reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sháním notebook

wojmirek (173)|7.2.2010 16:28
Čaute , chtěl bych si koupit notebook , takový aby byl dobrý hlavně na hry a grafické programy . Dal bych do něj zhruba jen tak 14 000 , teď nepotřebuji nějak extra . Ocenil bych kdyby jste mi pomohli vybrat notebook s téhle stránky : http://eshop.jupitercomp.cz/main.aspx?cls=product&__pnc_id=115
protože prodejna je skoro za rohem tak kdyby se mi tam něco pokazilo ať nemusím chodit moc daleko . Zatím jsem se tak díval a myslím že tento nevypadá špatně : http://eshop.jupitercomp.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=304693 co říkáte ? Poslední dotaz který bych mněl je že se chci zeptat co to znamená a na co má vliv Rychlost otáček ? ... díky za všechnu pomoc , spoléhám na to že mi pomůžete vybrat dobře .
wojmirek (173)|7.2.2010 17:55
poradí mi někdo prosím ?
wojmirek (173)|8.2.2010 18:22
Může mi aspoň někdo prosím Vás říct co to znamená a na co má vliv Rychlost otáček ? díky ...
johny__g (6387)|8.2.2010 19:04
Je tím myšlena rychlost otáčení ploten disku. 7200 rpm je o něco lepší než 5400, pomůže to (trochu) svižnosti systému.
Jinak notebook "dobrý hlavně na hry" se dá (s přimhouřením oka) pořídit od 40k výš, na notebooku za 14k si zahraješ pár let starý hry a to ještě ne na max. Ten co sis vybral nemá OS, počítáš s tím doufám?
Weeman (90)|9.2.2010 14:41
notebook do 14 000 se hodi tak na praci s MS Office, upravu fotek, strih jednoducheho videa, hudba, film, internet a co se tyce her tak to zalezi co chces hrat a jak kvalitne. Rozchodit na tom muzes vetsinu veci, ale jde o to na jake nastaveni detailu atd. Rozhodne nepocitej s tim, ze si na notebooku za 14 000 zahrajes naprikald CO4 MW2 na plne detaily. Pokud chces stroj vylozene pro hrani her a mas takto omezeny rozpocet tak bych volil stolni PC. Co se tyce grafickych programu tak to mas na mysli co? Malovani ve Windows nebo 3DMAX? Specifikuj co chces hrat a v cem chces pracovat atd.
wojmirek (173)|9.2.2010 16:39
[quote=johny__g;346722]Je tím myšlena rychlost otáčení ploten disku. 7200 rpm je o něco lepší než 5400, pomůže to (trochu) svižnosti systému.
Jinak notebook "dobrý hlavně na hry" se dá (s přimhouřením oka) pořídit od 40k výš, na notebooku za 14k si zahraješ pár let starý hry a to ještě ne na max. Ten co sis vybral nemá OS, počítáš s tím doufám?[/quote]

Jasně :D , s instalací windowsu už trochu zkušeností mám navíc jsem si teď koupil nejnovější verzi windows XP . Slyšel jsem že na hry je ten XP nejlepší.
wojmirek (173)|9.2.2010 16:46
Nejsem nějak závislej na hry ale např. GTA 4 , COD5 si občas zahraji ( na mém stolním PC mám RAM : 1GB , CPU : 2.0Ghz , G.K. : Sapphire Radeon 256MB , HDD : 160GB - rozjel jsem na tom COD4 skoro na plne detaily , COD5 jen tak na půlku . Když srovnám ten noťas s mým PC tak je skoro ve všem aspoň o polovinu lepší ) ...
Těma grafickýma programama mám na mysli Photoshop , Photofilter atd ... Studuju Počítačového grafika tak by jsem chtěl nějaký Notebook který by na to nebyl špatný .
speedsnail (4876)|9.2.2010 17:28
CPU 2ghz ani grafika 256Mb nám nic neřeknou, chce to přesný typ.

Kolem 14 tisíc bych ti doporučil buď HP Probook. Kvalitní zpracování, výbava a dobrá výdrž na baterku. Za ty prachy dobrej stroj.

Nebo noviky na platformě i3 od Asusu a Aceru, ale tam zatim neni příliš uživatelských reakcí.

Ale aspon trochu herní ntb začíná na 20 tisících a grafikách GT230/240M a HD4650
Weeman (90)|10.2.2010 08:18
[quote=wojmirek;347095]Nejsem nějak závislej na hry ale např. GTA 4 , COD5 si občas zahraji ( na mém stolním PC mám RAM : 1GB , CPU : 2.0Ghz , G.K. : Sapphire Radeon 256MB , HDD : 160GB - rozjel jsem na tom COD4 skoro na plne detaily , COD5 jen tak na půlku . Když srovnám ten noťas s mým PC tak je skoro ve všem aspoň o polovinu lepší ) ...
Těma grafickýma programama mám na mysli Photoshop , Photofilter atd ... Studuju Počítačového grafika tak by jsem chtěl nějaký Notebook který by na to nebyl špatný .[/quote]

Pokud je tve hlavni zamereni grafika, volil bych notebook, ktery ma kvalitni obrazovku a je takzvane i po 10 hodinach prace koukatelny. Pokud pouzivas monitor, ktery muzes pripojit tak neni pak treba displej resit. Kazdopadne pro Photoshop ani napriklad AutoCAD ci Inventor nic extra naslapnuteho nepotrebujes myslim. Studoval sem IT a pracoval s zvyse zminovanyma. Mam slabe PC na dnesni pomery - RAM 1GB DDR1, CPU AMD 1 jadro 2,2 GHz, graficka karta nvidia gforce 6600. Kdyz se prizpusobim tak na tom rozjedu z 80% co chci. Snad ti to pomuze. Hodne stesti pri vyberu :)
xmarek (1676)|10.2.2010 08:43
[quote=Weeman;347282]Pokud je tve hlavni zamereni grafika, volil bych notebook, ktery ma kvalitni obrazovku a je takzvane i po 10 hodinach prace koukatelny. Pokud pouzivas monitor, ktery muzes pripojit tak neni pak treba displej resit. Kazdopadne pro Photoshop ani napriklad AutoCAD ci Inventor nic extra naslapnuteho nepotrebujes myslim. .. [/quote]Kvalitní display pro práci s grafikou (Photoshop apod.) už v podstatě neexistuje. A nevyřeší to ani podsvícení LED. Takže pokud chcete upravovat fotky na nějaké lepší úrovni neobejdete se bez kvalitního externího monitoru. Tím pádem je důležitá konektvita k tomuto zařízení (porty, dock apod). Co se týče Inventoru, tak bych Vás rychle vyvedl z omylu. Samozřejmě pro nějaké ty blbiny ve škole stačí i počítač s horší grafickou kartou, ale pro nějakou rozumnou práci je už zapotřebí nějaká ta profi grafická karta (to nemám ze sebe, ale od lidí co s tím dělají).
wojmirek (173)|10.2.2010 14:22
[quote=xmarek;347290]Kvalitní display pro práci s grafikou (Photoshop apod.) už v podstatě neexistuje. A nevyřeší to ani podsvícení LED. Takže pokud chcete upravovat fotky na nějaké lepší úrovni neobejdete se bez kvalitního externího monitoru. Tím pádem je důležitá konektvita k tomuto zařízení (porty, dock apod). Co se týče Inventoru, tak bych Vás rychle vyvedl z omylu. Samozřejmě pro nějaké ty blbiny ve škole stačí i počítač s horší grafickou kartou, ale pro nějakou rozumnou práci je už zapotřebí nějaká ta profi grafická karta (to nemám ze sebe, ale od lidí co s tím dělají).[/quote]

http://eshop.jupitercomp.cz/main.aspx?CLS=product&PNC_ID=115&__page=0&__nav_del=&__nav_query=&__nav_add=183,8702 - toto je notebook sice s dobrou GK ale to ostatní není nic extra , tento notebook by mi někdo doporučil ?
Weeman (90)|10.2.2010 18:35
[quote=xmarek;347290]Kvalitní display pro práci s grafikou (Photoshop apod.) už v podstatě neexistuje. A nevyřeší to ani podsvícení LED. Takže pokud chcete upravovat fotky na nějaké lepší úrovni neobejdete se bez kvalitního externího monitoru. Tím pádem je důležitá konektvita k tomuto zařízení (porty, dock apod). Co se týče Inventoru, tak bych Vás rychle vyvedl z omylu. Samozřejmě pro nějaké ty blbiny ve škole stačí i počítač s horší grafickou kartou, ale pro nějakou rozumnou práci je už zapotřebí nějaká ta profi grafická karta (to nemám ze sebe, ale od lidí co s tím dělají).[/quote]

Ve Inventoru jsem modeloval cely blok moturu (cca 20 casti) a potom je skladal dohromady. Takze si dovolim tvrdit, ze zas tak uplne pravdu nemas. Samozrejme, ze kdyz si budu hrat s nejakym svetlem a tvorit v CADu video sekvence a renderovat obraz tak jsem docela nahranej, ale na tyto potreby to postaci. Samozrejme, ze pokud budu modelovat cele auto tak to mam asi horsi, ale jak rikam. Proste si nevymyslim a zazil jsem to a vim, ze to jde. Zalezi na hodne faktorech. Nerikam, ze mam pravdu ja nebo ty (kamaradi), ale to musi kazdy vedet sam jak mu to jde a nejde a jak je hlavne narocny - jestli mu vadi kazde zaskubnuti a nebo umi neco prehlidnout.
Weeman (90)|10.2.2010 18:39
[quote=wojmirek;347402]http://eshop.jupitercomp.cz/main.aspx?CLS=product&PNC_ID=115&__page=0&__nav_del=&__nav_query=&__nav_add=183,8702 - toto je notebook sice s dobrou GK ale to ostatní není nic extra , tento notebook by mi někdo doporučil ?[/quote]

nemam se znackou zkusenost, ale zkusil bych neco takoveho
http://www.alza.cz/asus-k50in-d139683.htm ... jestli ti nezalezi na znacce tak zkus treba i acer. ja vim, znacka podle hodne lidi spatna, ale ja koupil acer tatovi a neni za 2 roky jediny problem!
wojmirek (173)|10.2.2010 19:08
Na značce mi ani tak nezáleží , kdybych to měl říct stručně tak hledám nejlepší notebook co se dá sehnat kolem 14 000 Kč :D , jsem rád za každý návrh kterým sem přispějete .
matyyy (2527)|10.2.2010 19:18
docela zajmavě vypadá toto
otázkou je jestli ještě někdy bude

btw gt320m by měla být asi milióntá reinkarnace 8600m gt
wojmirek (173)|10.2.2010 19:30
[quote=matyyy;347547]docela zajmavě vypadá toto
otázkou je jestli ještě někdy bude

btw gt320m by měla být asi milióntá reinkarnace 8600m gt[/quote]

Vypadá celkem dobře na tu cenu :)
wojmirek (173)|10.2.2010 19:31
Doporučí mi ještě někdo něco ? ... klidně i více odkazů , děkuji :)
wojmirek (173)|11.2.2010 14:29
Můžete mi poradit . ... Když si prohlížím noťasy tak je u OS napsané buď FreeDOS nebo bez OS ... jaký je v tom pls rozdíl ?
matyyy (2527)|11.2.2010 14:44
[quote=wojmirek;347779]Můžete mi poradit . ... Když si prohlížím noťasy tak je u OS napsané buď FreeDOS nebo bez OS ... jaký je v tom pls rozdíl ?[/quote]
v použitelnosti prakticky žádný :)

web freedosu
wojmirek (173)|11.2.2010 16:55
Takže kdybych si je koupil tak ani na jednom bych neměl žádný OS ?
wojmirek (173)|13.2.2010 08:58
mám pravdu .... ?????
s3jr4 (29)|13.2.2010 10:27
kdyz tam bude bez OS tak tam nebude OS a kdyz tam je FreeDOS tak tam bude FreeDOS