reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chráněný Flash disk

Arny_CZ (146)|6.2.2010 21:47
Mám doma jeden flash disk, který jsem dostal v rámci jedné reklamní akce a tento flash disk je rozdělený na dvě části (oddíly). Po připojení k PC se prostě zobrazí, jako dva další disky. Jeden oddíl je normálně uživatelsky přístupný a lze jej používat, ale na druhém oddílu jsou nahrané nějaké programy a nesmysly, které mě nezajímají. Problém je, že tato část disku je chráněná proti zápisu. Chtěl bych využívat celou kapacitu disku a tudíž jej celý zformátovat na jeden velký (kompletní) celek. Ve Windowsu XP to nejde, protože oddíl odstranit nelze, nelze disk naformátovat ani smazat. Už jsem zkusil vše, co mě napadlo. Nevíte někdo, jak na to, budu moc vděčný?
hl.hl (1387)|6.2.2010 22:23
A zkousel jsi nejake programy urcene primo pro formatovani USB klicenek?
Arny_CZ (146)|7.2.2010 12:29
Jojo, zkoušel jsem např. SwissKnife a jakýsi HP Tool. Vždy mi to napíše, že je disk chráněný proti zápisu a formátování nedovolí. :confused:
r34ktor (7477)|7.2.2010 15:22
Mohl by pomoci formátovací nástroj přímo od výrobce onoho USB flashdisku.
Arny_CZ (146)|7.2.2010 17:23
Na stránky výrobce jsem se samozřejmě díval, to bylo první, co jsem udělal. Žádný software jsem tam ale nenašel. Flashka je GOOD DRIVE, čili výrobce asi bude GOOD RAM, nemýlím-li se.:notsure
hl.hl (1387)|7.2.2010 17:24
Zkus napsat co je to presne na flashku. Pripoj ji a podivej se do spravce zarizeni pod jakym je tam nazvem, a jake ma ve vlastnostech ID hardware. Mozna i foto by nekomu neco reklo.

Edit: Tak nez jsem to sesmolil, tak jsi odpovedel na mou otazku :-)

Edit1: Zkousel jsi HP USB Format Tool?
Arny_CZ (146)|7.2.2010 17:34
Jojo, to od HP jsem zkoušel.
r34ktor (7477)|7.2.2010 17:41
[quote=Arny_CZ;346277]Na stránky výrobce jsem se samozřejmě díval, to bylo první, co jsem udělal. Žádný software jsem tam ale nenašel. Flashka je GOOD DRIVE, čili výrobce asi bude GOOD RAM[/quote]
Možná by pomohl servis. Zkus jim napsat.
Arny_CZ (146)|7.2.2010 17:59
Polsky sice trochu umím, ale zas tak dobře ne. :D Mohl bych ale event. použít překladač. :notsure
Už mě taky napadlo tam napsat, ale mám to, až jako poslední možnost. Snad existuje nějaký univerzální software, který si s flashkama umí poradit. Pomocí toho toolu od HP se mi podařilo odstranit data a zároveň i formát toho chráněného oddílu. Teď mi to tedy hlásí, že oddíl není naformátovaný (ale je prázdný). Pokud jej chci ale zformátovat, tak mi program píše, že je disk chráněný proti zápisu. No ......... alespoň nějaký částečný pokrok. :rolleyes:
r34ktor (7477)|7.2.2010 18:02
[quote=Arny_CZ;346315]Polsky sice trochu umím, ale zas tak dobře ne. :D[/quote]
Komunikoval bych normálně anglicky.
hl.hl (1387)|7.2.2010 20:24
Jak velke byly vybec ty dva oddily?