reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

deska pri praci s disky "piska".

oyza (7)|24.2.2007 02:16
pri kopirovani mi zaclo neco v kompu neprijemne piskat. koumal sem to ted asi hodinu. disky to nejsou. at zkousim jakejkoliv z tech 3, tak to dela u vsech, u kazdyho to "piska" v zakladu v trochu jiny frekvenci a ta se meni s tim jak moc to jede rychle, takze spektrum je siroky. u malejch souboru se nic nedeje. u vetsich, kdy se prenost dostane nad 20M/s to piska promene az do tech 60-70M/s. frekvence se meni a v nekterejch mistech to i nepiska. v everest hdd testu je to nejhorsi u linearniho cteni. v hdd tune to je taky masakr. jsou to vesmes dost neprijemny vysoky tony, proste asi tak jako kdyz piska treba trafo. bud to jde z okoli procaku nebo z okoli sata konektoru, fakt nejsem schopnej zjistit co to je.

tusi nekdo?
Konnor (278)|24.2.2007 11:14
a nemáš tam myši? ;) ne vášně mrkni jestli tam někde nemáš volnou cívku, takový kolečko a na něm je namotanej drát, vypadá to jak hvězdička.

ps

jsi si jistý že to nejsou disky? v bedně se ty zvuky dost přenášijou, takže to může vypadat, že to jde uplně od jinud než to doopravdy jde. To už jsem párkrát zažil. Prubni ty disky v jiným pc,...
oyza (7)|24.2.2007 11:23
[QUOTE=Konnor]a nemáš tam myši? ;) ne vášně mrkni jestli tam někde nemáš volnou cívku, takový kolečko a na něm je namotanej drát, vypadá to jak hvězdička.

ps

jsi si jistý že to nejsou disky? v bedně se ty zvuky dost přenášijou, takže to může vypadat, že to jde uplně od jinud než to doopravdy jde. To už jsem párkrát zažil. Prubni ty disky v jiným pc,...[/QUOTE]
to sem udelal uz predevcirem. disk fungoval naprosto v poradku. 3 disky najednou nezacnou piskat. dela to deska. vim jak vypada civka, ale nejsem schopnej s ni nic udelat...
pas!k (3765)|24.2.2007 17:11
Napis co mas za sestavu
oyza (7)|24.2.2007 18:49
[QUOTE=pas!k]Napis co mas za sestavu[/QUOTE]

mam ji v podpisu jen doplnim... zdroj mam fortron 400W a dela to i s KME 400W. disky sata 3G WD 120,160,320...
boboco (1987)|24.2.2007 22:35
Nejhorší je, že zdroj vysokofrekvenčního zvuku se neskutečně špatně zjišťuje. Pískání v závyslosti na rychlosti kopírování dat... tak to tu ještě nebylo. Už tu správně padla tlumivka (cívka) a já ještě doplním kondenzátor. Každopádně zhledání zdroje toho zvuku lidským sluchem bude opravdu těžké.
oyza (7)|24.2.2007 23:00
zitra to nahraju a dam na web, at se pobavite .)
oyza (7)|26.2.2007 21:47
tak sem byl linej to nahrat, ale volal sem na servis, kde sem to koupil a rikal capek, ze to uz slysel a ze reklamace to resi, ze to opravi. cekat 20 dni jak to dopadne bude asi zajmavy