reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvalita LCD obrazovky

eraser (0)|24.2.2007 22:04
Dnes som bol v značkovej predajni SONY a zaujala ma jedna skutočnosť. Všimol som si, že rovnaké modely, len o trošku s rozdielnou uhlopriečkou, rozlíšením 1366x768 nedisponujú rovnako ostrým obrazom a kvalitou farebného podania. Podotýkam, že na všetkých bežala rovnaká video prezentácia.

Čím je toto spôsobené? Tento fakt ma na mnohých LCD zaráža. Napr. bol som u kámoša, ktorý si kúpil Acer Ferrari - LCD 20" s 1680x1050 a reprezentácia TV obrazu vyzerala veľmi ostro. Ďalší známy má zase nejaký Samsung a tam som mal pocit, že sa pozerám na nekvalitný video záznam, pritom išlo taktiež o TV vysielanie. Podotýkam, že oba TV/LCD bežali v TV móde, čiže bez zapnutého PC, resp. bez správy SW a video karty.

Mohol by sa niekto kompetentne na toto téma vyjadriť?
J@mes (23)|25.2.2007 14:17
a z čeho běžela prezentace? předpokládám DVD
i v televizi (LCD) se dá nastavit pár položek, např. "Ostrost", nemohlo by to být tím?
cmoudina (37)|5.3.2007 18:08
presentace samozřejmě běží v 1080i... aby ses nalákal, kdyby ti tam hodili třebas óčko přes SCART UPC Direct tak bys nice nekoupil.....
eraser (0)|9.3.2007 21:19
No, vidím to tak, že zo mňa budú mať v predajni radosť, keď si v blízkej budúcnosti prídem vyberať TV... avšak nebudem snáď kupovať za také prachy nejakú vykopávku. :)