reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Označení více souborů či buněk než chci

haniccka (77)|12.2.2010 08:57
vyskytl se mi sw problém. v průzkumníkovi i v excelu mi zlobí označování buněk a souborů. Ve stručnosti kliknu na soubor a zvýrazní se mi i všechny co jsou nad ním. kliknu na buňku a označí se všechny nad a vedle vlevo. Tedy označuje se více než bych ráda. Pomůže jen restart, po vypnutí a zapnutí to zlobí zase. Je to ovšem nárazové, tzn. cca 3x z 5 to zlobí. Nesetkal se s tím někdo? počítač jsem projela antivirákem, ale nic nenašel.. nemyslím, že by hw nebo sw složení stroje mělo na toto vliv.. znovu jsem restartovala a zatím šlape .. přesto vzhledem k tomu, že se problém nepravidelně opakuje, bych prosila o radu
DrZelenka (2491)|12.2.2010 14:22
Co takhle jina mys/klavesnice? Jednou me blblo PC a pak jsem zjistil, ze to byla nefukcni (stale zmackla) klavesa a ve skole zas mys automaticky delala pouze dvojkliky.
haniccka (77)|12.2.2010 14:43
no ale pokud by to bylo hw /klávesnice, myš/, pak by to nejspíš zlobilo i po restartu ne? myš jsme měnit zkusili, bez výsledku. klávesnici zatím ne. ale zkusím to..
DrZelenka (2491)|12.2.2010 15:17
[quote=haniccka;348131]no ale pokud by to bylo hw /klávesnice, myš/, pak by to nejspíš zlobilo i po restartu ne? myš jsme měnit zkusili, bez výsledku. klávesnici zatím ne. ale zkusím to..[/quote]

Prave, ze u me to bylo, ze se dana klavesa "zasekla" az po zmacknuti (zustala zamackla i kdyz tak nevypadala). Hlavne to je to jednodussi reseni :) Dalsi je nabootovani nejake live distribuce linuxu pro zjisteni jestli je chyba ve windows.
haniccka (77)|17.2.2010 13:42
klávesnice i myš vyměněné, přesto to udělalo znovu :( Nějaká další rada?
Dojigiri (1629)|17.2.2010 14:15
Zkusit třeba nějaký Live CD Linuxu, jestli to bude dělat i v něm (anebo třebas nabootovat Mini XP z Hirens Boot CD) - je možný, že je "nakopnutej" systém a v případě že by to v jiným systému / jiných XP šlo bez problému, by bylo potřeba přeinstalovat systém. Pokud to bude blbnout i v jiným systému, půjde zřejmě o HW závadu - zkusit resetovat bios, zkontrolovat paměti memtestem ...