reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenačtení OS

FalconCZ (2)|6.2.2010 22:00
Dobrý den,

Mám následující problém se kterým mi nikdo z okolí nedokázal poradit. Mam rok starý počítač, vše fungovalo bez problému, poslední dobou se stává, že po zapnutí PC naběhne detekce připojeného HW…po ní má naběhnout načítání OS, což ovšem nenastane, pouze černá obrazovka. Pomůže až restart PC, kdy probíhá opět vše stejně ale tentokrát se systém Windows načte a vše běží tak jak má, někdy se spustí po prvním restartu, někdy až třeba po desátém. Souběžně s tímto problémem se sem tam stane, že při načítání HW nedetekuje HardDisk, tento problém vždy vyřeším otevřením krabice a výtáhnu a znovu zasunu SATA kabel (nebo jak se jmenuje, zkrátka ten co vede HD-zákl.deska) do základové desky a najednou se HD detekuje (dřív byl uplně stejný problém s DVD mechanikou, také to vyřešilo vytáhnutí a znovu zapojení kabele). Nevím jestli to s tím souvisí, ale také se mi sem tam stane, při různé práci (internet, skype, CAD, nějaká hra) že PC zamrzne na cca 30sekund.

Windows Vista Business (SP2)
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz 2.50GHz
4GB RAM
64bit OS
HD: Samsung HD753LJ ATA Device
Graf: Nvidia GeForce GTX 280

Děkuji za příp. rady
|Mio| (1333)|6.2.2010 22:18
Dle informaci je problem mezi deskou a diskem, chybna detekce a inicializace.

Napada me zkusit jiny sata kabel, zkontrolovat naswitchovani, pokud deska podporuje jen S-ATA 1 mel by byt switch na disku, no a jestli je na desce druhy s-ata radic tak to prepojit do nej, nebo aspon do jineho portu.
ICEBOSS (3435)|6.2.2010 22:40
deska, skrin, chlazeni, zdroj?

naposledy vycisteno od prachu?

kdo skladal PC?
FalconCZ (2)|7.2.2010 09:19
MSI P45D3 Platinum
Epsilon 80plus 500
Thermaltake vd2000bns matrix

Od prachu vyčištěno před dvěma dny, jinak v pravidelných intervalech cca 2měsíce.
PC skládal i instaloval prodejce, od té doby se tam žádný HW nepřidával.