Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: PC pro hraní her v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Zaměření pro: hraní her -

Platforma: Intel
    Operační systém: ne -
    LCD monitor: bez LCD

Ahoj, měl bych takovou malou prosbu. Chtěl bych dát dohromady nějakou rozumnou hrací sestavu, akorát jsem se lehce už přestal orientovat v komponentech aktuálních sestav. Zkouknul jsem doporučené sestavy a docela mě zaujala tato sestava: http://www.ventum.net/download/10sestavyleden/uni-2.jpg

Akorát si nejsem jistý, jestli by se za stejný peníz nedalo sehnat i něco výhodnějšího....

moc díky
    Naposledy upraveno uživatelem chosen22: 08-02-2010 v 11:28 Důvod: chyba
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Ice to vymýšlí dobře. Akorát bych místo Powercoloru věřil osvědčenému Sapphiru, místo Freezeru dal CM Hyper TX3, který má aspoň normální ventilátor a ke zdroji - nevím proč doporučuje zrovna tyhle, asi má dobré zkušenosti, ale radši bych vzal Seasonic OEM 500W (horší kondenzátory proti retail S12 nebo Corsairům VX), nejlíp ale top materiálem osazený Seasonic S12II 430W nebo Corsair VX450. Ty CM 460 jsou evidentně konstrukčně starší zdroje - pasivní PFC, účinnost píšou nad 70%, dneska je standard 80+.
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 08-02-2010 v 12:25

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Kdyz jsem to skladal, tak 500W OEM Seasonic nebyl dostupny. a VX450 stoji o 500 vic, coz uz se mi zdalo hodne. Nicmene se samozrejme priklanim k 500W OEM Seasonicu.

S Freezerem mam dobre zkusenosti, jejich vetraky a loziska vydrzi opravdu hodne... coz bohuzel o vetracich CM rict tak uplne nemuzu. Doplnil jsem info do Doporucenych sestav i na web.
    Naposledy upraveno uživatelem ICEBOSS: 08-02-2010 v 13:43

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

ICE to má dobře vymyšlené, ale v poslední době kope za šetřílkovou ligu.

Tu sestavu bych použil, ALE vykopnul ten systém, když se to staví bez něj. Dále zdroj (nevím, proč si tam ICE nepřidal ten OEM Seasonic i s tím, že byl nedostupný. Tenhle CM eXtreme šunt akorát mate lidi ). Vrazil bych tam nejraději Corsair VX450, ale protože budu stejně "přehlasován", zřejmě zase OEM Seasonic 500W. Grafiku tuhle (klik), Mechaniku tuhle nebo tuhle. Chladič Scythe Ninja 2 rev.B

V košíku: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...YL01RM101QLH01
    Naposledy upraveno uživatelem jrx: 08-02-2010 v 15:31

Registrace
    May 2006

Rozhodl jsem se, ze legalni system budu do sestav zapocitavat, protoze by to tak melo byt. Lidi, co maji krabici nebo jinak legalne reseny wokna pripadne linux je opravdu malo.

Tohle je sestava seskladana na max vykon za minimum penez, ostatni sestavy tim netrpi. Ninja je super, ale je to 500 nahoru, VX450 je od OEm Seasonicu dalsich 500, 300 priplatek za grafiku, ktere se bude silene ucpavat chladic prachem (vypada jako BOX na intel CPU), mechaniku kupujte dle libosti, stejne za 2 roky chcipne kazda. To mame 1300 Kc za veci, ktere nepridaji vykon, ktere PC sice ztisi, ale mezni prinos je maly (naproti tomu BOX vs. Freezer je velka zmena) a zdroj, ktery nepoznaji. Vsechny UNI sestavy jsou seskladany na MAX za MIN. Proto me lehce sokuje otazka, jestli se za ty penize neda koupit neco lepsiho.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No teda na svym PC mam ninju, na jinej pc sem dával AC větrák (pravda na jinej chladič, ale byly to i PC se spotřebou skoro nic) a teda musim říct, že ten rozdíl v hluku tam je. Ale uznávám, že já jsem na to poměrně vouchilnej.
    Zdroj neni problém do tý doby, než Ti odejde. Vzhledem k tomu, že je to jediná část setavy, která má morální životnost, imho taky neni blbej nápad si na něm nepřidat. Ale nutný to neni, to je pravda, i u toho OEM je riziko, že se zdrojem odejde něco dalšího dosti malá.

Registrace
    May 2006

to ze se zdrojem odejde i neco dalsiho je riziko mozna tak u nejakych starych EC, na jinym zdroji se mi to jeste nestalo.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    No teda na svym PC mam ninju, na jinej pc sem dával AC větrák (pravda na jinej chladič, ale byly to i PC se spotřebou skoro nic) a teda musim říct, že ten rozdíl v hluku tam je.
    Souhlas, Freezer je pekna sra*ka a zas*ra se uplne stejne jako box. Ninja je podle me jeden z nejlepsich chladicu vubec. Rozhodne bych misto Freezera doporucoval spis Gelid nebo Katanu, pokud clovek chce na Freezerovi vymenit vrtuli tak to rozhodne nejde jednoduse. Se zapocitanim OS taky souhlasim, kdo nechce os tak si jednoduse odecte cenu

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Rozhodl jsem se, ze legalni system budu do sestav zapocitavat, protoze by to tak melo byt. Lidi, co maji krabici nebo jinak legalne reseny wokna pripadne linux je opravdu malo.

Tohle je sestava seskladana na max vykon za minimum penez, ostatni sestavy tim netrpi. Ninja je super, ale je to 500 nahoru, VX450 je od OEm Seasonicu dalsich 500, 300 priplatek za grafiku, ktere se bude silene ucpavat chladic prachem (vypada jako BOX na intel CPU), mechaniku kupujte dle libosti, stejne za 2 roky chcipne kazda. To mame 1300 Kc za veci, ktere nepridaji vykon, ktere PC sice ztisi, ale mezni prinos je maly (naproti tomu BOX vs. Freezer je velka zmena) a zdroj, ktery nepoznaji. Vsechny UNI sestavy jsou seskladany na MAX za MIN. Proto me lehce sokuje otazka, jestli se za ty penize neda koupit neco lepsiho.
    Ještě jednou díky za vaše reakce. K mému původnímu dotazu, špatně jsem to formuloval, spíš mě zajímalo, jestli od doby uveřejnění doporučených sestav se na trhu neobjevilo něco novýho, čím by se setava dala doplnit.

Registrace
    May 2006

ahoj,
    aktualizuju to pokazdy kdyz neco vyleze nebo zahybe trhem...

takze do te sestavy jenom dat OEM 500W Seasonic a pripadne scythe katana 3 misto freezeru (100 kc navic)

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od Krzy v sekci PC - nová sestava