reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mini-notebook Asus Eee PC 1001HA-BLK006X

Mablung (28)|8.2.2010 14:35
link http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69487. Přemýšlím o koupi tohoto mininotebooku, ale neboť nemám s notebooky žádné zkušenosti, chci se zeptat na vaše zkušenosti/rady.
Chci na tomto počítači používat MS Office, SQL server 2005, pouštět si filmy (z USB). Mám dvě docela kritické otázky

Lze na 10" displeji rozumně pracovat?
Nebudu mít problémy s rychlostí, pamětí, ...?
Pokud budete mít jinou radu či poznámku, rád si jí přečtu.

Předem děkuji za odpovědi
speedsnail (4876)|8.2.2010 16:07
1) Ne, 1024*600 není rozlišení na práci
2) Budete, procesor jen tak tak zvládá složitější web s flashem. Paměť, tam hodně záleží co tam budete provozovat. Ale obecně na práci toto zařízení rozhodně nelze doporučit.

Pokud potřebujete něco minimalistického na práci na cestách, vybírejte z Acerů 1810 s dvoujádrem, 4gb ram a plnohodnotným chipsetem.

Pokud potřebujete co nejlevnější notebook na práci, za 6500 seženete velmi služný bazarový 15" ntb.

Kdyžtak zkuste lépe popsat co od toho zařízení vlastně cchete a jak ho budete používat.
Mablung (28)|8.2.2010 18:50
[quote=speedsnail;346626]1) Ne, 1024*600 není rozlišení na práci
2) Budete, procesor jen tak tak zvládá složitější web s flashem. Paměť, tam hodně záleží co tam budete provozovat. Ale obecně na práci toto zařízení rozhodně nelze doporučit.

Pokud potřebujete něco minimalistického na práci na cestách, vybírejte z Acerů 1810 s dvoujádrem, 4gb ram a plnohodnotným chipsetem.

Pokud potřebujete co nejlevnější notebook na práci, za 6500 seženete velmi služný bazarový 15" ntb.

Kdyžtak zkuste lépe popsat co od toho zařízení vlastně cchete a jak ho budete používat.[/quote]
Díky za rady.
Co od toho chci jsem napsal,
"Chci na tomto počítači používat MS Office, SQL server 2005, pouštět si filmy (z USB)". Nic víc na tom provozovat nechci. Nejsou to podle mě nějak náročné věci, ale ten notebook je šmejd, takže se raději ptám :-)
Co se bazarových týče, do toho se mi moc nechce. Lidé mají většinou dobrý důvod proč se ho zbavují. Kamarádovi bych důvody věřil, u bazaru je to dost vo hubu.
czhunter (775)|8.2.2010 19:32
[quote=Mablung;346706]Lidé mají většinou dobrý důvod proč se ho zbavují. Kamarádovi bych důvody věřil, u bazaru je to dost vo hubu.[/quote]Ano, v IT z 99% ten, že si koupili něco lepšího.

Na požadované použití aspoň 1280x800 (1366x768 ve velké nouzi), takovej ribbon (v novějších Officech) je docela náročnej na vertikální místo.

Ad web, viz speedsnail, mezi "náročnější flashe" je taky třeba počítat třeba kvalitnější videa na YouTube apod.