Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: PC pro grafiku, CAD v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Zaměření pro: grafiku, CAD - plus hry

Platforma: nevím
    Operační systém: ano - 7
    LCD monitor: 19 palců

Poznámky a periferie: Ahoj doufám, že mi trošku pomůžete. Po rokách trápení s tatkou na počítači jsme jako rodina došli k závěru, že potřebuju něco svého, ale problém budou asi peníze. Potřebuju bezpodmínečně rozjet Photoshop plus v budoucnosti asi CAD.
    dvoujádrový procesor AMD Athlon X2 240 (2,8 GHz), DDR2 3072 MB, velký HD WD 640 GB SATA, grafika Nvidia GeForce 8200 až 512 MB, multi DL DVD-RW, zvuková karta 5.1 HD Audio
    Vím, je to docela šmejd. Ale je tam dobrá cena a tatka mě do toho nutí. Potřebuji vědět pár detajlů. Znamená to, když je tam jenom základní deska, že se nedá v budoucnosti nějaká grafická karta přidělat? Je to schopné zvládnout CAD a některé hry? Na assasina to asi nebude co?
    Ptám se proto, že se snažím zajímat o grafické karty a tak, ale tady je pouze základová deska, takže si vůbec nedokážu představit jaké to bude. Pochází to z tadyma http://www.foxter.cz/zbozi-detail/2587-pc-flexio-fu408 a za 12500kč se mi to zdá jako dobrá cena. Popřípadně dalo by se nějak za 12500-15000kč pořídit lepší sestava se vším všudy? Jo a ještě když už jsme u toho, jaké rozlišení monitoru by bylo nejlepší?

Děkuji moc za jakoukoli pomoc
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, je to levný, ale já bych se toho bál. Skříň malinká, udušená, kde může bejt problém s chlazenim. Zdroj neni napsanej, zcela jistě to bude nejhorší šunka, která existuje a za tři roky vypálí komp. 3GB paměti, takže buďto bez dualchannelu, nebo plný sloty bez prostoru na upgrade. Monitor bude pravděpodobně jen s DSub, takže ti tam bude elektřina házet duchy. atd... Prostě tadle sestava je evidentně sestavená z nejlevnějších komponent a to se pak často nějak nepřijemně projeví.

- Grafika se tam asi půjde přidělat, ale dost možná to bude znamenat výměnu zdroje. Bude tam šmejd co ji neutáhne. A možná se bude v tý skříni vařit. (ale nějaká 4670 by prolém bejt asi zas neměla).
    - Rozlišení monitoru? Čím větší, tím lepší. A to vůbec nemluvím o tom, že na photoshop by byl potřeba nonTN moinitor s cenou 6tisíc a víc... Ten do konkurenčního návrhu nedávam, to by už bylo moc...
    - Na hry nebude ani jedno, ale 785G o něco málo líp...

Zkusil jsem navrhnout něco podobnýho s kvalitníma komponentama a hlavně značně lepším monitorem. Ale vyšlo to na 16.000,- a snížit to jde už dosti těžko, jsou ještě levnější komponenty, ale cenu to srazí vždy o dvě tři stovky a výkon a hlavně spolehlivost půjde dolu:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...QW01E9Y01Q1501

Tak nevim. Tamto je risk, ale zas je to aspoň levný. Takže taková sázka do loterie.
    Kdybys našetřil těch 16.000,- tak máš počítač, kterej bude spolehlivej a hlavně oproti tamtomu snadno rozšiřitelnej, a taky výkonnější a díky monitoru se Ti na něm bude daleko líp pracovat.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

OK moc dík. Můžu se ještě pozeptat? Rodiče internetu teda absolutně nevěří tak nevím nevím no. V tom Alfa compu to nezapojují a dojdou ti jenom součástky? Dal si tam 64 bitový windows, ten je v čem lepší než 32bit? Ještě poslední věc, co by si řekl na tento? http://www.want.cz/pocitac/93-Herni_...ant-Priest-II/ ramky se dají zvětšit přímo v konfigurátoru.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Mirosun: Tenhle počítač už vypadá líp než ten předtím, ale to co ti nabízí Logout je IMHO lepší + monitor k tomu, proto to stojí tolik, kolik to stojí a kdybys na Alfě navrhnl podobnou sestavu, tak to vyjde levnějc a Alfacomp je ověřený e-shop, takže tam se nemusíš bát reklamací a ničeho a ceny tam jsou levný. Nevim, jak jsi to myslel, že rodiče nevěřej internetu a přitom vybíráš PC na nějakých pochybných stránkách.

Jinak PC si můžeš sám sestavit (ano, pošlou ti komponenty se vším všudy) a máš k tomu tady i návod zde, to je jedna možnost (a podle mě lepší, postavit PC není nic složitého a vždy se můžeš zde poradit a hlavně získáš kompletní příslušenství) anebo druhá možnost si to nechat sestavit u alfy ale to si už připlatíš

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jo, janda to v podstatě vystih. Přidej monitor a windowsy a seš pár set přes šestnáct tisíc.
    Pak je tam ještě teda rozdíl, že je tam
    * horší procesor (-400 - na tom by i u mě šlo ušetřit, ale imho je to škoda)
    * ošizená paměť (-900) - 2GB na vážnější práci ve photoshopu je málo
    * horší disk (-400 - teda na něm by šlo trochu ušetřit i u mě, kdyby se tam dala 320GB stojí o 90 korun víc než 250 a je rychlejší a větší)
    * horší zdroj (-100) - bude dělat randál a neni tak spolehlivej jako seasonic
    * "tuningová skřín" (-300) z tenoučkýho plechu, kteorá se snadno rozvibruje. Nechápu proč je tuningová - leda že je to myšlený tak, že
    na to, aby nevibrovala od disků a alespoň trochu chladila, tak ji člověk musí "vytunit". Zrovna jeden nešťastník se tu o tunění týdle skříne
    snaží už asi tejden a ve výsledku do toho vrazí tolik, že kdyby hned koupil centuriona, tak mu to vyšlo levnějc...

* O něco horší deska bez integrovaný grafiky (-200)
    * grafika (+1600) a
    * chladič nevalný kvality (240,-)
    (to je imho lepší zůstat u chladiče dodávanýho s procesorem, nebo koupit aspoň freezera).

Z toho je vidět, že když si to poskládáš sám v alfě nebo jinym levnym eshopu, tak se dostaneš ještě na lepší cenu. Ale imho je lepší se teď vykašlat
    na hry (respektive na nový hry, starý hry pojedou i na tý integrovaný) a našetřit časem na grafiku, než koupit polovičatej PC s polovičatou grafikou
    a daleko horší možností ho nějak vylepšit.

Složení kompu se neboj, je na to spousta návodů a kdyžtak poradíme.
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 05-02-2010 v 12:52

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

ono se dá vejít i do těch 15000
    vcelku v pohodě
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...6I01NL201NY001

verze s grafikou za 16500
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...Y001VKJ01REV01

eshop: zkus pohledat jestli není nějaký obchod v okolí tvého bydliště malý obchody mají dost často pěkný ceny a reklamace se dají řešit osobně
    já třeba v alfacompu nic nekupuju, ale maj tam moc pěknej tvořič sestav

BTW: ten pc za 12,5 z prvního postu už nemaj
    Naposledy upraveno uživatelem matyyy: 05-02-2010 v 13:04 Důvod: proč píšu o pc za 15 když má být za 12,5 :mistake

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Mají ale jenom v Tescu a to jsme s mamkou zamítli, protože bych těmto supermarketům nevěřil skrz reklamace a tak. Jak si to myslel, že by si u alfacompu nekupoval? Že není bezpečný nebo jak? Asi jo rodiče nechcou o e-shopu nic moc slyšet tak asi budu muset v maloobchodě. U barbone si myslím, že by se dalo vybrat fajn věci. Nebo dát dobré argumenty, že je net nejlepší

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ten rozdíl ceny je hlavně v monitoru. Já jsem tam dal radši LG, o kterejch vim, že jsou v rámci ceny slušný. O benqu nic nevím, tak
    jsem se neodvážil ho tam dát, když je to na photoshop. Takže pokud je ten monitor Ok, tak s nim souhlasim. Dle specifikací má akorát
    trochu horší pozorovací úhly (což by vadit nemělo), jen to většinou indikuje starší verzi panelu.

No a jinak to máme v podstatě stejný, akorát máš asi o fous lepší klávesnici/myš a zas tam máš jen 500GB disk, kterej je o něco
    pomalejší než 640. A taky o něco horší zdroj (tady imho se vyplatí si těch 80Kč přidat, na elektřině to máš za chvíli zpátky). Ale
    všechno sou to úpravy, který to nijak nezkryplej, jen se imho tam vyplatí si tu stovku přidat.

Zajímavej je výběr desky, jestli 780g se sideportem nebo 785g bez. Podle
    http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3615&p=8
    je sideport lepší volbou, byť jen o chlup (sideport odstraňuje lagy).
    Ale zas ta gigabyte má lepší southbridge, asus zas lepší síťovku, gigabyte víc usb a firewire. No nakonec je možná ta gigabyte lepší,
    ale jen o chlup, spíš je to rovnocenej závod.

A dobrej nápad je ta AsRock verze s grafikou zvlášť.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    No a jinak to máme v podstatě stejný, akorát máš asi o fous lepší klávesnici/myš a zas tam máš jen 500GB disk, kterej je o něco pomalejší než 640.
    pomalejší už nejsou aspoň hdtune ne)
    http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=44308

jinak souhlas je te o pár stovkách

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jo to máš vlasně pravdu, zapoměl jsem, že už vyšli nový. Ale trochu problém je v tom, že nejdou od starejch rozeznat a můžeš fásnout jak jednoplotňák, tak dvouplotňák....

Podobná témata

1. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč
    Od Kapky v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 11-05-2014, 13:29
  2. PC pro grafiku, CAD v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Chester v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 08:29
  3. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč
    Od micpetr v sekci PC - nová sestava