reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolne vypnuti

Georginek (2957)|6.2.2010 15:36
Prosim o pomoc diagnostiky tohoto problemu.

PC mi bylo predano s tim, ze se samovolne vypina ( to jim prej nevadilo), ale pak uz neslo ani zapnout. Tudiz doma sem ho zapnul, a pri nabihani winu se to samo vyplo, jen zustala svitit Power Dioda a blikal NumLock na klaesnici. Vypnul sem to, zase zapnul, totez.

Z nejvetsi pravdepodobnosti to bude zdroj.... Uz ma chudak naslouzeno 10 let. Je to RexPower 400W. (pochoutka)

Ja jen nechci objednat novej zdroj, aby mi tu pak nezustal. Asi vyzkousim jiny.

AMD (nevim jaky nechci sundavat chladic)
AS Rock K7VT4A Pro
512Mb DDR400
Radeon 9600
Seagate 120GB

Ta deska ani nema napajeni 4pin pro procesor, je to 10 let starej kompik. Tudiz kdyz budu objednavat novej zdroj,nemyslite ze 400W je zbytecnost? Todle by melo stacit ne? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48081 nebo http://www.alza.cz/fortron-ax350-60apn-350w-d126403.htm
john (877)|6.2.2010 15:42
ono to opravdu vypada na zdroj, ci MB, ale zkus si pujcit priferie / klavesnice, mys /..., uz jsem se setkal s podobnym problemem, kde pricinou bylo "zasekle" tlacitko na klavesnici..., takze tezko rici od pasu...
Georginek (2957)|6.2.2010 15:44
JJ, jdu zkusit jinej zdroj. Klavesnici a mys mam porad stejnou, jsou v poradku :D
john (877)|6.2.2010 15:55
pokud mas vice moznosti, tak bez "per partes"..., to ti napovi...
Georginek (2957)|6.2.2010 16:24
Hmm, tak abych to jeste presne popsal.....
Zapnu komp, nabehne nabidka,dam bezne spusteni, pri nabihani winu najednou na monitoru skoci no-signal, komp se restrtuje, projede POST a pak se vypne, sviti je Power dioda a blika NumLock.

Zkousel jsem to s jinym zdrojem, chovani je naprosto totozne.
john (877)|6.2.2010 16:29
dostanes se do nouzoveho rezimu?, ci se to tam chova stene...
john (877)|6.2.2010 16:31
[quote=Georginek;345892]JJ, jdu zkusit jinej zdroj. Klavesnici a mys mam porad stejnou, jsou v poradku :D[/quote]
tomu bych az tak neveril, vim, ze to zni blbe, ale.....
Georginek (2957)|6.2.2010 16:38
No ono se to vypne tak jako tak. Bud pri nabihani beznym zpusobem, nebo i do nouzaku. Ted se to vypina ihned po postu. Prohodil jsem pameti, odpojil co slo, mozna jeste zkusit grafarnu, ale je to APG a tu tady asi nevyhrabu.....

Zda se ze to bude asi deskou....

Vypne se to i v BIOSU
john (877)|6.2.2010 16:55
rozhodit cely komp a pomalicku, polehoucku jej davat do kupy.... / s komponenty, ktere tam patri... /
Georginek (2957)|6.2.2010 16:59
[quote=john;345915]rozhodit cely komp a pomalicku, polehoucku jej davat do kupy.... / s komponenty, ktere tam patri... /[/quote]


To sou teda rady. Tohle jsem samozrejme uz udelal. :D jdu hledat AGP grafarnu
ICEBOSS (3435)|6.2.2010 17:03
Rex Power - zacal bych zdrojem a zkontrolovat bych usazeni chladice na CPU (neolam pri tom jadro :-D) pripadne na grafice jestli sedi a neco se neprehriva (taky vycistit od prachu samozrejme).
Georginek (2957)|6.2.2010 17:49
[quote=ICEBOSS;345919]Rex Power - zacal bych zdrojem a zkontrolovat bych usazeni chladice na CPU (neolam pri tom jadro :-D) pripadne na grafice jestli sedi a neco se neprehriva (taky vycistit od prachu samozrejme).[/quote]

Od prachu jsem to samozrejme ocistil, a nebylo ho tam malo. Rozebral vetrak na GPU, na CPU i zdroj. Vse sem vycistil a dal zpet.
Zdroj jsem zkousel jinej, chova se to stejne. CPU jsem tez sundal,ocistil, dal novou pastu ale vse je stale stejne.

Vnitrek zdroje vypada dobre, zadny vytekly kondiky, ani bordel. Deska taky tak.........

Nove poznatky: Zkusil jsem jinou AGP grafarnu, problem je totozny.


Vypozoroval jsem vsak jednu zajimavou vec. Ze se pocitac vypina pri nabehu do windows, jak ve stavu nouze, tak normalne, tak v BIOSU. Ale jen tak pro zajimavost, jsem si oteverel Hardware monitoring a vypne se vzdy kdyz teplota CPU skoci na 35. Zkouseno 4x, vzdy kdyz je 35 se vypne. Je jedno jestli predtim byl vychladly, proste si to vyleze na tech 35 a pak se to vypne............ TAK A TED RADTE!!!!

Je mozny ze je spatny CPU?
Georginek (2957)|6.2.2010 19:36
Novy poznatek, 4x sem sundal a zase nandal CPU i chladic ( prisernej patent), a ted to uz normalne bezi asi 20 minut. Zkousel jsem to zapnout, vypnout, vse jede. Neni tam sice system, ale zatim to vypada ze to jede. Zajimavy. Absolutne tomu nerozumim......