reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ISO obrazy bootovacích CD, uzavřít?

Petr S. (1220)|23.2.2007 14:45
Měl bych dotaz, jak je to s pálením obrazů bootovacích CD? Musím v tomto případě CD vždy uzavřít nebo nemusím abych pak mohl připálit další data?

Vím, že bych si to mohl vyzkoušet, ale momentálně nemám k dispozici RW a nechtěl bych si zničit CD-R, kdyby to náhodou nevyšlo ;) Tak kdyby to tu někdo věděl, bych bych mu mooc vděčný :)

Díky
Weslo (234)|18.3.2007 12:29
no já bych tam nic nepřipaloval..je známo že víc sessions na jednom DVD přečtou pouze XP a vyšší.....takže by to přes DOS při obnově asi nemuselo fungovat..
Ritchie83 (369)|18.3.2007 15:18
[QUOTE=Petr S.]Měl bych dotaz, jak je to s pálením obrazů bootovacích CD? Musím v tomto případě CD vždy uzavřít nebo nemusím abych pak mohl připálit další data?[/QUOTE]
A jak si pak bootování z takového CD představujete? Teoreticky je možné, aby BIOS poznal, že se jedná o multisession CD a nabootoval např. z poslední sesion, ale jak jsou na tom BIOSy prakticky netuším. El Torito je rozšíření ISO9660, takže při připalování další ISO9660 session budete muset zajistit, aby si i ona obsahovala El Torito, nestačí jen vypálit obyčejnou datovou session. Rovněž zavaděč operačního systému by si měl s multisession umět poradit, ISOLINUX to například dokáže. Pozornosti doporučuji technicky poměrně unikátní projekt Puppy Linux multisession live-DVD/CD.

Jinými slovy, neuzavření session pravděpodobně vadit nebude, ale pokud připálíte další obyčejnou datovou session, CD již nebude bootovatelné.

Mimochodem, kde jste hledal informace, než jste se zeptal? Všechno, co jsem zde napsal, jsem zjistil během několika (desítek) minut na Internetu. Myslíte, že byste to sám nedokázal?

[QUOTE=Weslo]no já bych tam nic nepřipaloval..je známo že víc sessions na jednom DVD přečtou pouze XP a vyšší.....takže by to přes DOS při obnově asi nemuselo fungovat..[/QUOTE]
Prosím? Kdo dnes obnovuje současné operační systémy pomocí 16bitového DOS?
Petr S. (1220)|19.3.2007 09:39
[quote=Ritchie83]Mimochodem, kde jste hledal informace, než jste se zeptal? Všechno, co jsem zde napsal, jsem zjistil během několika (desítek) minut na Internetu. Myslíte, že byste to sám nedokázal?[/quote]

Díky za radu. Jinak jak jsem psal výše, spěchal jsem, neměl jsem k dispozici CD-RW, abych si to vyzkoušel a tak jsem si řekl, že se zeptám tady, kdyby tu byl zrovna nějaký odborník, jež by toto věděl... Oněch několik desítek minut jsem tehdy na vyhledávání požadovaného opravdu neměl :turtle