Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Linux vs. Windows

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Pod Logoutuv přispěvek bych se klidně podepsal. Popravdě, jediné, co mi OPRAVDU vadí na Windows 7 je, že pořád neumí nativní podporu více virtuálních ploch. Proto v nich hraju jenom hry, vše ostatní dělám v Linuxu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wojmirek
    Registrace
    Nov 2009

Toto téma jsem založil hlavně proto , že si budu kupovat nový notebook který má předem nainstalovaný OS - Linux . : http://eshop.jupitercomp.cz/main.asp...&PRO_ID=294538 , hry budu hrát na PC , notebook mám hlavně do školy , jediné co potřebuji je to aby se mi tam rozjely nějaké grafické programy jako např. photoshop , photofilter atd .. takže chci vědět jestli je výhodný i ten Linux bo si mám koupit i Windows .

Viděl jsem že tu v příspěvcích máte že je Linux dobrý např. na herní server . ( Sem tam si zahraji GTA SA-MP a mám svůj server možná si dokoupím další ... ale to jen tak pro zajímavost ) . Může mi někdo prosím Vás vysvětlit v čem je lepší herní server na Linuxu než na Windowsu ? A když už jsme u toho neví někdo jestli se na Linuxu rozjede GTA SAN ANDREAS ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Ohledně GTA viz zde: http://appdb.winehq.org/objectManage...rsion&iId=3780
    V databázi možno zkontrolovat podporu dalších her a programů.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wojmirek
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od wojmirek Zobrazit příspěvek
    Toto téma jsem založil hlavně proto , že si budu kupovat nový notebook který má předem nainstalovaný OS - Linux . : http://eshop.jupitercomp.cz/main.asp...&PRO_ID=294538 , hry budu hrát na PC , notebook mám hlavně do školy , jediné co potřebuji je to aby se mi tam rozjely nějaké grafické programy jako např. photoshop , photofilter atd .. takže chci vědět jestli je výhodný i ten Linux bo si mám koupit i Windows .

Viděl jsem že tu v příspěvcích máte že je Linux dobrý např. na herní server . ( Sem tam si zahraji GTA SA-MP a mám svůj server možná si dokoupím další ... ale to jen tak pro zajímavost ) . Může mi někdo prosím Vás vysvětlit v čem je lepší herní server na Linuxu než na Windowsu ?
    Ok diky ,, ještě bych byl rád kdyby mi někdo zodpověděl na otázku díkyy
    Dávám to tu z důvodu aby jste to nepřehlédli

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od wojmirek Zobrazit příspěvek
    ...jediné co potřebuji je to aby se mi tam rozjely nějaké grafické programy jako např. photoshop , photofilter atd .. takže chci vědět jestli je výhodný i ten Linux bo si mám koupit i Windows .
    Může mi někdo prosím Vás vysvětlit v čem je lepší herní server na Linuxu než na Windowsu ? A když už jsme u toho neví někdo jestli se na Linuxu rozjede GTA SAN ANDREAS ?
    Co sa tyka Photoshopu, tak priamy port na linux neexistuje (teda aspon o nom neviem). Ale da sa rozchodit cez emulator Wine. Tu ti ale mozem poradit vhodnu alternativu Photoshopu a tou je Gimp, Gimpshop.
    Herne servery na linuxe su rozsirene najmä kvoli stabilite a moznosti priamo kompilovat zdrojaky na konkretnu masinu. Samozrejme existuju predkompilovane verzie pre rozne distribucie. Osobne uprednostnujem Debian a FreeBSD.
    GTA SAN ANDREAS dedikovany server existuje aj pre linux. Napriklad multiplayer modifikacia MTA:SA. Subory pre linux server najdes TU.
    Vela info o dedikovanych linux serveroch najdes na nete.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

Zdravím,
    Dle mě Linux vs. Windows takový boj není. Je to jenom o tom co ti padne. Samozřejmně, že každé řešení má své pro a proti, ale já jsem to tak moc nikdy nerozlišoval. Na Windows si prostě tu a tam zahraju nějakou hru nebo dělám administraci sítí v Linuxu zase programuju nebo spíš a to častěji je používám jako servery, na kterých běží třeba služby DNS, Apache2, SNMP-trapd či Devcot atd. na to jsou Linux opravdu výborný..

Záleží jen na tobě co zvolíš, ale ber v úvahu, že pokud chceš zkusit Linux tak musíš trochu o počítačích vědět víc.. tak to vidím já.

Howk.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    I... doporučuju Ubuntu nebo OpenSuse. Tejden ho zkus. Pokud Ti bude vyhovovat, ušetřil si dva tisíce.
    To je hrozně důlěžitý, zejména v situaci, kdy tam hodlá prásknout software za stovky tisíc (ono to tím Photoshopem za 25k začne ...)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele billy_86
    Registrace
    Nov 2006

Já bych zase řek že pro "běžný lidi" Linux je, protože v Linuxu je daleko lehčí se naučit pracovat než ve Woknech.
    P.S.
    nevim proč spousta lídí tvrdí že musíš bejt nějakej IT mág. Když posadim nemluvně před dva compy, na jednom budou Wokna a na druhym Linuxy, tak věřim že se dřív naučí s Linuxama.
    Naposledy upraveno uživatelem billy_86: 17-03-2010 v 22:18

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Instalace Windows 7 (původní Linpus Linux)
    Od Readerik v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 19:57
  2. vybrání mezi windows 7 a linux
    Od schurys v sekci OS Linux
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-05-2010, 18:08
  3. Linux a windows
    Od kanabis v sekci OS Linux
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 11-01-2009, 12:16
  4. Reakcí: 10