reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sapphire Radeon X1800XL 256 MB

Primergy (24)|7.7.2006 09:00
Zdravim, muze mi nekdo poradit? Mam problem s grafikou X1800XL. Kdyz hraji zhruba pul az 1 hodinu, v jakekoliv hre mi obraz zacne zamrzat. Pote se vypne monitor a po nekolika sekundach se opet rozbehne. Po vypnuti hry mam zobrazenu chybovou hlasku z ATI Catalyst Control Centre, ze VPU recovery resetovalo VPU procesor. Kartu jsem nijak netaktoval. Kdyz se podivam do ATI CCC, vidim ze teplota VPU je 65 stupnu. Zde je moje sestava: AMD Opteron 144 1,8 Ghz, Deska MSI K8N Neo 4FI, pamet 2x512 MB dual chanel kit Kingston HyperX 400 Mhz CL 2.0. Ovladace jsou ATI Catalyst 6.5 . Diky za pomoc.
Withman (1337)|7.7.2006 09:12
[QUOTE=Primergy]Zdravim, muze mi nekdo poradit? Mam problem s grafikou X1800XL. Kdyz hraji zhruba pul az 1 hodinu, v jakekoliv hre mi obraz zacne zamrzat. Pote se vypne monitor a po nekolika sekundach se opet rozbehne. Po vypnuti hry mam zobrazenu chybovou hlasku z ATI Catalyst Control Centre, ze VPU recovery resetovalo VPU procesor. Kartu jsem nijak netaktoval. Kdyz se podivam do ATI CCC, vidim ze teplota VPU je 65 stupnu. Zde je moje sestava: AMD Opteron 144 1,8 Ghz, Deska MSI K8N Neo 4FI, pamet 2x512 MB dual chanel kit Kingston HyperX 400 Mhz CL 2.0. Ovladace jsou ATI Catalyst 6.5 . Diky za pomoc.[/QUOTE]

Karta se ti pravděpodobně restartovala z důvodu přehřátí nad doporučenou hranici "VPU Recoveru". Kdyžtak můžeš "VPU Recover" vypnout v ATi CC, ale chtělo by to sledovat, jakou má karta teplotu při max. zátěži. ;)
BC (64)|7.7.2006 13:12
A pokud by byla teplota pri max. zatezi prilis vysoka (nad 80 C), mohl by byt problem spusobeny spatnym chladicem od vyroby, protoze ak mas referencny chladic a netaktujes VGA, tak by mnel refer. chladic na uchlazeni VGA stacit.
Godlike (166)|13.7.2006 21:27
Teploty jsou dost v klidu.Urcita serie x1800xl Sapphire byla kdysi problemova.Uz si nepamatuju podrobnosti.Spis zkusit grafiku jinde.Nebo reklamace.
Predpokladam ze nemas Eurocase 350W vid?
Hofmik (1)|19.7.2006 19:27
[QUOTE=Primergy]Zdravim, muze mi nekdo poradit? Mam problem s grafikou X1800XL. Kdyz hraji zhruba pul az 1 hodinu, v jakekoliv hre mi obraz zacne zamrzat. Pote se vypne monitor a po nekolika sekundach se opet rozbehne. Po vypnuti hry mam zobrazenu chybovou hlasku z ATI Catalyst Control Centre, ze VPU recovery resetovalo VPU procesor. Kartu jsem nijak netaktoval. Kdyz se podivam do ATI CCC, vidim ze teplota VPU je 65 stupnu. Zde je moje sestava: AMD Opteron 144 1,8 Ghz, Deska MSI K8N Neo 4FI, pamet 2x512 MB dual chanel kit Kingston HyperX 400 Mhz CL 2.0. Ovladace jsou ATI Catalyst 6.5 . Diky za pomoc.[/QUOTE]

Já mam s kartou MSI RX1800XL-VT2D256E a podobnou sestavou skoro totožný problém. Můj problém se liší jen tím, že se GPU restaruje v nepravidelných intervalech (3-10 min) při hraní "DirectX 8" her jako např. Morrowind, Chaser, Pariah, Scrapland, 3DMark 2001 atd.
Z grafických ovladaču jsem vyzkoušel všechny verze Catalyst od verze 6.1 po nejnovější 6.6.

Pozítří jdu kartu vyzkoušet u kamaráda na jiné sestavě a pokud se bude karta chovat stejně jako u mě, tak budu reklamovat.

Má kompletní sestava:
MB: MSI K8N Neo4 – FI
CPU: Athlon 64 3700+
RAM: 2x 512 MB Kingmax Hardcore
GPU: MSI RX1800XL-VT2D256E.
HDD: 2x WD Caviar 120GB (Raid 0)
Zdroj: Chill Innovation 450W
Audio: SoundBlaster Audigi 2 ZS