Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Software: firewall ve windows vista

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Neregistrovaný

Znění dotazu:
    Zdravím,
    používám program screamer radio pro přehrávání internetových rádií. Program vždycky fungoval normálně, jen včera při přehrávání jedné stanice mi vyskočilo okno a nějaké hlášení ohledně firewallu o nějakém blokování atd.
    Toto okno jsem v rychlosti zavřel křížkem.

Co se ale díky tomuto teď stalo? Co se nastaví když zavřu okno křížkem?

Je mi totiž záhadné že vždycky celou dobu program fungoval bez problému a žádné takové hlášky se nehlásily (ani při prvním použití), až jen včera.
    Mám teď strach jestli se nenastavilo něco špatně a mám strach o zabezpečení svého pc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Strach o zabezpečení svého PC by měl mít každý, kdo se spoléhá na pseudo firewall ve Windows, resp. na jeho základní funkci.
    Žádné hlášky nevyskakovaly, páč Win firewallu je v 99,9%-tech jedno, co s čím komunikuje a pokusy o jakési hlídání datového toku z/do PC jsou spíš k pláči.
    Pokud nepoužíváte pokročilé nastavení FW, nebo FW třetí strany, nikdy mít kontrolu nad odesílanými/příchozími daty nebudete.

Odpovím na otázku: "Co se ale díky tomuto teď stalo? Co se nastaví když zavřu okno křížkem?" Nic. Žádné pravidlo nebude vytvořeno.

Neregistrovaný

"pseudo firewall ve Windows"

Já právě slyšel, že ve vistách už je ten firewall bezpečný, tak nevím.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    "pseudo firewall ve Windows"

Já právě slyšel, že ve vistách už je ten firewall bezpečný, tak nevím.
    V základním režimu/nastavení bych si ho v dnešní době nedal ani na Tetris.
    V pokročilém nastavení se už opravdu dá mluvit o funkčním firewallu, který se ale svojí konfigurovatelností nedá srovnávat s FW třetích stran. Pravda, od dob XP udělal velký skok kupředu. Opravdu ale doporučuji vyzkoušet např. Kaspersky Anti-Hacker 1.9.37 **. Je pravda trochu starší (dále je integrován do Kaspersky Internet Security), ale pro vyzkoušení a naučení bohatě stačí. Je velmi přehledný.
    Jinak veškeré info o aktuálně nejlepších FW je zde: http://www.viry.cz/forum/viewforum.php?f=41
    ** http://www.instaluj.cz/kaspersky-anti-hacker
    http://cestiny.idnes.cz/software/kas...oftware_bw.idn

EDIT// Ale nechci Vás stále odrazovat od toho systémového. V případě, že by jste si omylem vytvořil nějaké pravidlo, jde to velice jednoduše změnit. Viz screen. (Ovl. panely/Brána FW systému Windows)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Screenshot 2010-02-10_23-21-35.jpg 
Zobrazení: 67 
Velikost: 109.8 KB 
ID: 15472  
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 10-02-2010 v 23:28 Důvod: Tož, chtěl jsem ty svoje bláboly upřesnit. No. :(

Podobná témata

1. Software: Windows Vista-defender
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-05-2013, 02:11
  2. Software: Windows 7/Vista skin na XP
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 20-06-2012, 17:12
  3. Software: Driver pro Lexmark Z 25 v OS Windows Vista
    Reakcí: 2