhodnout jestli zvolit variantu s integrovanou grafikou nebo raději tu druhou. Myslím, že můžeme téma považovat za vyřízené. Děkuji vám za spolupráci.

Podobná témata

1. PC pro různou činnost v ceně nad 30 000 Kč
    Od Jdinaparek v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-11-2013, 16:13
  2. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Iselor v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-06-2013, 22:13
  3. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od mitman v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 12-08-2011, 21:02
  4. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od vanDave v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 10-08-2011, 00:41
  5. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od Niickll v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 11:10